Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Plavání a lyžování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 27 Leden 2019 15:29

I v letošním školním roce byla rodičům nabídnuta možnost, aby jejich dítě získalo první nebo další zkušenosti v plavání či lyžování. Již po čtvrté si děti na Palkovické sjezdovce mohly vyzkoušet první krůčky na lyžích, jízdu na vleku, ti zkušenější si už sjezdovku sjížděli s větším přehledem. Nesmí chybět ani závěrečný "závod" a rozdávání medailí. Předplavecký výcvik už patří ke stálicím. Hravou formou se děti učí zbavit se strachu z vody, správné dýchání, ale také zaklady správného a bezpečného chování ve vodě. Ani odsud neodejdou děti s prázdnou a odnášejí si tzv. mokré vysvědčení.

 
Sportujeme s Emílkem 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 03 Prosinec 2018 17:21

Už po jedenácté uspořádala ZŠ. E. Zátopka sportovní odpoledne pro mateřské školy. Letošní rok byl pro naši školku velmi úspěšný. Deset sportovců zápolilo v běhu na 200 metrů a vyběhalo si celkové 3. místo. Pět dětí pak překonávalo překážkovou dráhu a i tady se dařilo, bylo z toho 2. místo. A zlatou medaili si odnesl z finálového běhu na 200 metrů náš Vašík Winkler. Blahopřejeme!

 
Cesta do středověku-výprava na hrad PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:46

Poslední zastávkou při cestování časem byl hrad Starý Jičín. Tam zavítaly Zvonky společně s Kopretinami 15. 11. 2018. Po zdolání kopce a nezbytné vrcholové svačině nás přivítal pan kastelán, který si pro děti připravil povídání o hradě a prohlídku věže. Tady mohly děti vidět bílou paní společně s čarodějnicí, maketu hradu nebo prastaré brnění. Cesta zpátky vedla přes les, kudy podle pověsti, kterou nám kastelán vyprávěl, ujížděl čert a kde zanechal ve skále důlek, když spadl z koně u kříže. A někteří ten důlek i našli.

 
Zavírání zahrady PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:31

Je tady podzim a s ním i každoroční zavírání zahrady. Letos se vše neslo v duchu cestování, a tak se děti podívaly do Afriky, kde si zahrály na bubny, v Austrálii si zaskákaly s klokanem, v Asii pomáhaly přenášet "zrnko" rýže, v Antarktidě přecházely po "ledových krách", v Americe si s Indiánkou vyrobily indiánskou čelenku a v Evropě skládaly puzzle vlajek. Za splnění si mohly daný koninent vybarvit a získat omalovánku.

 

 
Cesta do pravěku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 19 Listopad 2018 17:19

Cestování v čase už zavedlo třídu Zvonků mezi dinosaury a teď vedly jejich kroky do jeskyně Šipka ve Štramberku, protože pravěk byl jejich druhou říjnovou "zastávkou". Po cestě děti plnily různé úkoly a jeskyni prošmejdily opravdu důkladně, co kdyby tam po pračlověkovi přece jen něco zůstalo. Jen to počasí bylo spíše dušičkové, ale to jim v jejich "bádání" vůbec nevadilo. A kam příště?

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 24