Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Pohádkový karneval PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 05 Březen 2018 17:27

Kam se podíváš, všude samá pohádka. Tam poskakuje čert, tam zase princezna, o kousek dál Spiderman a Batman. Ne, pohádky se nám nepomíchaly, to se jen ve školce konal dětský maškarní rej. Tančilo se a soutěžilo po celé dopoledne a masky se pěkně vyřádily. Ať žije maškarní!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2018 17:28
 
Usměvavé lyžování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 13 Únor 2018 18:22

A do třetice ještě jeden sport-lyžování. Počasí se tentokrát stihlo včas umoudřit a tak děti mohly vyrazit vzhůru Palkovice na sjezdovku, kde si vyzkoušely první krůčky na lyžích-tedy ti úplní začátečníci. Postupně se seznamovali s "chůzí" na lyžích, poprvé "ochutnali" pády. A ti zkušenější už sjíždějí sjezdovku bez větších problémů. Snad sníh vydrží co nejdéle, aby si mohli brzy vše zopakovat a ukázat rodičům, co se naučili.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
Bruslení pro mateřské školy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 08 Únor 2018 15:35

Nejen ve vodě, ale i na ledu se mohou děti z mateřských škol v letošním roce zdokonalovat. Hokejový klub Kopřivnice zahájil první ročník bruslení pro děti MŠ a ZŠ, o který byl velký zájem, z naší školky se přihlásilo 50 dětí. Ty se postupně seznamovaly s ledem, učily se první krůčky, ale i první pády, někdo se pohyboval s "chodítkem", někdo už jistěji bez. A ani přes nějaké ty slzičky na začátku to nikdo z dětí nevzdal.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
předplavecký výcvik PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 08 Únor 2018 15:26

Každoročně je pro děti mateřských škol připraven předplavecký výcvik, pořádaný Klubem vodních sportů. Nejde o to, naučit děti plavat, ale postupně se s vodou seznamovat, naučit se "nebát". Vše se děje hravou formou, děti "plavání" baví a i ti, co se na začátku nejvíce bojí, si nakonec s chutí "zaplavou" i ve velkém bazénu nebo se vyhřejí jen tak ve vířivce.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
Vánoce v Podbeskydí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 13 Prosinec 2017 19:35

Jak naše prapraprababičky a praprapradědečci slavili Vánoce? Jak se bavily děti tehdy a jaké dárky mohly najít pod stromečkem? A jak vlastně takový stromeček kdysi vypadal? Tak na tyto a ještě mnoho dalších otázek našly odpovědi děti z Kopretin a Zvonků v příborském muzeu, kam se ve dvou dnech vydaly. Seznámily se např. s kolovrátkem, draním peří, mohly si prohlédnout prostřený stůl našich předků, povídaly si o vánočních zvycích, jako bylo lití rozpuštěného vosku, krájení jablíčka, pouštění skořápek se svíčkou a mnoho dalšího. Nakonec si prohlédly betlémy a cestou zpět ještě vánoční strom na náměstí.

 

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 25