Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Záhumenní 2009/2010
Návštěva ZŠ Alšova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 27 Říjen 2013 09:17

Dne 25. 6. 2010 se přišly s novou zahradou, se zaměřením na tématickou poznávací část  a využití nových hravých aktivit na zajímavých průlezkách, seznámit děti z ZŠ Alšova. Závěrem jsou výtvarné práce dětí

 

Aktualizováno Neděle, 27 Říjen 2013 10:12
 
SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 27 Říjen 2013 09:13

Dne 23. 6. 2010 proběhlo slavnostní otevření zahrady Kamenný svět MŠ Záhumenní - pro veřejnost

  

Aktualizováno Neděle, 27 Říjen 2013 10:43
 
PRÁCE NA ZAHRADÁCH ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 27 Říjen 2013 09:05

Duben 2010

Blíží se konec dubna, počasí se konečně umoudřilo a na zahradách MŠ Česká a Záhumenní probíhají poslední dokončovací práce. Dodělávají se stavební práce i terénní úpravy, instalují se tématické prvky. Zahrady mateřských škol se před očima  mění k nepoznání. Doufejme, že krásné počasí nám bude přát i nadále a vše bude brzy hotovo. Děti se již nemohou dočkat, až  budou zahrady opět užívat a vše nové si vyzkoušejí.

 

  

Aktualizováno Neděle, 27 Říjen 2013 10:53
 
REKONSTRUKCE ŠKOLNÍCH ZAHRAD POKRAČUJÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 27 Říjen 2013 09:03

Únor 2010

V pátek 19. února 2010 se uskutečnila další konference v rámci projektu revitalizace zahrad MŠ Česká a MŠ Záhumenní. Přinesla průběžné hodnocení realizace projektu „Svět je velká zahrada“, financované z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko ve výši téměř devíti milionů korun.
Konferenci zahájila ředitelka mateřských škol Zdenka Krišková, která přivítala mezi hosty delegáta Regionální rady, zástupce města Kopřivnice, místních médií i všechny vedoucí učitelky. Na programu bylo zhodnocení dosavadního průběhu realizace projektu, plánované aktivity na další období, plán dokončení stavby a závěrečné vyhodnocení. Konferencí nás provázel projektový manažer Ing. Jiří Čmucha ze společnosti POE Educo, s. r. o., který přítomné seznámil s průběhem realizace prací, s finančním plánem a jeho plněním, s herními prvky na zahradách, s řídícím týmem celého projektu, ale i s překážkami, které se v praxi vyskytly. Společně s ředitelkou Zdenkou Kriškovou odpovídali na dotazy z řad hostů a prozradili přítomným, že každou zahradu bude doprovázet tématicky zaměřená omalovánka pro děti a metodický manuál, jak zahrady využívat nejen pro aktivity dětí, ale také pro společné akce s rodiči a veřejností.
Věřme tedy, že všechny termíny prací budou splněny a zahrady budou v červnu 2010 slavnostně předány dětem a jejich učitelkám k radostnému užívání

 
NOVÉ ZAHRADY VE ŠKOLKÁCH PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 27 Říjen 2013 09:01

Leden 2010

Cílem Mateřských škol Kopřivnice je celková proměna zahrad všech zařízení. S tímto velkým projektem, modernizace školních zahrad financovaným z prostředků EU, započaly Mateřské školy Kopřivnice v roce 2008. V první výzvě získaly MŠ téměř 9 mil. Kč (při 7,5% spoluúčasti města Kopřivnice) na renovaci zahrady Záhumenní a Česká z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko. Projekt revitalizace těchto dvou školních zahrad bude ukončen v červnu 2010.

Děti budou moci v rámci mateřských škol střídat místa svých her a nenásilně se seznamovat s různým prostředím.Vybudují si tak vztah k přírodě, ke které by jinak jako městské děti neměly mnohdy ani přístup.Každá z mateřských škol bude mít zahradu s určitým tématickým zaměřením.

Mezi první z MŠ, které proměňují svou zahradu, je Mateřská škola Záhumenní s projektem "Kamenný svět". Součástí tohoto světa je geologická expozice, hmatová stěna, mozaiky z různých typů kamenů, sestavy kamenných zítek, tesací desky, kamenné zídky, které podpoří u dětí rozvoj a poznávací efekt  a další koutky k rozvoji tvořivosti s kameny.

"Vodní svět" je tématem projektu  Mateřské školy Česká, kde na ploše vody tvořené modrým kačírkem, bude rybářská loď se sítěmi,skluzavkami, majákem s rozhlednou.Chybět nebude ani ostrovní vesnice s ohništěm.Dominantou celé zahrady bude velryba s šesti vodními střiky.

Věřme, že tento projekt bude příkladem dobré praxe použití prostředků Evropské unie a bude sloužit nejen dětem, ale prezentovat město Kopřivnici v širokém okolí .

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2