Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Česká 2012/2013
Zavírání zahrady , ukládání zvířátek k zimnímu spánku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 15 Říjen 2013 20:02

 

Spolu se zvířátky jsme se uspali i zahradu před nastávající zimou.A stihli jsme to včas,ještě než napadl sníh.Touto akcí s rodiči a dětmi jsme uzavřeli jeden blok, kdy jsme pozorovali a poznávali les - co v něm rostě a taky kdo v něm bydlí.Spolu s rodiči jsme si nazdobili školku do podzimního kabátku a vyrobili zvířátka nebo podzimníčky. Snad si užijeme ještě krásného podzimu a na jaře se budeme těšit zase na akci Probuzení zahrady a zvířátek po zimě.

 

Aktualizováno Úterý, 15 Říjen 2013 20:08
 
Jaro na zahradě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Říjen 2013 10:07

 

Den otců a matek - MŠ Česká - 16.5.2013
Napsal uživatel Hana Maková
Neděle, 19 Květen 2013 17:45

Každoročně v květnu slavíme Den matek a otců na zahradě naší MŠ.Děti s rodiči  plnili různé úkoly na přichystaných stanovištích. Při posledním úkolů měly dětri za úkol vyrobit kytičku pro maminku z papíru.I když jim maminky i tatínci trošku pomohli,měli z toho všichni velkou radost.Nakonec děti zazpívaly pro všechny písničky a předaly vlastoručně vyrobené dárečky.Ukápla nejedna slzička.Za splněné úkoly děti dostaly sladkost a všichni si opekli špekáčky.Počasí se vydařilo a tak se nám vydařil i celý den .

ImageImage

Image Image

Image

Fotky zde

 

 

Otevírání zahrady  - 23.4.2013

V úterý 23.4.jsme pořádali akci Otevírání zahrady  s brigádou rodičů.Nejdříve jsme si zahradu uklidili,probudili velrybu Matyldu,zazpívali sluníčku a přivítali jaro.Zatancovali jsme na písničku Večerníček a Na zvířecí poradě a nakonec jsme si všichni opekli špekáčky a poseděli u kytaru o ohně a na zahradě.Odpoledne se vydařilo a děkujeme rodičům za pomoc při úklidu zahrady.

Image Image

 

V pátek jdeme sbírat odpadku do nedalekého lesíka Kubáně. Samozřejmě vždy děti poučíme,co se smí a co se nesmí sbírat a děti si na ruce musí dát staré rukavice.Doufáme ,že tímto dobrým skutkem pomůžeme naší „Zemičce“ a sami si tak budeme pamatovat,že odpadky do přírody nepatří.

 

Aktualizováno Úterý, 15 Říjen 2013 20:08
 
Zavírání zahrady PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 28 Říjen 2012 17:10

Spolu se zvířátky jsme se uspali i zahradu před nastávající zimou.A stihli jsme to včas,ještě než napadl sníh.Touto akcí s rodiči a dětmi jsme uzavřeli jeden blok, kdy jsme pozorovali a pouznávali les - co v něm rostě a taky kdo v něm bydlí.Spolu s rodiči jsme si nazdobili školku do podzimního kabátku a vyrobili zvířátka nebo podzimníčky.Snad si užijeme ještě krásného podzimu a na jaře se budeme těšit zase na akci Probuzení zahrady a zvířátek po zimě.

 

Aktualizováno Úterý, 15 Říjen 2013 20:32
 
Zahájení školního roku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 12 Září 2012 18:20

Tak je tu zase září a my jsme po prázdninách opět ve školce.Nový školní rok jsme zahájili tradičně Informativními  schůzkami pro rodiče spojené s táborákem a opékáním špekáčků.Rodiče se dozvěděli, co potřebovali a děti si mezitím mohli pohrát na školní zahradě a potom opéct párek na ohni,o který se starali naši tatínci.

Dopoledne jsme byli přizváni k sázení stromků,za což jsme byli nesmírně vděčni,neboť jsme si zkrášlili okolí MŠ a určitě nás bude těšit,že je kolem nás je pěkně upravené,rozkvetlé a tím,že jsme přidali ruku k dílu - budeme si toho určitě více vážit .

 

Aktualizováno Úterý, 15 Říjen 2013 20:33