Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Indiánský Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 11 Květen 2016 19:36

Dárek svým maminkám k jejich svátku připravily děti na úterý 10. května. V 15. hodin jsme se sešli na zahradě, kde se na improvizovaném pódiu představily všechny třídy se svými indiánskými tanečky.

 

Po vystoupení předaly děti svým maminkám vyrobené dárečky a mohly se věnovat připraveným aktivitám - proplétání, pískování, stopování, hodu mokrou houbou, hledání maminky nebo malování na obličej. Jako bonbónek bylo připraveno indiánské bubnování s indiánskou lektorkou, kde si děti vyzkoušely indiánské rytmy. A i černý dešťový mrak, který neustále kroužil nad naší školkou, byl při nás, a vypršel se až na konec akce.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 11 Květen 2016 19:51
 
Povídání v zahradě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 01 Květen 2016 16:35

26. dubna proběhlo na zahradě MŠ Krátká už druhé Povídání v zahradě, zaměřené na podporu správného rozvoje řeči pro předškolní děti všech MŠ v Kopřivnici.

Paní učitelky převlečené za berušky měly pro děti připravené aktivity vhodné ke cvičení rozvoje řeči, jemné a hrubé motoriky, vytleskávání slabik, děti hledaly v rýži malé kuličky, vyzkoušely, jaký mají sluch u "sluchového stromu", čichem poznávaly, co může být v malém balíčku, vyrobily si barevný větrník.

Akce se podařila, na 120 dětí i rodičů odcházelo domů spokojených se spoustou nápadů pro podporu správného rozvoje řeči.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Neděle, 01 Květen 2016 16:40
 
Pohádky s písničkou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 01 Květen 2016 16:21

Do školky k nám přijelo divadélko zahrát dětem pohádky s pěknými písničkami. První pohádka byla "O lese" - o tom, jak zvířátka vytrestala neposlušné děti, které ničily les a vše, co v něm roste a bydlí. Druhá pohádka byla o zlém a chamtivém králi Kazimírovi, který chtěl lstí získat princeznu Zlatušku. Mezi pohádkami si děti povídaly s kašpárkem o tom, co se dozvěděly a společně si protáhly tělíčko. Pohádky se dětem moc líbily.

 
Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Duben 2016 10:03

Hezké počasí přálo těm, kteří se vydali v pátek, 22. dubna do parku na oslavy Dne Země. I naše mateřská škola se zúčastnila, děti přinesly vysloužilé elektrospotřebiče, za odměnu získaly pexeso, kvarteto, krabičky na sběr baterií, poslechly si pohádku O hloupém kuchaři a shlédly ukázku cvičení psů - agility.

Hlavním cílem ale bylo, aby si děti uvědomily, jak je důležité starat se o naši Zemi, aby byla krásná a zdravá.

Aktualizováno Středa, 27 Duben 2016 10:06
 
Putování s kapičkou vody PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 20 Duben 2016 12:45

Voda - jedna z nejdůležitějších věcí pro život na zemi. A právě o vodě a její cestě po světě si povídá a všechno o ní zkoumá třída Zvonků.

Začalo to koloběhem vody, pak se kapka změnila v pramínek, potok a řeky a teď se děti vypravily za kapkou vody v rybníku. Po cestě plnily "loto" s úkoly, u rybníku podle obrázku určovaly vodní  živočichy, počítaly "rybářovy rybky" v pracovním listě. Během cesty zpátky měly za úkol ve trojicích poskládat z kamínků slovo "voda". Celé ušlé se děti vracely do školky na oběd.

Putování za kapkou vody se nám vydařilo.

Foto zde:  http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 20 Duben 2016 12:53
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 11 z 24