Přihlášení/Odhlášení
Zahrada MŠ Záhumenní 2013/2014
HRAJEME SI S PŘEDŠKOLÁKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 07:59

Je konec školního roku, nastal čas rozloučení.
Parádní odpoledne 12. 6. začalo nejprve na naší zahradě. Rodiče jsme přivítali písničkou a po zvládnutí úkolů pro děti i dospěláky byli předškoláci pasováni na školáky. Dostali pamětní list a dárečky. Potom jsme procházkou došli až do areálu zdraví - do skautského centra Vanaivan. Děti si vyzkoušely nízké lanové překážky, lezeckou stěnu, posilovací stroje i spiroball a lanovkou se svezly až k ohništi, kde si s rodiči opekly špekáčky. Po návratu do školky si ještě užily hry, poslechly pohádku a po dni plném zážitků se se svými plyšáky krásně vyspaly až do rána.
Přejeme budoucím prvňáčkům, aby se jim ve škole líbilo a dařilo. Rodičům děkujeme za spolupráci.

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 08:39
 
HRAJEME SI PRO ZDRAVÍ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 07:57

To byl název akce pořádané pro děti a rodiče ze všech mateřských škol v Kopřivnici. Počasí bylo nádherné a tak mohly děti s rodiči začít plnit úkoly, které připravily paní učitelky z jednotlivých MŠ. Trasa začínala u MŠ I. Šustaly a končila na zahradě MŠ Záhumenní. Tam na děti za splnění úkolů čekala odměna a tým HITRÁDIA ORION, který rozdával balónky a maloval dětem na obličej. Děti si mohly zaskákat na trampolíně, využít průlezky a také se od pana včelaře dozvědět něco o včeličkách.
Všichni už moc dobře víme, co dělat pro své dobré zdraví!

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 08:38
 
DUHOVÝ DEN PRO MAMINKY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 07:56

V květnu mají všechny maminky svátek, a proto jsme jim vyráběli přáníčka, nacvičovali pro ně písničku a taneček. Ale protože nám počasí nepřálo, museli jsme naše vystoupení odložit.
V pondělí 19. 5. vysvitlo sluníčko a všichni jsme se mohli sejít na zahradě naší MŠ. Děti zazpívaly rodičům písničku a každá třída zatancovala taneček. Závěrečný tanec patřil maminkám s dětmi. Byli jsme rádi, že se některé rodiny oblékli do stejně barevného oblečení a tím podpořili tento "duhový" den. Kdo měl zájem, mohl si opéct buřty.
Maminkám přejeme všechno nejlepší!

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 08:37
 
PAPÍROVÝ STROM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Neděle, 25 Říjen 2015 07:54

Ve středu 2. dubna jsme pozvali do naší mateřské školky děti t Dětského centra Motýlek. Společně jsme shlédli maňáskové divadlo "Pohádku o lese". Pak jsme tvořili na školní zahradě. Všechny ruce mačkaly a tvarovaly novinový papír , který jsme použili na koruny stromů. Starší děti stavěly z žulových kostek kmen a za chvíli nám na zahradě vyrostly nové novinové stromy. Zazpívali jsme si písničky a pohráli si na zahradě a tak ukončili příjemné středeční dopoledne.

Aktualizováno Neděle, 25 Říjen 2015 08:35
 
Podzimní hrátky s ZŠ Alšova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Lenka Šafářová   
Čtvrtek, 07 Listopad 2013 08:23

V úterý 15. 10. si deváťačky ZŠ Alšova připravily pro děti zábavné hry a činnosti ve školce i na zahradě. Děti malovaly draky, zopakovaly si znalosti o zdravém stravování, cvičily, tancovaly - tedy - hrály si pod "jiným vedením" . Že by budoucí paní učitelky? :-) 
Těšíme se na další setkání o Vánocích.

  

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Listopad 2013 08:27