Přihlášení/Odhlášení
Dopravní hřiště 2009/2010
Dopravní hřiště PDF Tisk Email
Napsal uživatel Administrator   
Pondělí, 29 Červen 2009 17:11

Dokumenty ke stažení

Provozní řád dětského dopravního hřiště

Návštěvní řád dětského dopravního hřiště

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Aktuálně:

Normal 0 21 false false false CS X-NONE X-NONE

 

Slavnostní otevření Dopravního hřiště.

Dětské dopravní hřiště bylo slavnostně otevřeno ve čtvrtek 17.9.2009 v 15 hodin.Otevření se zúčastnili představitelé města,zástupci stavební firmy,zástupci Besipu i olympionička Dana Zátopková,která slavnostně přestihla pásku.Hřiště se nachází v těsné blízkosti Mateřské školy na ulici I.Šustaly.V dopoledních hodinách bude využíváno k výuce dopravní výchovy pro základní a mateřské školy z širšího okolí,v odpoledních hodinách a o víkendech bude otevřeno široké veřejnosti.

"Výuka pro školy je připravována ve spolupráci s koordinátorkou dopravní výchovy,garantem odborného vedení je BESIP , který městu poskytne metodické materiály pro školy a vyučující.Kapacita dopravního hřiště byla stanovena na 20 dětí.V současné době probíhá nákup 15 jízdních kol,které budou využívány pro výuku " - uvedla místostarostka Dagmar Rysová,která byla garantkou dopravního hřiště.

 

Akce na Dopravním hřišti ve školním roce 2009/2010

V podzimních měsících nové dopravní hřiště navštívili žáci prvních stupňů všech kopřivnických škol. Byli seznámeni s řádem dopravního hřiště, s výbavou kol, na nichž probíhá výuka, a prošli a projeli si všechny křižovatky a celou plochu dopravního hřiště. V zimních měsících probíhá teoretická výuka, která by měla být završena vědomostním testem z pravidel silničního provozu. V jarních a letních měsících se budeme na hřišti věnovat praktickému nácviku základních prvků jízdy na kole daných pravidly silničního provozu a vyvrcholením praktické výuky by mělo být zvládnutí „jízdy zručnosti“.

Kromě výuky dopravní výchovy bychom rádi využili dopravní hřiště i pro jiné účely. V dubnu proběhne na hřišti oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů organizované BESIPEM.  Pro předškolní děti připravujeme v červnu kopřivnického Bumbáce, kde si budou děti moci vyzkoušet na různých stanovištích své dovednosti na koloběžkách, odrážedlech, kolech a minimotorkách, a budou si moci mimo jiné prohlédnout i policejní auto nebo motorku, která absolvovala rallye Paříž-Dakar. V září potom plánujeme souběžně s běhy Emila Zátopka štafetový běh pro předškolní děti Minizátopek.

 

V září loňského roku se v rámci Evropského týdne mobility a Evropského dne bez aut konaly na dopravním hřišti hned dvě akce pro děti. První z nich byl štafetový běh dětí z mateřských škol Minizátopek. Byla to opravdu masová akce, protože již prvního ročníku se zúčastnily všechny kopřivnické školky, a to nejen soutěžní týmy malých běžců, ale i početné skupiny jejich fanoušků. Hodnotil se jak nejrychlejší čas štafety, tak i týmové dresy, které si vyráběly samy děti na svých mateřských školkách.

 

Druhá akce se jmenovala Den jako vymodelovaný a byla směřována na děti a především tatínky a dědečky, protože se jednalo o závody dálkově ovládaných modelů autíček. Byla připravena rychlostní trasa a také jízda zručnosti. Součástí celého závodu byla i velká výstava modelů letadel a autíček. Největší úspěch sklidil model hasičského auta, které jezdilo po hřišti a kropilo vše v okruhu 10m a model letadla, ze kterého se dětem na hlavy sypaly bonbony.

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 08 Září 2014 21:38