Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Oslavy medu a písničky 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 20 Září 2018 13:08

A je tu opět začátek roku a s ním další ročník Festivalu medu a písničky na Fojtství. Děti ze tříd Kopretin a Zvonků se za krásného letního dne vydali za včelkami, aby si připomenuli, co už ví nebo si odnesli nové znalosti a zážitky. Letos třeba poutavé vyprávění nejstaršího včelaře kopřivnice, který úžasným způsobem děti zaujal a vyprávěl o včelách, nebo to, jak se dětem na ruce procházela jen tak včelka, tedy pardon, trubec. Tak uvidíme, co si zažijí třeba příští rok.

 
Rozloučení se školáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:48

15. 6. se v podvečer hrnulo do školky plno pohádkových bytostí. Co se děje? To jen předškoláci měli každoroční spaní ve školce. Po přichystání svého místečka na spaní se děti společně vydaly na autobus, kterým dojely pod náměstí ve Štramberku. Odtud se už pěšky vydaly na Trúbu, kolem křížku směrem do Kopřivnice. V lese si "splnily" malou stezku odvahy, po příchodu do školky pak už skoro ve tmě hledaly ukrytý poklad, no a po krátké pyžamové diskotéce se uložily ke spánku. a jako vždy si to všichni náramně užili.

 
Den matek a Den rodiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:36

V letošním roce jsme se rozhodli, že neoslavíme jen svátek s maminkami, ale budeme slavit i Den rodiny.  A tak jsme přichystali trasu od školky směrem na Bubla ranč, po které děti plnily se svými rodiči různé úkoly. V cíli děti zazpívaly společně "oslavencům" písničky a pak už mohly opékat přinesené špekáčky a bavit se celé odpoledne.

 
"VODA" na VANAIVANU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:21

To, že teče voda např. z kohoutku, najdeme ji v řekách, v jezerech, to děti ví. Ale kde se vlastně bere? A jak to v přírodě vlastně chodí? O vodě si celý duben povídaly děti ze Zvonků, jakou vodu známe, kde ji všude najdeme, s vodou si hrály, dělaly různé pokusy. No a co se dozvěděly a naučily si ještě mohly připomenout na programu, který si pro ně připravilo skautské centrum Vanaivan. Společně si zahrály hru na mraky a sluníčko, vyrobily přírodní čističku na vodu, hledaly a popisovaly obrázky o tom, jak s vodou šetřit a jak se o ni starat.

 
Velikonoce našich předků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 11 Duben 2018 17:06

Dnešní děti znají z Velikonoc už jen chození s pomlázkou a "sběr" všelijakých dobrot. I proto jsme se rozhodli navštívit Muzeum v Příboře, kde si pro děti mateřských škol připravili program o tom, jak tyto svátky slavili naši prapra..Děti si nejprve poslechly krátké povídání o Velikonocích dříve, prohlédly si, jak vypadal svátečně prostřený stůl,  vyrobily si tzv. palmičku-tak jako dříve naše babičky a podívaly se, jak se barví vajíčka přírodní cestou.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 2 z 22