Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Ve školce hoří! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 13 Červen 2019 17:22

Jak by to vypadalo, když by byl vyhlášený poplach a ve školce hořelo, si mohly zažít naše děti 11. června. V 9. 30 opustily školku a čekaly, co se bude dít. A dělo se! Ke školce přijely tři hasičské vozy, ze kterých vyskákali hasiči, připraveni zachraňovat. Po obhlédnutí situace a zjištění, že jsou všechny děti a dospělí v bezpečí a kontroly školky uvnitř, nám předvedli záchranu paní učitelky ze střechy jeřábem. Za to se dočkali hasiči velkého potlesku od dětí.  A protože vše bylo v pořádku, mohly se děti "pustit" do obhlídky vozů a potřebného vybavení hasičů, popovídat si. Ale vzhledem k úmornému horkému počasí se všichni těšili jen na to jediné a to nám splnili vrchovatě-SPRCHA.

 
Sportujeme pro radost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 13 Červen 2019 16:57

Hned dvě sportovní aktivity v jednom týdnu prověřily kondičku našich předškoláků ze třídy Zvonků a Kopretin. Nejdříve to bylo ve středu 29. 5., kdy se již po několikáté děti zúčastnily Minivíceboje pro děti MŠ v hale ZŠ E. Zátopka. A že to bylo velké překvapení! Dvě děvčata se umístila na prvních dvou příčkách a celkově naše školka poprvé získala medaile zlaté. Gratulujeme!

V pátek 31. 5. se děti vydaly na celodenní výlet na Javorník. Po měsíci dešťů se počasí umoudřilo a svými paprsky nás sluníčko hnalo na vrchol. Tam děti poobědvaly, odpočinuly, aby se vydaly ještě výše, a to na místní rozhlednu. Odtud pozorovaly okolí a hlavně starty paraglidistů. Děti byly odměněny medailí a s úsměvem na rtu se vydaly zpět na cestu domů.

 

 
Vodní svět -Zvonky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 29 Květen 2019 18:32

Duben byl u Zvonků ve znamení vody a všeho, co s ní souvisí. Začalo to povídáním o vodě, děti se seznámily s koloběhem vody v přírodě, jak a kde vodu najdeme, o jejím skupenství. Začalo to kapičkou, pak studánkou a výletem k ní, hradní rybník Šostýn, poznávaly  zblízka řeku Lubinu a její obyvatele. Dozvěděly se také o tom, jak se o vodu starat a  jak funguje čistička vod. Jen to moře jsme museli "poznávat" jaksi z papíru.

 
Výlet do historie-Legio vlak PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 14 Duben 2019 12:15

Velkou příležitost nám nabídl příjezd Legio vlaku do Kopřivnice. Děti z Pampelišek, Kopretin a Zvonků se nezávisle na sobě vydaly "prozkoumat" tento vlak a dozvědět se něco o historii. Prošly si jednotlivé vagony, viděly, jak dříve legionáři cestovali, kde spali, prohlédly si dílnu, ošetřovnu i vojenské dělo, popovídaly si s flašinetářem i s vojákem v prodejně. Děti i přes velkou zimu odcházely nadšené a kromě darovaných pohlednic a plakátku si odnesly určitě i spoustu zážitků.

 
Poznáváme svět lidí-povolání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 16 Březen 2019 17:05

V rámci ŠVP Cestujeme po světě se třída Zvonků vydává do různých míst. Tentokrát se děti rozhodly prozkoumat svět lidí a jejich povolání. Ve školce nás navštívila policie, která přečetla dětem poučné příběhy a předvadla výzbroj, kosmetička, která děti seznámila s tím, co tato práce obnáší a děti si užily např.obličejovou masáž, zahrály si také na kuchaře a připravovaly rajčatový salát a zeleninu nebo na zahradníky, kdy sadily nová semínka a přesazovaly rostlinky. Navštívily také různá povolání přímo v jejich místě, např. lékárnu a prodejnu zdravotních potřeb, poznaly zblízka práci optika nebo návštěvou Kabelové televize zjistily, co vše obnáší práce redaktora, jak a kde se natáčí a co vše tomu předchází.Dětem se hledání povolání líbilo a neustále se ptaly, kam všude se ještě půjdeme podívat.

 

Aktualizováno Sobota, 16 Březen 2019 17:10
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 24