Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Pohádky s písničkou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 01 Květen 2016 16:21

Do školky k nám přijelo divadélko zahrát dětem pohádky s pěknými písničkami. První pohádka byla "O lese" - o tom, jak zvířátka vytrestala neposlušné děti, které ničily les a vše, co v něm roste a bydlí. Druhá pohádka byla o zlém a chamtivém králi Kazimírovi, který chtěl lstí získat princeznu Zlatušku. Mezi pohádkami si děti povídaly s kašpárkem o tom, co se dozvěděly a společně si protáhly tělíčko. Pohádky se dětem moc líbily.

 
Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Duben 2016 10:03

Hezké počasí přálo těm, kteří se vydali v pátek, 22. dubna do parku na oslavy Dne Země. I naše mateřská škola se zúčastnila, děti přinesly vysloužilé elektrospotřebiče, za odměnu získaly pexeso, kvarteto, krabičky na sběr baterií, poslechly si pohádku O hloupém kuchaři a shlédly ukázku cvičení psů - agility.

Hlavním cílem ale bylo, aby si děti uvědomily, jak je důležité starat se o naši Zemi, aby byla krásná a zdravá.

Aktualizováno Středa, 27 Duben 2016 10:06
 
Putování s kapičkou vody PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 20 Duben 2016 12:45

Voda - jedna z nejdůležitějších věcí pro život na zemi. A právě o vodě a její cestě po světě si povídá a všechno o ní zkoumá třída Zvonků.

Začalo to koloběhem vody, pak se kapka změnila v pramínek, potok a řeky a teď se děti vypravily za kapkou vody v rybníku. Po cestě plnily "loto" s úkoly, u rybníku podle obrázku určovaly vodní  živočichy, počítaly "rybářovy rybky" v pracovním listě. Během cesty zpátky měly za úkol ve trojicích poskládat z kamínků slovo "voda". Celé ušlé se děti vracely do školky na oběd.

Putování za kapkou vody se nám vydařilo.

Foto zde:  http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 20 Duben 2016 12:53
 
"Indiáni z odpadkové hory" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 07 Duben 2016 11:32

V dubnu má svátek naše Země. A tak jsme si my - indiáni - pozvali do školky ekologické sdružení Hájenka, kteří si s námi povídali o třídění odpadů v programu "Indiáni z odpadkové hory".

Dozvěděli jsme se, jak taková hora vznikla, přivítali společně s šamanem nejprve déšť a pak  sluníčko, nakonec jsme tu horu společnými silami "uklidili". Teď už víme, jak nakládat s odpadky a co musíme pro naši Zemi dělat, aby byla krásná a zdravá.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Duben 2016 11:33
 
Návštěva knihovny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 07 Duben 2016 10:59

V měsíci březnu jsme se s dětmi vypravili na návštěvu do knihovny. Příjemně jsme si popovídali s paní knihovnicí o knížkách a pak jsme se mohli do nich začíst. Knížky jsou plné obrázků, krásně voní a je jich v knihovně strašně moc. A úplně všechno se z nich dozvíme. Byla to příjemná návštěva.

Foto zde:  http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Čtvrtek, 07 Duben 2016 11:12
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 14 z 37