Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Bruslení pro mateřské školy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 08 Únor 2018 15:35

Nejen ve vodě, ale i na ledu se mohou děti z mateřských škol v letošním roce zdokonalovat. Hokejový klub Kopřivnice zahájil první ročník bruslení pro děti MŠ a ZŠ, o který byl velký zájem, z naší školky se přihlásilo 50 dětí. Ty se postupně seznamovaly s ledem, učily se první krůčky, ale i první pády, někdo se pohyboval s "chodítkem", někdo už jistěji bez. A ani přes nějaké ty slzičky na začátku to nikdo z dětí nevzdal.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
předplavecký výcvik PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 08 Únor 2018 15:26

Každoročně je pro děti mateřských škol připraven předplavecký výcvik, pořádaný Klubem vodních sportů. Nejde o to, naučit děti plavat, ale postupně se s vodou seznamovat, naučit se "nebát". Vše se děje hravou formou, děti "plavání" baví a i ti, co se na začátku nejvíce bojí, si nakonec s chutí "zaplavou" i ve velkém bazénu nebo se vyhřejí jen tak ve vířivce.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
Vánoce v Podbeskydí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 13 Prosinec 2017 19:35

Jak naše prapraprababičky a praprapradědečci slavili Vánoce? Jak se bavily děti tehdy a jaké dárky mohly najít pod stromečkem? A jak vlastně takový stromeček kdysi vypadal? Tak na tyto a ještě mnoho dalších otázek našly odpovědi děti z Kopretin a Zvonků v příborském muzeu, kam se ve dvou dnech vydaly. Seznámily se např. s kolovrátkem, draním peří, mohly si prohlédnout prostřený stůl našich předků, povídaly si o vánočních zvycích, jako bylo lití rozpuštěného vosku, krájení jablíčka, pouštění skořápek se svíčkou a mnoho dalšího. Nakonec si prohlédly betlémy a cestou zpět ještě vánoční strom na náměstí.

 

 
Mikulášská nadílka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 16:15

I když si děti užily čertí rejdování už den předem, tedy 5. prosince, kdy se rozsvěcel strom a přijel Mikuláš před KDK, tak trochu komorněji si Mikuláše užily i ve středu 6. prosince v Domě dětí, který si pro ně připravil Mikulášskou nadílku. Nejprve se děti zapojily do pohádky O veliké řepě, nebo "mrkvi"? a pak už čekaly, jestli ten Mikuláš přece jen přijede a koho si sebou přivede. Přišel, přivedl si i pomocníky a připravil si pro děti různé úkoly, za které a ještě i za písničku, dostaly mikulášský balíček. Sem tam ukápla i nějaká ta slzička, ale to k tomu přece patří, tak ahoj čerte a Mikuláši!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:49
 
Sportujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 06 Prosinec 2017 16:03

Rok se s rokem sešel a už je tady opět akce pro děti z mateřských škol „Sportujeme s Emílkem“.I letos se zúčastnilo 15 dětí z každé MŠ a změřilo své síly v běhu na 200 metrů a překážkové dráze. Naše školka získala celkově 6. místo v běhu a 4. místo v překážkách a kromě diplomu si děti odnesly i sladkou odměnu. Teď už nezbývá nic jiného, než začít trénovat na další rok.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 

Aktualizováno Sobota, 09 Prosinec 2017 16:50
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 24