Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Noc s Andersenem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 18 Duben 2017 15:57

I v letošním roce připravily pracovnice kopřivnické knihovny pro děti mateřských škol akci s názvem "Noc s Andersenem" a letos se jí zúčastnily děti z naší školky- třída předškoláků Zvonky. Od 18.00 do 21.00 byl pro děti připraven bohatý program plný her a soutěží s názvem "Popletené pohádky". Na začátku děti pojedly vtipné kaše, což jim určitě  "pomohlo" ve tvoření správných pohádkových dvojic, vydaly se do Černého lesa po tmě za čarodějnicí, kde si vysloužily za odměnu perníkové ucho. Čekaly na ně i další úkoly jako skládání pohádkových obrázků, hledání stejných ponožek, přebírání hrachu pro Popelku a samozřejmě přišla vhod i zdravá svačinka. No a nakonec došlo i na hledání a nalezení ukrytého pokladu, ze kterého měly děti opravdovou radost.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 18 Duben 2017 15:58
 
Haf a baf s pejsky bez obav PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 19 Březen 2017 16:45

Jak se chovat k pejskům, v čem a jak nám mohou pomáhat, co dělat, když se blíží cizí pes?  Na tyto a ještě řadu dalších otázek přišly odpovědět členky canisterapeutického spolku z Kopřivnice. A vzaly sebou samozřejmě i ty, o kterých to všechno je, své psí miláčky. Postupně je dětem představily, předvedly některé jejich dovednosti např. podávání přemětů, vyzouvání ponožek aj., zahrály si s dětmi na stopování. Děti si mohly pejsky pohladit, nechat si je podlézat pod nohami nebo jim nabídnout malou dobrůtku. Děti tak poznaly, že pes nemusí být jen domácí mazlíček, ale může také pomáhat.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Neděle, 19 Březen 2017 16:55
 
Pohádkový karneval PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 13 Březen 2017 17:46

Ve školku plnou pohádkových bytostí se ve čtvrtek 2. 3. 2017 se proměnila naše školka. Od 15. 00 hodin začalo spolu s rodiči karnevalové veselí v jednotlivých třídách, Pampelišky rejdily spolu se Zvonky a Pomněnky s Kopretinami. Pro děti byl připraven bohatý program plný her, soutěží a tance, do kterých byli zapojeni i rodiče, a za které byli všichni odměněni nějakou maličkostí. Občerstvit se během celého odpoledne mohli v "bufetu", kde se o dobrotypostaraly paní kuchařky. Byla připravena i bohatá tombola, a pokud si snad někdo žádnou cenu neodnesl, doufejme, že alespoň strávil spolu s rodiči a kamarády příjemné a veselé odpoledne.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Neděle, 19 Březen 2017 16:56
 
Usměvavé lyžování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 10 Únor 2017 17:54

 

Týden plný pohybu strávily přihlášené děti z naší školky na sjezdovce v Palkovicích na dalším ročníku Usměvavého lyžování. Pod dohledem profesionálních trenérů se úplní začátečníci seznamovali s lyžemi, učili se první "krůčky" a nacvičovali první obloučky. Ti zkušenější už sjížděli větší kopec a zdokonalovali se v tom, co už uměli. I když začátky byly krkolomější a nožky malých lyžařů byly zamotané a spíše ve vzduchu než na sněhu, nic je neodradilo a dál se statečně snažili sjezdovku pokořit.V závěru pak, za bedlivého dozoru rodičů, absolvovali závody, ve kterých předvedli, co se naučili a odnesli si nejen medaile, ale i chuť na další lyžování.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pátek, 10 Únor 2017 17:55
 
Koledování v MIS Music PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 20 Prosinec 2016 17:59

Společné koledování si pro děti z naší školky připravila  paní Konůpková, maminka jednoho z našich dětí a zároveň paní učitelka ze soukromé umělecké školy MIS Music.  Se svými žáky nacvičila několik koled a písniček, které pak zahráli dětem. Děti si prohlédly a seznámily  i s některými hudebními nástroji a nakonec se i společně jednu z koled naučily a zazpívaly.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 24