Přihlášení/Odhlášení
MŠ Krátká
Život na vesnici PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 23 Říjen 2019 14:20

Začátkem školního roku byla pro děti MŠ připravena  v rámci MAP akce pořádaná mateřskou školou Kateřinice s názvem Život na vesnici. Pro děti bylo připraveno množství poznávacích aktivit, kdy měly možnost poznat některá užitková zvířata vesnice, jak se dříve zpracovávalo obilí, co všechno se pěstuje na polích, ukázku kováře, ochutnaly medové perníčky nebo si zkusily "podojit" kravku. Také si zaskákaly v pytlích, závodily s kolečkem nebo házely bramborou na cíl. Nakonec se mohly potočit na kolotoči nebo zaskákat na skákacím hradě.

 
Drakiáda PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Středa, 23 Říjen 2019 13:50

Na letošní podzim jsme se rozhodli uspořádat naši první drakiádu na Bubla ranči v Kopřivnici. Až na druhý pokus se nad námi počasí slitovalo, o když nás "strašilo" už od rána. Nakonec se nás sešlo tak akorát a a na obloze se objevili draci různých tvarů a velikostí, některým se podařilo dostat je hodně vysoko a některým bohužel vůbec. Pak si mohly děti ještě udělat draka z papíru a vyzdobit a společně s rodiči si opéct buřta nebo se projet na koni.

 
Školka plná pohybu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 21 Říjen 2019 15:58

Už několik let je začátek školního roku spjat s akcí štafetový běh MINIZÁTOPEK, který pořádá ZŠ E. Zátopka v rámci Běhu rodným krajem Emila Zátopka. I letos se naše školka zúčastnila a nestačili jsme se divit-a to v dobrém slova smyslu, neboť naši závodníci v konkurenci 11 MŠ obsadili 1. místo. A tak pokřik "Děti z Krátké školičky, mají dlouhé nožičky, hej, hej, hej, Krátká je nej " byl opravdu aktuální.

Aktualizováno Pondělí, 21 Říjen 2019 16:01
 
Rozloučení se školáky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 08 Červenec 2019 13:47

Letošní rozloučení se školáky jsme naplánovali trochu jinak. Všechny děti se společně s rodiči sešli 27. 6. na Bubla ranči v Kopřivnici, kde zhruba ve čtvrt na pět začalo pasování školáků. Dětem jsme popřáli mnoho úspěchů ve škole, šerpou je pasovali na školáky a předali upomínkové předměty. Samozřejmě za vydatného focení rodiči. A pak následovala volná zábava, opékaly se špekáčky, děti mohly využít jízdu na koni nebo se jen tak povídalo.

Aktualizováno Pondělí, 08 Červenec 2019 13:48
 
Spaní ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Štrbáková   
Pondělí, 08 Červenec 2019 13:38

I v letošním roce jsme se s předškoláky rozhodli spát ve školce. Děti přišly v přestrojení v duchu cestování po světě a společně jsme se vydali vlakem do Příbora a večer zpět pěšky kolem řeky Lubiny. Do školky jsme dorazili pořádku a tak se děti mohly „vydat“ hledat poklad na zahradu, na což se těšily celý den. A letos to bylo delší hledání, protože poklad byl schovaný opravdu dobře. Pak už jen krátká doskotéka a šup do "postýlek".

 

Aktualizováno Pondělí, 08 Červenec 2019 13:38
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 24