Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Dárečky pro babičky a dědečky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 15 Prosinec 2020 18:39

Co bych přál na Vánoce dědečkům a babičkám?-nad takovou otázkou jsme se s dětmi zamýšleli. Přály jim zdraví, aby byli šťastní, dva stromečky, hodně dárků a úsměvů. No a právě ty dárečky jsme se rozhodly s dětmi ze všech tříd pro seniory vyrobit, aby se jim přece jen ten úsměv na tváři objevil. Vytvořili jsme spoustu andílků, různé stromečky, přáníčka. Nakonec jsme to zabalili do dvou balíčků, které putovaly do Domova seniorů v Novém Jičíně a do Domova pro seniory-Oasa v Petřvaldíku.

 
Vánoční pytlíčky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 15 Prosinec 2020 18:22

I další aktivita v předvánočním čase byla součástí projektu města Kopřivnice „Veselé vánoční šití“. Úkol zněl ušít dva velké, vánočně laděné, plátěné pytlíky, které budou instalovány na společný vánoční strom. Díky dvěma darovaným dětským šicím strojům od města, jsme tento úkol zvládli na jedničku a výsledné pytlíčky, které šily a zdobily starší děti z oddělení Zvonečků a Kopretin, můžete vidět na fotografiích.


 
"Prošitý" prosinec PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Úterý, 15 Prosinec 2020 18:04

V letošním roce jsme získali k zapůjčení dětské šicí stroje v rámci projektu MAP "Veselé šití". S dětmi ze Zvonečků jsme se pustili do šití "adventních polštářků", kdy si děti sešily jednotlivé díly k sobě, odnesly domů, kdesi je  společně s rodiči či samy nazdobily a donesly zpět do školky. Tam proběhlo "plnění" polštářků a závěrečné sešití. Děti byly nadšené a velmi je to bavilo a výsledek opravdu stál za to.

Aktualizováno Úterý, 15 Prosinec 2020 18:40
 
Podzim v lese PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Neděle, 08 Listopad 2020 16:32

Sice nemůžeme chodit za kulturou, ale můžeme chodit do přírody a ta má také svoje kouzlo. Jak umí kouzlit podzim, se šly do lesa přesvědčit děti ze Zvonků. Zjišťovaly, jaké a kolik barev má příroda na podzim, z čeho se skládá strom, co ukrývá pod kůrou, jak zjistit, kolik má strom roků a co všechno vlastně v lese můžeme vidět. Ve školce si pak prohlížely přinesené "úlovky", vytvářely strom z kousků látek nebo si vyrobily vlastního Větvánka. A určitě to nebyla naše poslední návštěva lesa.