Mateřské školy Kopřivnice, p. o.

Mateřské školy Kopřivnice
Krátká 1105
742 21 Kopřivnice

tel. 556 813 305

ms-kratka@koprivnice.org

Hlavní stránka MŠ Jednotlivé MŠ Projekt SIPVZ Fotogalerie
... zpět na seznam ... MŠ Česká MŠ Francouzská MŠ Ignáce Šustaly MŠ Jeřabinka MŠ Krátká MŠ Lubina MŠ Mniší MŠ Pionýrská MŠ Záhumenní

MŠ MŠ Ignáce Šustaly

Zaměření školky

Jak na to... aneb zásady naší koncepce:

  1. Zajistit dětem pocit bezpečí, úspěchu a seberealizace
    Učitelka je dětem partnerem a rádcem,aktivně se zúčastňuje činností a posouvá hry dětí na vyšší úroveň.Vede děti k dokončení započaté hry,poskytuje zpětnou informaci o tom jak se hra podařila a společně s dětmi hodnotí. Méně aktivní děti jsou povzbuzovány,cílevědomě jsou budovány příznivé sociální vztahy.
  2. Respektovat individuální potřeby a osobnost dítěte
    Dítě má právo být vyslechnuto a v rámci možností je umožněna svoboda volby,například při hře,při stravování,při odpoledním odpočinku.Je respektováno osobní tempo a uspořádání třídy musí dětem poskytovat pocit soukromí.
  3. Učit děti samostatnosti a sebekázni
    Děti jsou vedeny k samostatnosti,ale je nutno dohodnout pravidla,řád a stanovit hranice.Děti si mohou vybírat z nabízených materiálů a činností.S přiměřenou pomocí učitelky jsou vedeny k osvojování nových dovedností.
  4. Nabízet dostatek podnětů k učení hrou a prožitkem
    Děti mají možnost manipulovat a experimentovat s věcmi o kterých se učí.Ve třídách jsou volně přístupné pomůcky,hračky,materiály, různé nářadí a náčiní.
  5. Poskytovat dětem radost, humor, učit je pozitivní motivaci
    Je povzbuzován pocit sounáležitosti a radostného prožívání,dětem jsou nabízeny jejich oblíbené
  6. Otevřenost a vstřícnost rodinám dětí
    Neformální vztahy s rodiči vyplývají z denního kontaktu,ze společných akcí i ze zájmových činností. hry,společné oslavy,tradice a rituály.

Rodičům nových dětí je doporučována postupná adaptace dětí na pobyt v MŠ. Učitelky poskytují informace o dětech, mohou doporučit literaturu ze školní knihovny.

Třídy i zahrada jsou v době provozu přístupny rodičům i sourozencům dětí. Rodiny nám pomáhají s drobnou údržbou a zajištěním materiálu (papír,dřevo,odstřižky,plody ze zahrádek ap.)