Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Česká 2010/2011
Ukončení školního roku 201/2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:18

Pasování školáků

Ve středu nás čekalo ještě Pasování školáků,na které se všichni těšili.v polovině plánovaného programu jsme před deštěm utekli do školky,ale nakonec se počasí umoudřilo a my jsme mohli s rodiči posedět a rozloučit se u táboráku.

Takže všem přejeme krásné prázdniny, školákům šťastné vykročení do nového školního roku a se všemi ostatními se těšíme zase v září nashledanou!!!!!!!!!!!

Aktualizováno Neděle, 13 Říjen 2013 15:21
 
Jak jsme ukončili školní rok PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:16

Poslední noční plavba

V pondělí jsme ve školce absolvovali Poslední noční plavbu.Namalovali jsme si námořnická trička a rozdělili se do 4 lodí s kapitány.Vymysleli jsme si jméno a vytvořili vlajku.Po vzájemném soupeření mezi námořníky jsme se posílili špekáčky a vydali hledat poklad podle mapy.Plnili jsme různé úkoly a získali tak části lodě,kterou jsme si na konci složili.Poklad jsme nakonec našli na zahradě MŠ a protože už byla tma,šli jsme na poslední večeři.Překvapením pro všechny byla upečená Velryba Matyld,kterou nám připravila maminka od Lukáška Mikuška.Po oslavách dětským šampaňským jsme vysílení padly do svých spacáků a příjemně unaveni jsme všichni usnuli.

Aktualizováno Neděle, 13 Říjen 2013 15:19
 
Vodní svět - ukázková hodina PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:15

V pátek 3.6.jsme i u nás na naší zahradě přivítali p.učitelky ze všech kopřivnických školek a ukázali,jak si hrajeme a co se učíme na naší zahradě s názvem Vodní svět.

Už víme všechno o vodě-jaká je, kde vzniká, jaké má vlastnosti, jaká skupenství, kdo ve vodě nebo okolo ní žije a také, že by se bez vody těžce žilo nám i květinkám.

U velryby Matyldy děti dělaly pokusy s čistou i zabarvenou vodou,pozorovaly skupenství vody-led, páru, kapičky vody, potom si zahrály s padákem na řeku, říčku a velké moře, kreslily petkou naplněnou vodou, nebo štětcem  a slanou vodou, zahrály si pohybovou hru o Velrybě Kláře a Na ostrovy.

V Bylinkové zahrádce děti poznávaly bylinky podle obrázků, podle skutečnosti a některé i podle smyslů.Taky nám zde za chvilku dozrají jahody,rybíz,angrešt,nebo ostružina.a na podzim se možná urodí první jablíčko z naší jabloně.To všechno už umíme.Děti si procvičily rovnováhu při chůzi po balančních kamenech a nakonec všechny kytičky zelévaly.

V Rybářské vesničce poznávaly děti vodní živočichy, zvířátka a ryby, nakonec je správně umístily do vody mořské nebo potoka. Zahrály si Na rybáře nebo Na piráty.Ve skupinkách si s vodou hrály-kreslily štětcem a vodou, stříkaly stříkačkou na kelímky, dělaly do vody bublinky pomocí brčka, stříkaly s kačenkami a další vodní hry.

A nakonec si děti u lodě a na vorech hrály Na rybáře,kde několika různými způsoby lovily rybičky-namotávaly nebo chytaly na magnet.Sestavovaly rybu z kamínků, ochutnávaly "upečenou" rybu z perníku a nakonec si šly odpočinout na houpací sítě.

Věříme, že  paní učitelky, které nás sledovaly načerpaly spoustu inspirace pro svou práci a někdy nás se svými dětmi navštíví.Jsou všichni srdečně zváni.

 

Aktualizováno Neděle, 13 Říjen 2013 15:17
 
Den otců a matek 17.5.2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:13

Oslavovali jsme opět netradičním způsobem. Pro maminky, tatínky a jejich děti jsme připravili krátkou vycházku s plněním úkolů, která startovala a končila naší zahradě. Podle barevných fáborků všichni  účastníci hledali stanoviště, kde plnili nejrůznější úkoly.Stříkání na velrybu vodu,výroba věnečku pro maminku,plnění logických úkolů,skákání v pytli,chůze po lanech a výroba panenky z vařečky.

Všechny úkoly děti spolu se svými rodiči bravurně zvládly.

Za splnění dostaly oplatek a popřály maminkám k svátku. Také jim  předaly malé dárečky, které pro ně samy vyrobily.

Nakonec si všichni opekli párky a s rodiči jsme poseděli u táboráků.

Podle ohlasů se akce vydařila a líbila. Už teď se těšíme na společné Ukončení školního roku.

 

 

Aktualizováno Neděle, 13 Říjen 2013 15:22
 
Vítání jara PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:12

Tak jsme konečně po dvou neúspěšných termínech přivítali jaro a probudili naši velrybu Matyldu z dlouhého zimního spánku.Spolu s rodiči jsme si uklidili zahradu, odemkli jsme zahradu jarním klíčem, hledali jarní poklad a plnili jarní úkoly.Potom jsme si zaslouženě opekli párky , pohráli a poseděli s rodiči u táboráku.

Aktualizováno Neděle, 13 Říjen 2013 15:39
 
Více článků...
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2