Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Den matek a Den rodiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:36

V letošním roce jsme se rozhodli, že neoslavíme jen svátek s maminkami, ale budeme slavit i Den rodiny.  A tak jsme přichystali trasu od školky směrem na Bubla ranč, po které děti plnily se svými rodiči různé úkoly. V cíli děti zazpívaly společně "oslavencům" písničky a pak už mohly opékat přinesené špekáčky a bavit se celé odpoledne.

 
"VODA" na VANAIVANU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:21

To, že teče voda např. z kohoutku, najdeme ji v řekách, v jezerech, to děti ví. Ale kde se vlastně bere? A jak to v přírodě vlastně chodí? O vodě si celý duben povídaly děti ze Zvonků, jakou vodu známe, kde ji všude najdeme, s vodou si hrály, dělaly různé pokusy. No a co se dozvěděly a naučily si ještě mohly připomenout na programu, který si pro ně připravilo skautské centrum Vanaivan. Společně si zahrály hru na mraky a sluníčko, vyrobily přírodní čističku na vodu, hledaly a popisovaly obrázky o tom, jak s vodou šetřit a jak se o ni starat.

 
Velikonoce našich předků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 11 Duben 2018 17:06

Dnešní děti znají z Velikonoc už jen chození s pomlázkou a "sběr" všelijakých dobrot. I proto jsme se rozhodli navštívit Muzeum v Příboře, kde si pro děti mateřských škol připravili program o tom, jak tyto svátky slavili naši prapra..Děti si nejprve poslechly krátké povídání o Velikonocích dříve, prohlédly si, jak vypadal svátečně prostřený stůl,  vyrobily si tzv. palmičku-tak jako dříve naše babičky a podívaly se, jak se barví vajíčka přírodní cestou.

 
Počítání vajíček PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 25 Březen 2018 16:28

Venku mrzne, jaro pouze podle kalendáře, a tak jsme se rozhodli, že si ty první jarní dny trochu zpestříme. Pro rodiče a jejich děti jsme připravili "Počítání vajíček" se slepičkou Pipkou.Po celé školce byly byly pověšeny, položeny a  vylepeny různě velká vajíčka-malovaná, kreslená, papírová-no prostě na jaké si vzpomenete. Děti s rodiči měly za úkol najít a spočíta všechna vajíčka a co nejblíže se přiblížit skutečnému počtu. Začalo velké počítání, ve třídách, na chodbě, v koupelnách. A kolik jich vlastně bylo? 1175 kusů a opravdu se to někomu podařilo. Nakonec bylo odměněno 12 nejlepších hledačů a všechny děti si odnesly perníkového zajíčka.

Aktualizováno Neděle, 25 Březen 2018 16:29
 
S princeznou v komnatách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 05 Březen 2018 17:35

Co by to bylo za pohádku bez princezny. Za jednou takovou se vydaly Zvonky a Pampelišky na zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Princezna je přivítala na svém zámku a děti ji pomohly najít správný klíč od komnaty. Potom se učily, jak taková princezna správně chodí, v další komnatě hledaly "ukryté" části komnaty, učily se správně pukrle a nakonec si vyzkoušely, jaké to je, obsluhovat princeznu. Společně si ještě zámek prohlédly a vydaly se na cestu zpátky do školky.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 25