Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Výlet do historie-Legio vlak PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 14 Duben 2019 12:15

Velkou příležitost nám nabídl příjezd Legio vlaku do Kopřivnice. Děti z Pampelišek, Kopretin a Zvonků se nezávisle na sobě vydaly "prozkoumat" tento vlak a dozvědět se něco o historii. Prošly si jednotlivé vagony, viděly, jak dříve legionáři cestovali, kde spali, prohlédly si dílnu, ošetřovnu i vojenské dělo, popovídaly si s flašinetářem i s vojákem v prodejně. Děti i přes velkou zimu odcházely nadšené a kromě darovaných pohlednic a plakátku si odnesly určitě i spoustu zážitků.

 
Poznáváme svět lidí-povolání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Sobota, 16 Březen 2019 17:05

V rámci ŠVP Cestujeme po světě se třída Zvonků vydává do různých míst. Tentokrát se děti rozhodly prozkoumat svět lidí a jejich povolání. Ve školce nás navštívila policie, která přečetla dětem poučné příběhy a předvadla výzbroj, kosmetička, která děti seznámila s tím, co tato práce obnáší a děti si užily např.obličejovou masáž, zahrály si také na kuchaře a připravovaly rajčatový salát a zeleninu nebo na zahradníky, kdy sadily nová semínka a přesazovaly rostlinky. Navštívily také různá povolání přímo v jejich místě, např. lékárnu a prodejnu zdravotních potřeb, poznaly zblízka práci optika nebo návštěvou Kabelové televize zjistily, co vše obnáší práce redaktora, jak a kde se natáčí a co vše tomu předchází.Dětem se hledání povolání líbilo a neustále se ptaly, kam všude se ještě půjdeme podívat.

 

Aktualizováno Sobota, 16 Březen 2019 17:10
 
Plavání a lyžování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 27 Leden 2019 15:29

I v letošním školním roce byla rodičům nabídnuta možnost, aby jejich dítě získalo první nebo další zkušenosti v plavání či lyžování. Již po čtvrté si děti na Palkovické sjezdovce mohly vyzkoušet první krůčky na lyžích, jízdu na vleku, ti zkušenější si už sjezdovku sjížděli s větším přehledem. Nesmí chybět ani závěrečný "závod" a rozdávání medailí. Předplavecký výcvik už patří ke stálicím. Hravou formou se děti učí zbavit se strachu z vody, správné dýchání, ale také zaklady správného a bezpečného chování ve vodě. Ani odsud neodejdou děti s prázdnou a odnášejí si tzv. mokré vysvědčení.

 
Sportujeme s Emílkem 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 03 Prosinec 2018 17:21

Už po jedenácté uspořádala ZŠ. E. Zátopka sportovní odpoledne pro mateřské školy. Letošní rok byl pro naši školku velmi úspěšný. Deset sportovců zápolilo v běhu na 200 metrů a vyběhalo si celkové 3. místo. Pět dětí pak překonávalo překážkovou dráhu a i tady se dařilo, bylo z toho 2. místo. A zlatou medaili si odnesl z finálového běhu na 200 metrů náš Vašík Winkler. Blahopřejeme!

 
Cesta do středověku-výprava na hrad PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:46

Poslední zastávkou při cestování časem byl hrad Starý Jičín. Tam zavítaly Zvonky společně s Kopretinami 15. 11. 2018. Po zdolání kopce a nezbytné vrcholové svačině nás přivítal pan kastelán, který si pro děti připravil povídání o hradě a prohlídku věže. Tady mohly děti vidět bílou paní společně s čarodějnicí, maketu hradu nebo prastaré brnění. Cesta zpátky vedla přes les, kudy podle pověsti, kterou nám kastelán vyprávěl, ujížděl čert a kde zanechal ve skále důlek, když spadl z koně u kříže. A někteří ten důlek i našli.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 25