Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Česká 2009/2010
Slavnostní otevření zahrad se závěrečnou konferencí projektu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 09 Říjen 2013 08:48

 

Dne 23.6.2010 proběhlo slavnostní otevření zahrady Vodní svět na MŠ Česká

 

Zahrada dříve:

 

Zahrada dnes:


Aktualizováno Neděle, 20 Říjen 2013 17:15
 
Rekonstrukce školních zahrad pokračují PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 09 Říjen 2013 08:46

Únor 2010


V pátek 19. února 2010 se uskutečnila další konference v rámci projektu revitalizace zahrad MŠ Česká a MŠ Záhumenní. Přinesla průběžné hodnocení realizace projektu „Svět je velká zahrada“, financované z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši téměř devíti milionů korun.
Konferenci zahájila ředitelka mateřských škol Zdenka Krišková, která přivítala mezi hosty delegáta Regionální rady, zástupce města Kopřivnice, místních médií i všechny vedoucí učitelky. Na programu bylo zhodnocení dosavadního průběhu realizace projektu, plánované aktivity na další období, plán dokončení stavby a závěrečné vyhodnocení. Konferencí nás provázel projektový manažer Ing. Jiří Čmucha ze společnosti POE Educo, s. r. o., který přítomné seznámil s průběhem realizace prací, s finančním plánem a jeho plněním, s herními prvky na zahradách, s řídícím týmem celého projektu, ale i s překážkami, které se v praxi vyskytly. Společně s ředitelkou Zdenkou Kriškovou odpovídali na dotazy z řad hostů a prozradili přítomným, že každou zahradu bude doprovázet tématicky zaměřená omalovánka pro děti a metodický manuál, jak zahrady využívat nejen pro aktivity dětí, ale také pro společné akce s rodiči a veřejností.
Věřme tedy, že všechny termíny prací budou splněny a zahrady budou v červnu 2010 slavnostně předány dětem a jejich učitelkám k radostnému užívání

Aktualizováno Středa, 09 Říjen 2013 08:51
 
NOVÉ ZAHRADY VE ŠKOLKÁCH PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 09 Říjen 2013 08:45

Leden 2010

 

Cílem Mateřských škol Kopřivnice je celková proměna zahrad všech zařízení. S tímto velkým projektem, modernizace školních zahrad financovaným z prostředků EU, započaly Mateřské školy Kopřivnice v roce 2008. V první výzvě získaly MŠ téměř 9 mil. Kč (při 7,5% spoluúčasti města Kopřivnice) na renovaci zahrady Záhumenní a Česká z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.Projekt revitalizace těchto dvou školních zahrad bude ukončen v červnu 2010.

Děti budou moci v rámci mateřských škol střídat místa svých her a nenásilně se seznamovat s různým prostředím.Vybudují si tak vztah k přírodě, ke které by jinak jako městské děti neměly mnohdy ani přístup.Každá z mateřských škol bude mít zahradu s určitým tématickým zaměřením.

Mezi první z MŠ, které proměňují svou zahradu, je Mateřská škola Záhumenní s projektem "Kamenný svět". Součástí tohoto světa je geologická expozice, hmatová stěna, mozaiky z různých typů kamenů, sestavy kamenných pítek, tesací desky, kamenné zídky, které podpoří u dětí rozvoj a poznávací efekt  a další koutky k rozvoji tvořivosti s kameny.

"Vodní svět" je tématem projektu  Mateřské školy Česká, kde na ploše vody tvořené modrým kačírkem, bude rybářská loď se sítěmi,skluzavkami, majákem s rozhlednou.Chybět nebude ani ostrovní vesnice s ohništěm.Dominantou celé zahrady bude velryba s šesti vodními střiky.

Věřme, že tento projekt bude příkladem dobré praxe použití prostředků Evropské unie a bude sloužit nejen dětem, ale prezentovat město Kopřivnici v širokém okolí .

Aktualizováno Středa, 09 Říjen 2013 08:52
 
Konference k projektu Svět je velká zahrada PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 09 Říjen 2013 08:35

Srpen 2009

Dne 27. srpna 2009 se v Kopřivnici uskutečnila konference pod názvem „Svět je velká zahrada“. Jak už samotný název napovídá, hlavním námětem konference byla prezentace projektu Mateřských škol v Kopřivnici o obnově školních zahrad.  Každá ze zahrad by měla tvořit jeden ucelený celek. V MŠ Záhumenní bude vybudován „Kamenný svět“, kde děti budou moci poznávat kameny ve všech různých podobách. V MŠ Česká vznikne „Vodní svět“, a tam si všichni zájemci budou moci okusit nejrůznější vlastnosti vody a života kolem.

Všichni přítomní tak měli možnost nahlédnout, alespoň prostřednictvím projektové dokumentace, do nových zahrad mateřských škol. Nové zahrady by měly být dokončeny do konce měsíce října. Věřme, že se prostřednictvím nových zahrad děti opravdu ocitnou ve světě, velikém jako zahrada, plném nového, tajemného a zajímavého.

Tento projekt je podpořen částkou 8,3 miliónů z Regionálního operačního programu a město Kopřivnice se na realizaci podílí částkou 672 000,-Kč.

Aktualizováno Středa, 09 Říjen 2013 08:52