Přihlášení/Odhlášení
Dopravní hřiště 2016/2017
VÝUKA DOPRAVNÍ VÝCHOVY - říjen 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 09 Listopad 2016 18:28

 

Během října nám počasí příliš nedovolilo zajistit praktickou výuku na dopravním hřišti v plánovaných termínech. Pouze s pěti školami jsme využili aktuálních podmínek a strávili výuku venku. "Štěstí" měli žáci ZŠ 17.listopadu, ZŠ Kopřivnice-Lubina, ZŠ Floriána Bayera, ZŠ Štramberk a ZŠ dr. Milady Horákové.

Celkově, během září a října, prošlo praktickou výukou dopravní výchovy 477 žáků I.stupně z 12 základních škol z Kopřivnice a okolí.

V říjnu jsme zahájili  také teoretickou výuku a to v ZŠ Lichnov (1. a 3.třída).

Mgr. Eva Kytková, lektorka dopravní výchovy

 

 
Koloběžkové závody PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 24 Říjen 2016 11:37

Ve středu 21.9.2016 se uskutečnily veselé koloběžkové závody pro děti mateřských i základních škol. Celkem se zapsalo 41 závodníků, z toho dle kategorií

do 4 let (odrážedla) 11 dětí
4 - 6 let (koloběžky) 28 dětí
7 - 9 let (koloběžky) 2 děti.

Průběh závodů hodně ovlivnilo počasí, takže odejzdily pouze 4 závody nejmenší děti a jeden závod děti prostřední kategorie. Z toho byli vždy všichni oceněni fidorkovými medailemi. Ostatní se pak museli ukrýt, neboť začlo silně pršet a závody byly přerušeny.

Děkujeme všem dětem za jejich nasazení  v soutěži a také všem dospělým, kteří děti uměli pěkně povzbudit a fandili jim !!!:-)

Mgr. Eva Kytková, lektorka dopravní výchovy, Dětské dopravní hřiště v Kopřivnici

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2016 11:44
 
Dopravní výchova - září 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 29 Září 2016 11:36

V měsíci září jsme zahájili výuku dopravní výchovy na našem hřišti v Kopřivnici. Přijeli žáci základních škol z Mošnova, Studénky a Ženklavy. Dorazili žáci také z kopřivnických škol - ZŠ 17. listopadu, ZŠ sv. Zdislavy a ZŠ Mniší. Na hřišti jsme přivítali i letošní čerstvé prvňáčky, zato ostřílení cyklisté z vyšších ročníků už byli na hřišti jako doma.

Výuka pro 3. - 5. třídy probíhá v I. pololetí formou cyklohry, kdy hřiště představuje město s různými stanovišti a cyklisté mají za úkol projet jednotlivá stanoviště v určeném čase, samozřejmě podle pravidel silničního provozu. Žáci si procvičí také pravidla pro chodce. Žáčci 1.-2. ročníků procvičují zejména jízdu na kole, jeho ovládání, respektování dopravních značek a dodržování základních pravidel silničního provozu pro cyklisty i chodce.

Prozatím nám přeje i podzimní počasí, přestože rána bývají chladnější a žáci musejí počítat s teplým oblečením, včetně rukavic i čepic.

Během měsíce října bude taktéž výuka probíhat v úterky, čtvrtky a pátky.

Těšíme se na všechny.

Mgr. Eva Kytková, lektorka dopravní výchovy.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 29 Září 2016 11:36