Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Lubina 2011/2012
ČERVEN 2012 - VODNICKÝ BÁL PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 12:40

Jako každý rok tak i letos jsme se loučili s našimi předškoláčky a školním roce na Vodnickém bále. Letos to však bylo docela jiné, protože jsme mohli využít zcela nové prostředí naší zahrady. A tak se tady 28.6.2012 sešli vodníci a podvodníci, vodní víly i malé rybky z celé Lubiny.

Na kopci jsme se společně rozloučili s předškoláky a pak už všechny čekaly hry a soutěže a opékání buřtíků.

 
DUBEN 2012 - ZAHRADA ŽIJE PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 12:38

Už dlouho se na naši novou zahradu těšily děti ostatních mateřských škol v Kopřivnici. Konečně nadešel ten čas, kdy si mohli vše přijít prohlídnout, ohmatat a samozřejmě vyzkoušet. Naše zahrada byla celý týden v pohybu.

Během měsíce dubna se přišlo podívat 172 dětí a 15 dosplěých.

     

Aktualizováno Pátek, 18 Říjen 2013 12:52
 
PROSINEC 2011- KAŽDÝ MÁ SVÉHO ANDĚLA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 12:35

20.12.2011 Vánoce jsou jedny z nejkrásnějších svátků v roce.  A tak jsme je letos oslavili na naší zahradě pod pergolou, plnou andělů a andělských zpívánek. A že se na tyto svátky těší nejen děti, bylo z účasti dalších – rodičů a veřejnosti – určitě znát. A nezapomněli jsme také na naše ptáčky a každý z nich dostal po vánoční výslužce.

 

Aktualizováno Pátek, 18 Říjen 2013 12:49
 
V Lubině vznikl Ptačí svět, sloužit bude i veřejnosti PDF Tisk Email
Napsal uživatel Ivana Rečková   
Pátek, 18 Říjen 2013 11:59

Ve čtvrtek 6. října 2011 v 15 hodin byla slavnostně otevřena nová zahrada mateřské školy v Lubině. Jde o pokračování projektu „Svět je velká zahrada“, na který se Mateřským školám Kopřivnice již dvakrát podařilo získat dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko.

Cílem projektu je postupná revitalizace zahrad všech předškolních zařízení ve městě tak, aby každá představovala ojedinělý tematický celek. Zahrada MŠ Záhumenní se před rokem proměnila v Kamenný svět s geologickou expozicí, hmatovou stěnou a mozaikami, MŠ Českou obklopuje Vodní svět s brouzdalištěm a herními prvky ve tvaru rybiček, krokodýlů, škuneru či rybářské vesničky. Loňská přeměna prvních dvou zahrad se uskutečnila díky osmimilionové dotaci ROP Moravskoslezsko a téměř sedmisettisícové spoluúčasti města.

Letos se nových zahrad dočkala MŠ v Lubině a na ulici Zdeňka Buriana. Ptačí svět v Lubině ozdobí dřevěné herní prvky, nová venkovní terasa a cedulky s vyobrazením ptáků a jejich základní charakteristikou. Okolí bude osazeno rostlinami, které jsou spojeny s konkrétním ptactvem a všichni doufají, že živí ptáci na sebe nenechají dlouho čekat. „Zahrada získala zcela novou tvář a máme zde vše, co jsme si společně s dětmi přáli, avšak bez dotace nebyli schopni realizovat,“ zhodnotila finišující projekt vedoucí učitelka Ivana Rečková. Také práce na Zahradě smyslů u MŠ Zdeňka Buriana jsou již v plném proudu a dokončeny by měly být v listopadu letošního roku. Na revitalizaci obou zahrad získaly Mateřské školy Kopřivnice opět téměř osmimilionovou dotaci z ROP Moravskoslezsko a 642 tisíc přispělo město.

„To, že jsme již podruhé dostali dotaci není žádnou samozřejmostí. Jde o velký úspěch, neboť šanci získat prostředky ze strukturálních fondů EU mají skutečně jen ti nejlepší. Našim cílem je vytvořit provázaný komplex, kdy děti budou moci navštěvovat zahrady i jiných mateřských škol a získávat tak nové podněty pro svůj rozvoj. Ve vyhrazených časech plánujeme otevření zahrad také široké veřejnosti,“ uvedla ředitelka Mateřských škol Kopřivnice Zdeňka Krišková s tím, že v další etapě budou školky žádat o dotaci pro MŠ na ulicích Francouzské a Krátké.

 

      

 

Rekonstrukce zahrad MŠ v Kopřivnici běží podle plánu

 

Mateřským školám Kopřivnice se minulém roce podařilo získat téměř devítimilionovou dotaci z Regionálního operačního programu Moravskoslezsko na projekt Svět je velká zahrada. Díky těmto prostředkům a spoluúčasti města se mohou děti, rodiče i široká veřejnost těšit na zcela nové pojetí zahrad, které bude účelně spojovat herní, estetický i vzdělávací aspekt.

Cílem projektu je postupná renovace zahrad všech devíti mateřských škol v Kopřivnici a jejích místních částech. Do prvního kola výzvy ROP byla podána žádost na modernizaci zahrad MŠ Záhumenní a MŠ Česká, z nichž by se díky tomu měl během několika měsíců stál Kamenný a Vodní svět. Do dalšího kola výzvy již byla podána žádost o dotaci na rekonstrukci zahrad MŠ Lubina, kde by měl vzniknout Ptačí svět, a MŠ Zdeňka Buriana, která by se díky dotaci a podpoře města mohla proměnit v Zahradu smyslů. Všechny zrenovované zahrady budou využívány nejen dětmi, které danou školku navštěvují, ale také žáky z ostatních předškolních i školních zařízení. Jelikož díky rozličnému tematickému zaměření bude každá zahrada rozvíjet jiné poznatky a kompetence, chystají se Mateřské školy Kopřivnice vypracovat metodické návody se zásobníky činností, k nimž lze jednotlivé herní prvky využít.

 

Aktualizováno Pátek, 18 Říjen 2013 12:29