Přihlášení/Odhlášení
Dopravní hřiště 2010/2011
Dopravní hřiště PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 29 Červen 2009 17:11

Dokumenty ke stažení

Provozní řád dětského dopravního hřiště

Návštěvní řád dětského dopravního hřiště

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Aktuálně:

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

Pozvánka na Dopravní hřiště.

V měsíci září minulého roku bylo v Kopřivnici otevřeno nové dětské dopravní hřiště. Žáci základních škol i předškoláci si v jeho areálu mohou vyzkoušet zvládnutí základních dopravních situací například na křižovatce řízené semafory, na neřízené křižovatce či na kruhovém objezdu. V areálu je také možnost vypůjčit si za účelem výuky jak malá, střední a velká kola, tak i odrážedla a koloběžky. Využít dopravní hřiště mohou i děti ze základních a mateřských škol z okolních městských částí, které dopravním hřištěm nedisponují a v odpoledních hodinách je areál hřiště otevřen pro širokou veřejnost.

Výcvik na dopravním hřišti je směřován především na věkovou skupinu začínajících cyklistů, tzn. na žáky 4.- 5. ročníků (9 - 11 let)  především proto, že tato kategorie dětí vstupuje do provozu jako „řidiči“ poprvé. Proto také nabízíme pro tyto žáky kurz dopravní výchovy nad rámec vyučování, skládající se nejen z praktického výcviku probíhajícího na dopravním hřišti, ale také z  teoretické části, ve které se žáci seznamují s pravidly silničního provozu a kde řeší základní dopravní situace.

Výuku na hřišti zabezpečuje certifikovaný lektor , který na teoretickou část dochází přímo do jednotlivých škol.

 

Kopřivničtí oslaví Den otců na dopravním hřišti

Mateřská škola Ignáce Šustaly a město Kopřivnice zvou všechny rodiče s dětmi na zábavné odpoledne pořádané při příležitosti blížícího se Dne otců. Akce s názvem „Bum bác!“ se bude konat ve čtvrtek 9. června 2011 od 15:30 hodin na dětském dopravním hřišti a zahradě MŠ na ulici Ignáce Šustaly.

Na programu budou ukázky hasičské techniky a výcviku psů, pohádkové divadelní představení, občerstvení, trampolína a spousta dalších atrakcí. Chybět nebudou ani soutěže v jízdách zručnosti, přičemž kola a přilby si děti budou moci zapůjčit na místě. „Svou účast přislíbil také hokejista Václav Varaďa, který všem zájemcům předvede své sportovní trofeje a rozdá autogramy. Doufáme, že připravený program zaujme nejen děti, ale také jejich tatínky, kteří o pár dní později oslaví Den otců,“ láká na čtvrteční odpoledne vedoucí učitelka pořádající školky Soňa Miková.

Akce je součástí kampaně Dny bez úrazů a jejím cílem je děti nejen pobavit, ale také poučit. To je například posláním pohádky „Jak Honza přešel na červenou“, na níž se mohou účastníci těšit po 17. hodině v zahradě mateřské školy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 08 Září 2014 21:39