Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Koledování v MIS Music PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 20 Prosinec 2016 17:59

Společné koledování si pro děti z naší školky připravila  paní Konůpková, maminka jednoho z našich dětí a zároveň paní učitelka ze soukromé umělecké školy MIS Music.  Se svými žáky nacvičila několik koled a písniček, které pak zahráli dětem. Děti si prohlédly a seznámily  i s některými hudebními nástroji a nakonec se i společně jednu z koled naučily a zazpívaly.

 
Pampelišky a hasiči PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 20 Listopad 2016 14:47

Ve středu 16. listopadu děti ze třídy Pampelišek navštívily Hasičský záchranný sbor Tatry v Kopřivnici. Hasiči měli pro děti připravené poutavé vyprávění s mnoha zajímavými ukázkami jejich práce. Děti si vyzkoušely některé obleky, které hasiči při své práci musí používat, prohlédly si hasičské a záchranářské auta zevnitř i zvenčí. Nejvíce však děti zaujala ukázka požárního poplachu.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Neděle, 20 Listopad 2016 14:48
 
Sporujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:31

Už 9. ročník závodů pro mateřské školy "Sportujeme s Emílkem" se letos 16. 11. 2016 uskutečnil opět v hale ZŠ. E. Zátopka. A naše školka se i letos rozhodla, že do toho znovu půjde. A vydařilo se, ve velké konkurenci sedmi školek jsem se umístili v běhu na 200 metrů na krásném 4. místě a v překážkovém běhu na místě 5. Ale to největší želízko nás hřálo ve velkém superfinále v běhu, kde jsme měli hned tři účastníky-Dominika Horkla, Lukáše Šrámka a Olivii Pešatovou. A právě ta vybojovala,  superfinišem z posledního místa na konečné 3. místo, nádhernou bronzovou medaili. Všechny děti byly odměněny drobnou sladkostí a velkým potleskem od rodičů, kteří vytvořili při fandění úžasnou atmosféru.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:32
 
Zavírání zahrady s Medovníčkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 09 Listopad 2016 18:51

Medovníček je náš nový kamarád z knížky a bude nás provázet po celý rok. A první takovou větší příležitostí prožít  s novým kamarádem nějaké dobrodružství bylo v úterý 8. 11. 2016. I když už dny byly dost mrazivé, přece jen se počasí vydařilo a tak jsme mohli s dětmi strávit odpoledne na zahradě. Tady děti mohly plnit úkoly, které si pro ně Medovníček přichystal, ať už to bylo přenášení pylových zrníček pomocí brčka pro včeličky, vaření "kouzelného"lektvaru, sběr kaštanů pro zvířátka na zimu kleštičkami, nebo jízda na lučním konílkovi či vytváření listových stromečků a nebo skákání v pytli. Za každý splněný úkol dostaly děti malou nálepku na kartičku s Medovníčkem a tu pak vyměnily za medový perníček. Po celou dobu se mohly zahřívat nejen "úkoly", ale i teplým čajem, který pro ně připravily paní kuchařky.A tak se budeme těšit na další setkání se skřítkem a na vše, co si pro nás příště připraví.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:32
 
Vycházka na "smetiště" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 09 Listopad 2016 18:20

 

 

Ne, nebojte se, nezbláznili jsme se. To se jen Zvonky vydaly na "návštěvu"ke krysákům Hodanovi a Hubertovi a potkanovi Edovi z Prahy, kteří se na chvíli "ubytovali" na Fojtství. Příběhy těchto kamarádů jsme si četli ve školce před odpočinkem a proto možnost podívat se, jak to všechno vznikalo, jsme nemohli propásnout. Prohlédli jsme si kulisy,ve kterých se tyto příběhy natáčely, fotografie a podívali se na jednu pohádku s těmito kamarády. No a nezbývalo, než se nakonec rozloučit a vydat se zpět do školky. Tak nashledanou krysáci.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 09 Listopad 2016 18:23
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 22