Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Zavírání zahrady PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:31

Je tady podzim a s ním i každoroční zavírání zahrady. Letos se vše neslo v duchu cestování, a tak se děti podívaly do Afriky, kde si zahrály na bubny, v Austrálii si zaskákaly s klokanem, v Asii pomáhaly přenášet "zrnko" rýže, v Antarktidě přecházely po "ledových krách", v Americe si s Indiánkou vyrobily indiánskou čelenku a v Evropě skládaly puzzle vlajek. Za splnění si mohly daný koninent vybarvit a získat omalovánku.

 

 
Cesta do pravěku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:19

Cestování v čase už zavedlo třídu Zvonků mezi dinosaury a teď vedly jejich kroky do jeskyně Šipka ve Štramberku, protože pravěk byl jejich druhou říjnovou "zastávkou". Po cestě děti plnily různé úkoly a jeskyni prošmejdily opravdu důkladně, co kdyby tam po pračlověkovi přece jen něco zůstalo. Jen to počasí bylo spíše dušičkové, ale to jim v jejich "bádání" vůbec nevadilo. A kam příště?

 
cestování v čase PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 12 Říjen 2018 17:09

V letošním roce má náš ŠVP název "Cestujeme po světě". Třída předškoláků -Zvonky-však cestování vzala od úplného začátku, a to rovnou výpravou do minulosti, tedy "cestujeme v čase". Najednou se začali ve třídě objevovat dinosauři všech velikostí, společně jsme vytvořili dino svět, děti se dovídaly formou hry nové informace a vyráběly donosaury z různých materiálů a tvarů. Velikou kostru dinosaura si mohly děti prohlédnout v Lašském muzeu. A nejen tu, také si prohlédly kresby a artefakty z doby pravěké, kam se v čase "vydáme" dále.  Takže vzhůru na Šipku a "kamenárku", třeba potkáme nějaké pralidi.

Aktualizováno Pondělí, 15 Říjen 2018 11:30
 
Oslavy medu a písničky 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 20 Září 2018 13:08

A je tu opět začátek roku a s ním další ročník Festivalu medu a písničky na Fojtství. Děti ze tříd Kopretin a Zvonků se za krásného letního dne vydali za včelkami, aby si připomenuli, co už ví nebo si odnesli nové znalosti a zážitky. Letos třeba poutavé vyprávění nejstaršího včelaře kopřivnice, který úžasným způsobem děti zaujal a vyprávěl o včelách, nebo to, jak se dětem na ruce procházela jen tak včelka, tedy pardon, trubec. Tak uvidíme, co si zažijí třeba příští rok.

 
Rozloučení se školáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 27 Červen 2018 16:48

15. 6. se v podvečer hrnulo do školky plno pohádkových bytostí. Co se děje? To jen předškoláci měli každoroční spaní ve školce. Po přichystání svého místečka na spaní se děti společně vydaly na autobus, kterým dojely pod náměstí ve Štramberku. Odtud se už pěšky vydaly na Trúbu, kolem křížku směrem do Kopřivnice. V lese si "splnily" malou stezku odvahy, po příchodu do školky pak už skoro ve tmě hledaly ukrytý poklad, no a po krátké pyžamové diskotéce se uložily ke spánku. a jako vždy si to všichni náramně užili.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 25