Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Rozloučení se školáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 08 Červenec 2019 13:47

Letošní rozloučení se školáky jsme naplánovali trochu jinak. Všechny děti se společně s rodiči sešli 27. 6. na Bubla ranči v Kopřivnici, kde zhruba ve čtvrt na pět začalo pasování školáků. Dětem jsme popřáli mnoho úspěchů ve škole, šerpou je pasovali na školáky a předali upomínkové předměty. Samozřejmě za vydatného focení rodiči. A pak následovala volná zábava, opékaly se špekáčky, děti mohly využít jízdu na koni nebo se jen tak povídalo.

Aktualizováno Pondělí, 08 Červenec 2019 13:48
 
Spaní ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 08 Červenec 2019 13:38

I v letošním roce jsme se s předškoláky rozhodli spát ve školce. Děti přišly v přestrojení v duchu cestování po světě a společně jsme se vydali vlakem do Příbora a večer zpět pěšky kolem řeky Lubiny. Do školky jsme dorazili pořádku a tak se děti mohly „vydat“ hledat poklad na zahradu, na což se těšily celý den. A letos to bylo delší hledání, protože poklad byl schovaný opravdu dobře. Pak už jen krátká doskotéka a šup do "postýlek".

 

Aktualizováno Pondělí, 08 Červenec 2019 13:38
 
Ve školce hoří! PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 13 Červen 2019 17:22

Jak by to vypadalo, když by byl vyhlášený poplach a ve školce hořelo, si mohly zažít naše děti 11. června. V 9. 30 opustily školku a čekaly, co se bude dít. A dělo se! Ke školce přijely tři hasičské vozy, ze kterých vyskákali hasiči, připraveni zachraňovat. Po obhlédnutí situace a zjištění, že jsou všechny děti a dospělí v bezpečí a kontroly školky uvnitř, nám předvedli záchranu paní učitelky ze střechy jeřábem. Za to se dočkali hasiči velkého potlesku od dětí.  A protože vše bylo v pořádku, mohly se děti "pustit" do obhlídky vozů a potřebného vybavení hasičů, popovídat si. Ale vzhledem k úmornému horkému počasí se všichni těšili jen na to jediné a to nám splnili vrchovatě-SPRCHA.

 
Sportujeme pro radost PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 13 Červen 2019 16:57

Hned dvě sportovní aktivity v jednom týdnu prověřily kondičku našich předškoláků ze třídy Zvonků a Kopretin. Nejdříve to bylo ve středu 29. 5., kdy se již po několikáté děti zúčastnily Minivíceboje pro děti MŠ v hale ZŠ E. Zátopka. A že to bylo velké překvapení! Dvě děvčata se umístila na prvních dvou příčkách a celkově naše školka poprvé získala medaile zlaté. Gratulujeme!

V pátek 31. 5. se děti vydaly na celodenní výlet na Javorník. Po měsíci dešťů se počasí umoudřilo a svými paprsky nás sluníčko hnalo na vrchol. Tam děti poobědvaly, odpočinuly, aby se vydaly ještě výše, a to na místní rozhlednu. Odtud pozorovaly okolí a hlavně starty paraglidistů. Děti byly odměněny medailí a s úsměvem na rtu se vydaly zpět na cestu domů.

 

 
Vodní svět -Zvonky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 29 Květen 2019 18:32

Duben byl u Zvonků ve znamení vody a všeho, co s ní souvisí. Začalo to povídáním o vodě, děti se seznámily s koloběhem vody v přírodě, jak a kde vodu najdeme, o jejím skupenství. Začalo to kapičkou, pak studánkou a výletem k ní, hradní rybník Šostýn, poznávaly  zblízka řeku Lubinu a její obyvatele. Dozvěděly se také o tom, jak se o vodu starat a  jak funguje čistička vod. Jen to moře jsme museli "poznávat" jaksi z papíru.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 25