Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Pes Sorbon PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 16 Duben 2015 20:30

 

Tento program je určen pro MŠ i ZŠ. Je zaměřen na chování dětí (nejen) ke zvířatům. Zabývá se výcvikem domácích mazlíčků, chováním k nim a obecnými pravidly pro to, jak se stát dobrým pánem a kamarádem

Děti viděly zajímavou ukázku výcviku pejska Sorbona. Dozvěděly se, jak je důležitý náhubek nejenom pro ochranu ostatních, aby je pes nepokousal, ale i pro ochranu psovoda, zvlášť když venčí psa dítě. Také byly upozorněny na nešvary v chování  lidí (dětí), které mohou způsobit agresi psa vyvolanou pocitem strachu a také, že děti nikdy nesmí hladit cizího pejska za plotem. Během vystoupení se děti zúčastnily společné hry pejska s míčem a zahrály si fotbal.Po celou dobu psovod maximálně sledoval  psa a jeho reakce aby nedošlo k nepříjemné události, například střet dítěte se psem nebo jen s náhubkem.Většinu vystoupení měl pes náhubek, který používá právě při hře s míčem.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2015 20:31
 
Den s Ekologem v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 14 Duben 2015 15:29

Den s Ekologem v MŠ

Dne 13.4. 2015 navštívila třídu nejmladších dětí paní Anežka Chudobová, ekolog velké krnovské společnosti. Přijela, aby už u nejmladších dětí zasadila semínko k chápání elementárních vztahů a souvislostí mezi jevy a ději v přírodě.Dětem přirozenou hrou, dramatizací známé pohádky O kohoutkovi a slepičce v úpravě pro tento účel, několika pokusy a závěrečným vyústěním při pouštění vzkazu továrenským komínům v papírové lodičce po kopřivnickém potoku v dětech probudila malé ochránce životního prostředí.Děti program zaujal, všechny byly zapojeny do děje a jelikož byly závěrem ohodnoceny i Diplomem a malou mlskou, jistě hned na ,,babičku Anežku,, (jak ji pro shodnost jména s paní učitelkou říkali) nezapomenou.Paní ekoložka mimo jiné, kladně ohodnotila náš nastartovaný systém s nakládáním s odpadem v MŠ.

 
Velikonoce v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 02 Duben 2015 10:49

Velikonoce ve školce slavíme každý rok.S dětmi malujeme vajíčka,,pečeme perníčky,beránky,s rodiči na velikonočních dílnách vyrábíme spoustu krásných velikonočních výrobků.Děti ve 2.tříděsi s rodiči nazdobily květináčky a zasadily velikonoční osení,vyrobily slepičky z papíru a kuřátka z vyfouknutých vajíček.V 1.třídě tatínci upletli pomlázky,maminky s dětma vyrobily zajíčky a věnečky.3.třída si s rodiči vyrazila na Fojtství a tam si ozdobili kraslice technikou zvanou enkaustika - malování horkým voskem pod vedením paní Jany Povalové.

Všechny výrobky si děti odnesou domů,kde si udělají krásnou velikonoční výzdobu. A nám nezbývá než všem popřát krásné pohodové Velikonoce a hlavně- více toho sluníčka.....

 

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Duben 2015 10:54
 
Zatmění Slunce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 20 Březen 2015 16:11

Takový přírodní úkaz ,jakým je zatmění Slunce - i když částečné-jsme si nemohli ujít ani my ve školce.Po několika telefonátech jsme sehnali svářečskou přilbu,abychom si nepoškodili zrak a jde se na to ...

Zpráva z tisku:

V dopoledních pátečních hodinách 20. března 2015 se nad územím České republiky odehraje velmi výrazné částečné zatmění Slunce. Měsíc při něm zakryje asi tři čtvrtiny průměru slunečního disku. Při zatmění bude možné vyhledat na nebi i planetu Venuši. Zatmění bude největší nad naším územím až do roku 2026 a zároveň poslední u nás viditelné v tomto desetiletí.

Ale jak to vysvětlit dětem,které tomu nerozumí?Formou hry na Slunce,Měsíc a Zemi jsme jim alespoň trochu příblížili,co se na obloze bude odehrávat.Počasí nám přálo a my jsme mohli pozorovat,jak se ze Slunce ukrajuje kousek po kousku a zase přibývá...Tak příště zase v roce 2026.Kolik nám bude už vlastě let?????

Aktualizováno Pátek, 20 Březen 2015 16:17
 
Březen PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Březen 2015 17:38

Nové číslo časopisu Školkáček si můžete prohlédnout zde.

 

 

Březen - měsíc knihy

V projektu Pohádky jsme s dětmi navštívili knihovnu v KDK.Pohádky.pohádkové postavy,pohádkové puzzle,pohádkové dvojice,prohlížení pohádkových knih.To všechno čekalo na děti z 2.třídě na návštěvě v knihovně.

 

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Duben 2015 10:54
 
<< Začátek < Předchozí 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Další > Konec >>

Strana 20 z 31