Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Mikulášská nadílka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 16:15

I když si děti užily čertí rejdování už den předem, tedy 5. prosince, kdy se rozsvěcel strom a přijel Mikuláš před KDK, tak trochu komorněji si Mikuláše užily i ve středu 6. prosince v Domě dětí, který si pro ně připravil Mikulášskou nadílku. Nejprve se děti zapojily do pohádky O veliké řepě, nebo "mrkvi"? a pak už čekaly, jestli ten Mikuláš přece jen přijede a koho si sebou přivede. Přišel, přivedl si i pomocníky a připravil si pro děti různé úkoly, za které a ještě i za písničku, dostaly mikulášský balíček. Sem tam ukápla i nějaká ta slzička, ale to k tomu přece patří, tak ahoj čerte a Mikuláši!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:49
 
Sportujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 16:03

Rok se s rokem sešel a už je tady opět akce pro děti z mateřských škol „Sportujeme s Emílkem“.I letos se zúčastnilo 15 dětí z každé MŠ a změřilo své síly v běhu na 200 metrů a překážkové dráze. Naše školka získala celkově 6. místo v běhu a 4. místo v překážkách a kromě diplomu si děti odnesly i sladkou odměnu. Teď už nezbývá nic jiného, než začít trénovat na další rok.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:50
 
Zavírání zahrady s Večerníčkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 16:00

3. listopadu se naše zahrada změnila v jednu velkou pohádku. Večerníček ukládal zahradu ke „spánku“ a pozval děti, ať se k němu přidají, a to buď na koloběžce, nebo pěšky. Děti si vyrobily večerníčkovou čepici a plnily úkoly, které si pro ně Večerníček připravil. Za splnění dostaly barevnou stužku a sladkou odměnu a čaj, kterou připravily paní kuchařky. Nakonec si ozdobily lucerničku, kterou si posvítily na cestu domů.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:50
 
Svět kostiček-lego PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 15:52

Kostička ke kostičce, trocha fantazie a můžete si postavit třeba letadlo nebo dům. A děti fantazii mají a stavět z lega umí. Rozhodli jsme se tedy navštívit výstavu Svět kostiček-lego v Technickém muzeu TATRA a podívat se, co vše se dá ještě z lega postavit. Děti si mohly prohlédnout různé lodě, motorky, automobily, kamiony nebo roboty. Nakonec jsme využili i možnost projít si celé muzeum a podívat se, jaké automobily byly v Kopřivnici vyrobeny.

 

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:50
 
Stopování s Rumcajsem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 15:48

Poznají děti stromy, jejich plody či listy, mech, umí se dívat kolem sebe? Není nic jednoduššího, než to vyzkoušet přímo v přírodě. Rumcajs, který „provázel“ děti ze Zvonků celý měsíc říjen, připravil pro děti stopování lesem. Děti dostaly kartičky s úkoly, např. najdi mech, různě barevný list, broučka, kámen apod. a cestou na Červený kámen, kolem rybníčka a zříceniny hradu Šostýn a Husovy lípy se snažily svoji kartičku co nejvíce zaplnit. Někomu se dařilo lépe, někomu méně, ale důležité bylo užít si krásný den a umět se v přírodě i trochu porozhlédnout.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:51
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 7 z 25