Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Počítání vajíček PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 25 Březen 2018 16:28

Venku mrzne, jaro pouze podle kalendáře, a tak jsme se rozhodli, že si ty první jarní dny trochu zpestříme. Pro rodiče a jejich děti jsme připravili "Počítání vajíček" se slepičkou Pipkou.Po celé školce byly byly pověšeny, položeny a  vylepeny různě velká vajíčka-malovaná, kreslená, papírová-no prostě na jaké si vzpomenete. Děti s rodiči měly za úkol najít a spočíta všechna vajíčka a co nejblíže se přiblížit skutečnému počtu. Začalo velké počítání, ve třídách, na chodbě, v koupelnách. A kolik jich vlastně bylo? 1175 kusů a opravdu se to někomu podařilo. Nakonec bylo odměněno 12 nejlepších hledačů a všechny děti si odnesly perníkového zajíčka.

Aktualizováno Neděle, 25 Březen 2018 16:29
 
S princeznou v komnatách PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 05 Březen 2018 17:35

Co by to bylo za pohádku bez princezny. Za jednou takovou se vydaly Zvonky a Pampelišky na zámek Lešná u Valašského Meziříčí. Princezna je přivítala na svém zámku a děti ji pomohly najít správný klíč od komnaty. Potom se učily, jak taková princezna správně chodí, v další komnatě hledaly "ukryté" části komnaty, učily se správně pukrle a nakonec si vyzkoušely, jaké to je, obsluhovat princeznu. Společně si ještě zámek prohlédly a vydaly se na cestu zpátky do školky.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

 
Pohádkový karneval PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 05 Březen 2018 17:27

Kam se podíváš, všude samá pohádka. Tam poskakuje čert, tam zase princezna, o kousek dál Spiderman a Batman. Ne, pohádky se nám nepomíchaly, to se jen ve školce konal dětský maškarní rej. Tančilo se a soutěžilo po celé dopoledne a masky se pěkně vyřádily. Ať žije maškarní!

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Pondělí, 05 Březen 2018 17:28
 
Usměvavé lyžování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 13 Únor 2018 18:22

A do třetice ještě jeden sport-lyžování. Počasí se tentokrát stihlo včas umoudřit a tak děti mohly vyrazit vzhůru Palkovice na sjezdovku, kde si vyzkoušely první krůčky na lyžích-tedy ti úplní začátečníci. Postupně se seznamovali s "chůzí" na lyžích, poprvé "ochutnali" pády. A ti zkušenější už sjíždějí sjezdovku bez větších problémů. Snad sníh vydrží co nejdéle, aby si mohli brzy vše zopakovat a ukázat rodičům, co se naučili.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
Bruslení pro mateřské školy PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Čtvrtek, 08 Únor 2018 15:35

Nejen ve vodě, ale i na ledu se mohou děti z mateřských škol v letošním roce zdokonalovat. Hokejový klub Kopřivnice zahájil první ročník bruslení pro děti MŠ a ZŠ, o který byl velký zájem, z naší školky se přihlásilo 50 dětí. Ty se postupně seznamovaly s ledem, učily se první krůčky, ale i první pády, někdo se pohyboval s "chodítkem", někdo už jistěji bez. A ani přes nějaké ty slzičky na začátku to nikdo z dětí nevzdal.

http://slunce11.rajce.idnes.cz/

Aktualizováno Úterý, 13 Únor 2018 18:24
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 22