Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Mobilní planetárium ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 23 Únor 2015 20:01

V pátek 20. února k nám do školky přijelo mobilní planetárium z Ostravy. Pozvali jsme si ho v rámci měsíčního projektu školky "Pohádkové putování vesmírem". Ve třídě se začal nafukovat velký stan, do kterého děti postupně přicházely a v leže sledovaly pohádku "Jak měsíc putoval ke Slunci".

Měsíc v pohádce putuje po nebeské sféře – zvěrokruhu, protože se kdysi rozhodl, že by chtěl spatřit Slunce.

Zažívá při svém putování různá dobrodružství a potkává několik moudrých rádců - setkává se s dvanácti znameními, které mu pomáhají jít za Sluncem tou správnou cestou a dohonit ho.

Pro všechny to byl pěkný zážitek.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.

 
Výlet do Hvězdárny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 11 Únor 2015 11:16

V úterý 10. února jsme se jeli s dětmi podívat do Hvězdárny ve Valašském Meziříčí.

Ve vstupní hale jsme si prohlédli model telekomunikační družice Iridium a zajímavou názornou pomůcku „pohled do nekonečna“. V centrální kopuli hvězdárny je umístěn velký dalekohled a po obvodu kopule je vyobrazeno třináct zvířetníkových souhvězdí.

Děti potom shlédly povídání o vesmíru pro nejmenší - Encyklopedie Země

Skoro pohádkové vyprávění o Zemi - oceánech, mořích, kontinentech, o zvířatech a rostlinách na Zemi, o střídaní dne a noci, o oběhu Země kolem Slunce, o měsíčním povrchu. Průvodcem programu byla kreslená postavička pana Malíčka, který sloužil jako prostředník mezi přednášejícím a dětmi.

Nakonec se děti prostřednictvím fotografií a zajímavým povídáním dostaly do prostorů rakety a dozvěděly se, jak se v raketě kosmonauti pohybují, obědvají, spí, co dělají ve volný čas a co všechno při letu do vesmíru potřebují. Bylo to moc poučné a děti kladly zajímavé otázky.

Strávili jsme pěkné a zajímavé dopoledne.

http://slunce11.rajce.idnes.cz

Aktualizováno Středa, 11 Únor 2015 11:23
 
Návštěva v 1. třídě ZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 04 Únor 2015 08:27

Blíží se zápis dětí do 1. třídy ZŠ a s našimi předškoláky jsme se byli podívat, jak to v takové třídě vypadá. Navštívili jsme ZŠ Sv. Zdislavy a M. Horákové.

Děti si zkusily, jak se sedí v lavici, prohlédly si prostředí třídy a prožily si se školáky jednu vyučovací hodinu. Společně počítali, četli, zpívali, povídali si a zbyla chvilka i na pohybovou hru.

Přejeme všem dětem hodně štěstí u zápisu.

 
Mikulášská nadílka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 03 Prosinec 2014 13:28

A je to tady po roce znovu. Do školky přišel za dětmi Mikuláš, čert a anděl. Prošel všemi třídami, ptal se dětí, co celý rok dělaly, zda byly hodné a byl mile překvapený, když mu všechny děti řekly, že byly hodné. No nic, tak i letos si čert do pekla nikoho neodnesl.

Děti zazpívaly Mikulášovi, čertovi i andílkovi pěknou písničku a dostaly za odměnu od Mikuláše balíček, od čerta malého sladkého čertíka a od andílka pěkné razítko na ruku. Tak snad budou děti stejně hodné po celý další rok.

Aktualizováno Středa, 03 Prosinec 2014 13:32
 
Sportování s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 03 Prosinec 2014 13:17

V úterý 25. listopadu soutěžily vybrané děti ze tříd Kopretin a Zvonků na závodech všech MŠ s názvem "Sportujeme s Emílkem".

Pilně jsme se na podzim připravovali, trénovali jsme běh na zahradě i na hřišti, ve třídě cvičili na nářadí. A pěkný výsledek byl po tréninku znát.

Deset dětí soutěžilo v běhu na 200m, z tohoto běhu postoupili tři závodníci do semifinále: Jan Bartoň, Vojta Liška a Jakub Marek. Do finále postoupili z tohoto běhu hned dva závodníci, Vojta s Honzou. Celkově skončili na čtvrtém a pátém místě. Jako mateřská škola jsme se umístíli na krásném třetím místě a děti velmi potěšilo, že dostaly medaili.

Druhý závod byl ve zdolání překážkové dráhy na čas, kde závodilo dalších pět dětí. Také se jim velmi dařilo, skončili také na krásném třetím místě a získaly zasloužené medaile.

Všem sportovcům gratulujeme a na jaře se začneme připravovat na další sportovní klání.

Aktualizováno Středa, 03 Prosinec 2014 13:22
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 19 z 24