Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Sporujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:31

Už 9. ročník závodů pro mateřské školy "Sportujeme s Emílkem" se letos 16. 11. 2016 uskutečnil opět v hale ZŠ. E. Zátopka. A naše školka se i letos rozhodla, že do toho znovu půjde. A vydařilo se, ve velké konkurenci sedmi školek jsem se umístili v běhu na 200 metrů na krásném 4. místě a v překážkovém běhu na místě 5. Ale to největší želízko nás hřálo ve velkém superfinále v běhu, kde jsme měli hned tři účastníky-Dominika Horkla, Lukáše Šrámka a Olivii Pešatovou. A právě ta vybojovala,  superfinišem z posledního místa na konečné 3. místo, nádhernou bronzovou medaili. Všechny děti byly odměněny drobnou sladkostí a velkým potleskem od rodičů, kteří vytvořili při fandění úžasnou atmosféru.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:32
 
Zavírání zahrady s Medovníčkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 09 Listopad 2016 18:51

Medovníček je náš nový kamarád z knížky a bude nás provázet po celý rok. A první takovou větší příležitostí prožít  s novým kamarádem nějaké dobrodružství bylo v úterý 8. 11. 2016. I když už dny byly dost mrazivé, přece jen se počasí vydařilo a tak jsme mohli s dětmi strávit odpoledne na zahradě. Tady děti mohly plnit úkoly, které si pro ně Medovníček přichystal, ať už to bylo přenášení pylových zrníček pomocí brčka pro včeličky, vaření "kouzelného"lektvaru, sběr kaštanů pro zvířátka na zimu kleštičkami, nebo jízda na lučním konílkovi či vytváření listových stromečků a nebo skákání v pytli. Za každý splněný úkol dostaly děti malou nálepku na kartičku s Medovníčkem a tu pak vyměnily za medový perníček. Po celou dobu se mohly zahřívat nejen "úkoly", ale i teplým čajem, který pro ně připravily paní kuchařky.A tak se budeme těšit na další setkání se skřítkem a na vše, co si pro nás příště připraví.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Listopad 2016 17:32
 
Vycházka na "smetiště" PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 09 Listopad 2016 18:20

 

 

Ne, nebojte se, nezbláznili jsme se. To se jen Zvonky vydaly na "návštěvu"ke krysákům Hodanovi a Hubertovi a potkanovi Edovi z Prahy, kteří se na chvíli "ubytovali" na Fojtství. Příběhy těchto kamarádů jsme si četli ve školce před odpočinkem a proto možnost podívat se, jak to všechno vznikalo, jsme nemohli propásnout. Prohlédli jsme si kulisy,ve kterých se tyto příběhy natáčely, fotografie a podívali se na jednu pohádku s těmito kamarády. No a nezbývalo, než se nakonec rozloučit a vydat se zpět do školky. Tak nashledanou krysáci.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Středa, 09 Listopad 2016 18:23
 
U záchranářů PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 24 Říjen 2016 17:04

V úterý 19. října 2016 navštívily děti ze třídy Pampelišek Zdravotnickou záchrannou službu v Kopřivnici. Poutavým vyprávěním se děti dozvěděly něco o práci záchranářů, prohlédly si vybavení sanitky a na závěr si na vlastní kůži vyzkoušely, jak probíhá transport zraněného člověka do vozu.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2016 17:18
 
Výlet na Hukvaldy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 21 Říjen 2016 15:07

Celý týden jsme si přáli, aby v úterý 18. října alespoň nepršelo, protože jsme měli naplánovaný výlet na Hukvaldy.  A to se nám splnilo a i trochu víc. Po příjezdu na Hukvaldy se na nás nachvíli "smálo" i sluníčko. Zvonky se vydaly zkratkou lesem na hrad, Kopretiny to vzaly na okolo po cestě, Pampelišky a Pomněnky se procházely oborou. Po cestě všichni "pozdravili" lišku Bystroušku, snědli dobroty, které jim maminky připravily, a pozorovali krásnou podzimní přírodu. No a pak už byl čas vrátit se do školky. Výlet se nám prostě vydařil!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 24 Říjen 2016 17:18
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 8 z 22