Přihlášení/Odhlášení
Dopravní hřiště 2014/2015
Průkaz cyklisty PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Šimečková   
Pondělí, 13 Červenec 2015 14:12

V měsíci květnu a červnu bylo na dopravním hřišti v Kopřivnici velmi rušno a živo. Dopravní hřiště využily všechny základní školy v Kopřivnici a z blízkého okolí jako jsou ZŠ Ženklava, ZŠ Rybí, ZŠ Lubina, ZŠ Mniší, ZŠ Závišice, ZŠ Štramberk, ZŠ Lichnov a dokonce za námi jezdí děti a učitelé ze ZŠ Mošnov a Studénky. Zapojily se i školní družiny, které využily hřiště k organizaci soutěží na kolech a koloběžkách.

Žáci 4. tříd měli možnost si prověřit své teoretické i praktické znalosti z oblasti dopravní výchovy, která je součástí RVP na všech základních škol. Pokud byli úspěšní získali svůj první tzv. "řidičák na kolo" neboli Průkaz cyklisty. Podmínkou získání průkazu byl písemný test, ve kterém žáci prokazovali své teoretické znalosti z dopravních značek, řešení dopravních křižovatek a různých dopravních situací. Další povinnou součástí byla jízda na kole na dopravním hřišti podle značek a pravidel silničního provozu za přítomnosti zástupců Městské policie.

Jen ti nejlepší si s sebou domů odnesli svůj první "řidičák", který jim osobně předali velitel Městské policie Kopřivnice p. Müller a zástupce velitele p. Klement.

Všem dětem přejeme pěkné prožití letních prázdnin a těšíme se na dalších hodinách a výcviku na dopravním hřišti. Výuka bude opět zahájena v měsíci září.


Aktualizováno Středa, 15 Červenec 2015 15:45
 
Vyhodnocení Dopravní soutěže mladých cyklistů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Šimečková   
Neděle, 10 Květen 2015 18:18

Ve středu 29. 4. 2015 proběhlo na Dopravním hřišti v Kopřivnici oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Této soutěže se zúčastnily všechny Základní školy z Kopřivnice včetně ZŠ Lubina, ZŠ Mniší a ZŠ Štramberk. Všichni účastníci závodu se postupně zapojili do všech disciplín, které pro ně pořadatelé nachystali. Na dopravním hřišti probíhala Jízda zručnosti a Jízda městem, v areálu MŠ I. Šustaly si soutěžící mohli prověřit své teoretické znalosti v pravidlech provozu na pozemních komunikacích formou testu a také znalosti z oblasti zdravovědy.

Pořadatelé měli nelehlý úkol vybrat z každé kategorie pouze jediný nejlepší tým soutěžících. Po konečném sečtení bodů bylo rozhodnuto, že vítězem I. kategorie se stala ZŠ sv. Zdislavy a vítězem II. kategorie ZŠ 17. listopadu. Oba tyto týmy postupují do okresního kola, které se uskuteční 14. 5. 2015 v Odrách.

Všichni jim přejeme hodně štěstí a držíme pěsti!Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 16:41
 
Dopravní soutěž PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Šimečková   
Pátek, 17 Duben 2015 08:56

Aktualizováno Pátek, 17 Duben 2015 09:17
 
Výuka dopravní výchovy na ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Šimečková   
Čtvrtek, 02 Duben 2015 17:09

V měsíci dubnu byla zahájena teoretická část výuky dopravní výchovy na všech ZŠ v Kopřivnici a přilehlých obcích. Dopravní výchova je součástí RVP na všech základních školách a je začleněna do výuky v rámci předmětů prvouky, vlastivědy a rodinné výchovy na 1. a 2. stupni. Ve čtvrtých třídách navíc žáci skládají svou první zkoušku, jejíž součástí je teoretická část v podobě písemného testu zahrnující otázky z pravidel silničního provozu, dopravních značek a křižovatek. Dále následuje praktická část na dopravním hřišti, kde za účasti PČR prokazují své praktické schopnosti jízdy na kole. Pokud budou úspěšní získají svůj první "řidičák" na kolo tzv. Průkaz cyklisty, který vydává Ministerstvo dopravy ČR pod záštitou Besipu.

V rámci spolupráce se Střední zdravotnickou školou v NJ byla výuka dopravní výchovy rozšířena o zdravovědu. Žáci se tak dozví mnohé z oblasti první pomoci a své praktické schopnosti si mohou vyzkoušet na modelu desetiletého dítěte včetně masáže srdce a resuscitace.

V tomto měsíci také proběhne na DH v Kopřivnici okrskové kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů. Termín soutěže je stanoven na středu 29.4.2015.

Přihlášky do soutěže je nutno zaslat nejpozději do pátku 24.4.2015 na e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Bližší informace na tel: 734 354 359

Lektorka dopravní výchovy

Bc. Kateřina Šimečková

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Duben 2015 17:28
 
Vyhodnocení Koloběžkových závodů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Kateřina Šimečková   
Úterý, 30 Září 2014 10:53

Ve čtvrtek 25.9.2014 proběhly jako již tradičně na Dopravním hřišti v Kopřivnici Koloběžkové závody. Počasí nám přálo a akce se zúčastnilo celkem 40 dětí všech tří kategorií od 3 do 6 let. Na začátku závodů se každý účastník zaregistroval do příslušné kategorie dle věku dítěte. Po zapsání do prezentační listiny dostalo každé dítko startovací číslo a poté se startovalo dle jednotlivých kategorií. Každý závodník si mohl vybrat ze dvou dopravních prostředků, kterými byly odrážedlo a koloběžka. Trasa vedla téměř přes celé hřiště a startoval vždy jeden závodník. Po projetí celé trasy dostalo každé dítko obrázek s Krtečkem a sladkou odměnu. Konec závodů byl zpestřen soutěží rodičů na koloběžkách, což ocenily hlavně děti a samozřejmě nechybělo vyhodnocení nejlepších závodníků v každé kategorii. Ceny do soutěže věnovalo Město Kopřivnice a Besip.

Všichni odcházeli s úsměvem na tváři a to byla pro nás ta největší odměna.

Kateřina Šimečková

Lektorka dopravní výchovy

Aktualizováno Úterý, 30 Září 2014 10:54
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2