Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
U záchranářů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 24 Říjen 2016 17:04

V úterý 19. října 2016 navštívily děti ze třídy Pampelišek Zdravotnickou záchrannou službu v Kopřivnici. Poutavým vyprávěním se děti dozvěděly něco o práci záchranářů, prohlédly si vybavení sanitky a na závěr si na vlastní kůži vyzkoušely, jak probíhá transport zraněného člověka do vozu.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2016 17:18
 
Výlet na Hukvaldy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 21 Říjen 2016 15:07

Celý týden jsme si přáli, aby v úterý 18. října alespoň nepršelo, protože jsme měli naplánovaný výlet na Hukvaldy.  A to se nám splnilo a i trochu víc. Po příjezdu na Hukvaldy se na nás nachvíli "smálo" i sluníčko. Zvonky se vydaly zkratkou lesem na hrad, Kopretiny to vzaly na okolo po cestě, Pampelišky a Pomněnky se procházely oborou. Po cestě všichni "pozdravili" lišku Bystroušku, snědli dobroty, které jim maminky připravily, a pozorovali krásnou podzimní přírodu. No a pak už byl čas vrátit se do školky. Výlet se nám prostě vydařil!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2016 17:18
 
Výlet na Janíkovou louku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 24 Červen 2016 09:45

První letní den přál dětem ze tříd Kopretin a Zvonků, které si jej vybraly pro svůj celodenní výlet. Sluníčko se sice ještě ráno ostýchalo vytáhnout své paprsky, což ale nevadilo cestě vlakem do Štramberka, odkud se děti vydaly po cestě směrem na Lichnov a potom lesem kolem Červeného kamene směr Janíkové sedlo.

Po vydatném občerstvení jsme se pokračovali k Bezručově vyhlídce, kde si děti z 1. patra prohlédly Kopřivnici a okolí a vydaly se na cestu kolem Jasníkovy studánky a Husovy lípy zpátky do školky. A i když se už nohy trošku pletly, do školky jsme dorazili všichni pořádně "vyvětraní" a v pořádku.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 19 Říjen 2016 16:27
 
Jízda s panem Zimovčákem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 28 Květen 2016 14:05

Kola a koloběžky hrály hlavní roli ve čtvrtek 26. května při akci "Hrajeme si a pomáháme". Do města zavítal s projektem "Na kole dětem" Josef Zimovčák a na svém kole se spolu s dětmi MŠ vydal na trasu kolem ZŠ M. Horákové. Děti z naší školky, vybaveny barevnými vestami a přilbami "nastartovaly" své koloběžky a za vydatného povzbuzování svých kamarádů vyjely na cestu. I když nás pokropil jemný deštík v cíli, děti si cestu užily a odnesly si nevšední zážitek.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 28 Květen 2016 14:10
 
Indiánský Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 11 Květen 2016 19:36

Dárek svým maminkám k jejich svátku připravily děti na úterý 10. května. V 15. hodin jsme se sešli na zahradě, kde se na improvizovaném pódiu představily všechny třídy se svými indiánskými tanečky.

 

Po vystoupení předaly děti svým maminkám vyrobené dárečky a mohly se věnovat připraveným aktivitám - proplétání, pískování, stopování, hodu mokrou houbou, hledání maminky nebo malování na obličej. Jako bonbónek bylo připraveno indiánské bubnování s indiánskou lektorkou, kde si děti vyzkoušely indiánské rytmy. A i černý dešťový mrak, který neustále kroužil nad naší školkou, byl při nás, a vypršel se až na konec akce.

Foto zde: http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 11 Květen 2016 19:51
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 22