Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Záhumenní 2014/2015
ROZLOUČENÍ S PŘEDŠKOLÁKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 08:14

Ve čtvrtek 11. června nastal pro Štěňátka dlouho očekávaný den - spaní v MŠ.
Sešli jsme se v 17,30h ve skautském centru Vanaivan, kde děti plnily rozumový fyzický úkol spolu s rodiči. Potom podle vlastní volby využily lezecké stěny a lanové překážky. Po rozloučení s rodiči jsme se odebrali směrem k MŠ. Tam nás čekalo překvapení v podobě dopisu skřítka "Předškoláčka". Podle ukrytých dopisů jsme hledali poklad, skřítek si nás přiletěl zkontrolovat balónem. Poklad jsme za velké radosti našli. Po večerní očistě jsme se uložili do připravených spacáků. Následovala pohádková improvizace, pohlazení na dobrou noc a pomalé usínání. Noc proběhla v klidu a zůstaly nám krásné vzpomínky.

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 10:25
 
HRAJEME SI S VEČERNÍČKEM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 08:13

Na oslavu Večerníčkových padesátých narozenin jsme uspořádali maškarní ples a 27. května i hravé odpoledne pro děti a rodiče ze všech mateřských škol.
Cesta plná zábavných úkolů vedla od MŠ I. Šustaly a končila na naší zahradě. Při plnění úkolů provázely děti různé postavy z večerníčků. Byl tam například Bob a Bobek, Rumcajs s Mankou, Maková panenka a motýl Emanuel, vodníci, víly Amálky, Beruška a další. Zábavní byli i dva žonglující Večerníčci na jednokole.
Za správné splnění všech úkolů dostaly děti malou odměnu. Od Hit rádia Orion dostaly balónek a mohly si nechat namalovat obličej.
I když nám počasí tentokrát moc nepřálo, dorazilo hodně dětí i rodičů. Věříme, že si i přesto toto odpoledne užili.

 

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 10:24
 
HRAJEME SI S MAMINKOU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 08:12

Když svítí a hřeje jarní sluníčko, slavíme svátek maminek. Letos bylo nádherné počasí a tak jsme se v úterý 12. května sešli na zahradě mateřské školy. Děti měly pro všechny připraveno vystoupení - tanečky, písničky a básničku. Na závěr si s maminkami zatančily a popřály jim k jejich svátku. Věříme, že malý dárek a občerstvení, které děti připravily, maminky potěšilo. Opékání buřtů ukončilo toto příjemné odpoledne.

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 10:23
 
PODZIMNÍ ZAHRÁDKA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 08:03

Ve čtvrtek 30. října se děti ze Štěňátek setkaly na naší zahradě s dětmi z DC Motýlek. Protože byl krásný podzimní den, lístečky padaly ze stromů, děti si z nich udělaly "podzimní zahrádku" na kterou se mohly podívat i lidé procházející kolem zahrady MŠ.

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 10:22
 
STRAŠIDEL SE NEBOJÍME PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 08:02

Podzimní akce pro děti a rodiče STRAŠIDEL SE NEBOJÍME, KE SPÁNKU JE ULOŽÍME... se v úterý 21. 10. opravdu vydařila. Byl krásný, slunečný, podzimní den. Všichni jsme se sešli na zahradě MŠ. Děti zatančily taneček a přednesly básničku s pohybem. Štěňátka zatančila a zazpívala píseň "Ježibaba ze Žďáru. Děkujeme rodičům těchto dětí, že vyrobili košťata na toto vystoupení. Potom se začaly plnit úkoly za které děti dostaly kaštánek. Z těchto kaštánků tvořily zahradní strašidla. Na závěr si mohli opéct buřty. Spousta dětí donesla a před školku uložila strašidla, která doma společně s rodiči vytvořili. Výtvory jsou to opravdu krásné a vydařené. Děkujeme!!!

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 10:21