Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Výlet na včelín ve Veřovicích PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 04 Červen 2015 10:15

V pondělí 1. června jela vlakem třída Kopretin na výlet do Veřovic podívat se do včelína. kde děti viděly zblízka včelí úly, mohly do nich zblízka nahlídnout. Včelař jim ukázal a řekl, co všechno musí včelky udělat, než se může vytočit med. Podívaly se, jak vypadá medomed a jak se vlastně ten med dostane ven. Počasí bylo nádherné, tak si děti vyhrály na zahradě včelína a na oběd jsme byli zpátky ve školce.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/


Aktualizováno Čtvrtek, 04 Červen 2015 10:30
 
Oslava Dne matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 14 Květen 2015 12:15

V úterý 12. května za krásného teplého počasí přišly na zahradu maminky, babičky, ale také tatínci a dědečkové, aby se podívali na vystoupení svých dětí, které si pro své maminky k jejich svátku připravily. Děti moc krásně tancovaly a cvičily a za to je všichni odměnili  velkým potleskem.

Po vystoupení dostaly maminky moučník, který upekly naše kuchařky ze školky.

Kdo ještě nepospíchal domů, mohl si se svými dětmi vyrobit pískový obrázek, poskládat čepici z papíru, nakreslit společně s maminkou obrázek do srdíčka nebo zkusit posunovat míček mezi kužely hokejkou jako naši hokejisté.

Společně jsme prožili pěkné odpoledne a budeme se těšit zase někdy příště.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 10 Červen 2015 10:11
 
Minivíceboj MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 14 Květen 2015 12:05

Počasí nám ten den zrovna nepřálo a tak se závody přesunuly do haly ZŠ E.Zátopka.

Děti ze všech školek mezi sebou soutěžily ve slalomovém běhu, skoku do dálky z místa, hodem do dálky a vytrvalostním během. Naši závodníci do toho dali všechno a umístili jsme se na krásném třetím místě z MŠ Kopřivnice, Štramberka a Závišic.

V jednotlivcích jsme získali dvě 1. místa ve skoku do dálky, jedno 2. místo v hodu do dálky a dvě 3. místa – skok do dálky a běh slalomem.

Všem našim reprezentantům z MŠ Krátká děkujeme za velmi dobré výkony.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Květen 2015 12:06
 
Den Země v parku E. Beneše PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 25 Duben 2015 17:08

Jako každý rok jsme se i letos zúčastnili oslav u příležitosti Dne Země v parku E. Beneše. Každá školka vždy s dětmi vyrábí různorodé výrobky z tříděného odpadu. Letos jsme využili Vašich výrobků na téma "Vesmír", které jste společně s dětmi udělali doma. Při odpoledním vyhodnocení vystavených výrobků byla naše školka ohodnocena jako nejlepší, za což si zasloužíte všichni poděkování.

Během dopoledne děti v parku zhlédly také ukázku cvičeného pejska - to se jim moc líbilo a prověřily si své znalosti v oblasti přírodovědy. Zastavili jsme se také u stánku včelařů, kde jsme se podívali na obrázky, kolik práce to dá včelkám, než se vytočí med. Kdo chtěl, mohl malou lžičku medu ochutnat.

 

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 25 Duben 2015 17:12
 
Dopravní hřiště - Kopretiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 25 Duben 2015 16:42

Děti ze třídy Kopretin si byly vyzkoušet na dopravním hřišti, jak zvládnou základní pravidla chování v dopravním provozu při jízdě na koloběžce, zda znají základy bezpečné jízdy a umí správně reagovat na semafor.

Opakovaly si při jízdě nebo při chůzi přes přechod pro chodce názvy některých dopravních značek a určovaly, co která značka znamená. Také si procvičily prostorovou orientaci a jízdu nebo chůzi vpravo a vlevo.

Děti si dopoledne prožily, uplatnily zde své zkušenosti a měly radost z toho, že vše zvládly.

 

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 25 Duben 2015 16:47
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 17 z 24