Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Inspirace PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 01 Květen 2020 08:45

Milé děti a rodiče,

současná situace nám znemožnila trávit čas společně ve školce a s kamarády, kde jsme si hráli, povídali si a získávali nové poznatky. Ale i doma toto vše můžete mít, jen to budete prožívat s rodiči a sourozenci při společných výletech, povídání si a hraní.

Předškoláci už nebudou např. třídit předměty na pracovním listě, ale třeba s maminkou nádobí v kuchyni, poznávat kytky budou přímo venku na procházce, s tatínkem si uvolní ruku při natírání apod.

Pro další inspiraci přikládáme odkazy, kde můžete čerpat další náměty a nebo kontaktovat paní učitelku.

https://cz.pinterest.com

krokotak.com

https://agatinsvet.cz/grafomotorika-a-vnimani-detailu

predskolaci.cz

https://www.projektzdravidetem.cz/www/zdravici

Aktualizováno Pondělí, 04 Květen 2020 17:54
 
Vánoční čas PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 03 Leden 2020 15:47

I když počasí připomínalo spíše jaro než zimu, přesto to ve školce vánoční atmosférou dýchalo.  Děti společně vyráběly ozdoby, někde pekly vánoční cukroví, zdobily stromečky. Na jednotlivých třídách probíhalo Vánoční tvoření s rodiči, kde společnými silami děti i rodiče vyráběli dárky na Jarmark, který letos probíhal v naší školce a jeho výtěžek byl určen na sdružení "Záblesk". Další předvánoční akcí bylo opět Vánoční cinkání před kulturním domem, kde děti ze  všech školek společně zpívaly koledy a zkrátily si tak to vánoční čekání. Cililink!

 
Mikulášská nadílka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pátek, 03 Leden 2020 15:31

"MIkuláši, MIkuláši, kde jsi?"-tak takto volaly děti na Mikuláše v Domě dětí, který pro naše děti letošní nadílku připravil. Po krátké pohádce o Perníkové chaloupce nastala samotná nadílka. Mikuláš nakonec přišel i se svou družinou, tedy s andělem a čertem a po splnění drobných úkolů dětmi a zazpívání písniček se děti dočkaly vytoužených balíčků od Mikuláše.

 
Život na vesnici PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 23 Říjen 2019 14:20

Začátkem školního roku byla pro děti MŠ připravena  v rámci MAP akce pořádaná mateřskou školou Kateřinice s názvem Život na vesnici. Pro děti bylo připraveno množství poznávacích aktivit, kdy měly možnost poznat některá užitková zvířata vesnice, jak se dříve zpracovávalo obilí, co všechno se pěstuje na polích, ukázku kováře, ochutnaly medové perníčky nebo si zkusily "podojit" kravku. Také si zaskákaly v pytlích, závodily s kolečkem nebo házely bramborou na cíl. Nakonec se mohly potočit na kolotoči nebo zaskákat na skákacím hradě.

 
Drakiáda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 23 Říjen 2019 13:50

Na letošní podzim jsme se rozhodli uspořádat naši první drakiádu na Bubla ranči v Kopřivnici. Až na druhý pokus se nad námi počasí slitovalo, o když nás "strašilo" už od rána. Nakonec se nás sešlo tak akorát a a na obloze se objevili draci různých tvarů a velikostí, některým se podařilo dostat je hodně vysoko a některým bohužel vůbec. Pak si mohly děti ještě udělat draka z papíru a vyzdobit a společně s rodiči si opéct buřta nebo se projet na koni.

 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 36