Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Indiánské hrátky na zahradě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 07 Listopad 2015 18:11

"Indi, indi, indiáni jdou" - tak nějak by se dal nazvat začátek podzimních indiánských hrátek na naší zahradě.

V úterý 3. listopadu se zahrada proměnila v indiánské hřiště, kde děti za "přísného dohledu" totemů, které vyrobily na indiánském tvoření společně s rodiči, plnily různé úkoly. Jízda na kánoi, lov bizona, krocení divokého mustanga, plížení indiánů, navlékání náhrdelníku, stopování či jízda na divokém koni - to vše si děti vyzkoušely a do "indiánské lahvičky" získávaly "odměnu" v podobě zrníček, kamínků či žaludů. V závěru na ně čekala sladká odměna v podobě perníkového koně.

Jeden z posledních slunečních dnů jsme tak mohli všichni společně strávit na zahradě školky.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 07 Listopad 2015 18:19
 
Děti cvičí na zahradě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 07 Listopad 2015 17:54

Všechny děti ze školky využívají moc rády ke svému pobytu venku hrací prvky na zahradě, ale také rády cvičí na hřišti zahrady. Proto děti ze třídy Kopretin ukázaly učitelkám z ostatních mateřských škol, co všechno umí a předvedly jim cvičení na hřišti, jak umí využívat k pohybu zahradní prvky, jezdit na koloběžkách připravenou slalomovou dráhou. Vše doplnili zábavnými sportovními hrami, ve kterých si kromě pohybu procvičily také svůj postřeh, počítání, rychlost a spolupráci.

Aktualizováno Sobota, 07 Listopad 2015 17:58
 
Duhová pohádka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 22 Říjen 2015 18:39

Ve čtvrtek 22. října k nám přijelo do školky divadélko z Havířova zahrát  "Duhovou pohádku", která byla zaměřena na logopedickou prevenci dětí.

Ve třídě Zvonků si zrovna tento týden povídali o barvách, měli "Barevný týden".

Děti se v pohádce seznámily s Duhovníčkem, který neposlechl svoji maminku a ztratil všechny barvy, když spadl z nebe na zem. A tak mu je děti pomáhaly najít, aby se mohl vrátit zpět na oblohu. S radostí se zapojovaly do plnění úkolů, zpívaly písničky, foukaly do bublin a získaly ponaučení, že neposlouchat maminku může být někdy i nebezpečné.

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Říjen 2015 18:45
 
INDIÁNSKÉ TVOŘENÍ S RODIČI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 22 Říjen 2015 18:25

Nevlídné sychravé počasí přímo vybízelo k tomu, abychom si někam "zalezli a lenošili". Ale takové lenošení není pro nás, a tak jsme se rozhodli strávit společné odpoledne s rodiči a dětmi ve třídách při "indiánském tvoření".

Každá třída si vyrobila svůj "totem", třída Zvonků si k tomu postavila také "týpí" z proutků a bavlnky, třída Kopretin zase udělala "lapače snů".

Děti byly nejen nadšené, že mohly natírat krabice barvou jako dospěláci velkými štětci, ale také pořádně barevní od barvy jako praví "indiáni".

Doufejme, že se počasí umoudří a my si svých"totemů" užijeme i na připravovaných "INDIÁNSKÝCH HRÁTKÁCH" s rodiči na zahradě v úterý 3. listopadu.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Říjen 2015 18:32
 
Výlet na Hukvaldy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 09 Říjen 2015 11:01

I když nás mnozí "strašili" deštěm, nic jsme na to nedali a vydali se ve čtvrtek 8. 10. na výlet do hukvaldské obory. Vybaveni pláštěnkami a dobrotami v batůžku jsme pozorovali barevnou podzimní přírodu, starší děti se vydaly až k hradu - některé zkratkou, jiné po cestě. Mladší děti si zaskotačily v amfiteátru nebo se jen tak procházely.

Zvonky hledaly stopy lišky Bystroušky a vytvářely frotáž stromů, další děti zdolávaly překážky v přírodním terénu.

A počasí? To nejlepší, které mohlo být. I když už sluníčko nemá takovou sílu, provázelo nás po celou cestu.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pátek, 09 Říjen 2015 11:17
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 16 z 36