Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Školička bruselní PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Říjen 2017 21:17

Ve spolupráci s HC Kopřivnice jsme začali chodit na lekce bruslení.Pro zájemce z řad dětí trenéři kopřivnického hokeje připravili lekce na zimním stadioně, k dispozici mají brusličky na půjčení a ještě pro nás zařádili autobus,který nás odveze tam i zpět do školky. Nabídka se setkala s velkým zájme z řad rodičů a děti to po první lekci moc baví.Celé 2 měsíce - říjen a listopad se tak můžeme těšit každé úterý na bruslení.

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 21:21
 
Dopravní výchova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Říjen 2017 20:59

Celé září jsme se s dětmi ve 3.třídě věnovali pravidlům silničního provozu,poznávání dopravních prostředků,dopravních značek a přecházení přes silnici na přechodu bez semaforu  nebo se semaforem.Ve školce jsme si to vyzkoušeli formou hry a na vycházkách jsme si to vyzkoušeli"opravdově". Třemi návštěvami na dopravním hřišti jsme  si vyzkoušeli jízdu na koloběžkách a přecházení přes přechod podle semaforů a při poslední návštěvě nás pozoroval strážník Městské policie, jestli jsme se to všechno dobře naučili.Všechny děti od něj dostaly "řidičský průkaz" na koloběžky za správnou jízdu.

S rodiči na zahradě jsme dopravní tématiku vyzkoušeli formou plněním úkolů na 6 stanovištích a za správné splnění děti dostaly razítko Za 6 razítek potom dostaly zaslouženou sladkou odměnu.S rodiči si potom opekly špekáček a užily si tak pěkný podzimní den na zahradě.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 21:08
 
Začátek nového školního roku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 03 Září 2017 13:49

Září je již v plném proudu a my se ve školce seznamujeme s našimi kamarády.

Zatímco děti z 1.a 2.třídy se adaptují na nové prostředí a a seznamují se s p.učitelkami ,děti z 3.třídy navštívily již několik akcí.

V prvním zářijovém týdnu nás navštívilo Sférické kino a my jsme mohli shlédnout působivé promítání  filmu  Začarovaný korálový útes.

30

S dětmi ze 3.třídy jsme navštívili Festival medu a písničku v Muzeu Fojtství, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o včelkách a medu, také se pobavily u programu klauna Prcka Pepina.

ve 2.týdnu jsme s dětmi navštívili dopravní hřiště a pomalu se začínáme učit, jak se správně jezdí na křižovatce s přechodem. Určitě se to naučíme perfekteně,protože nás čekají minimálně ještě 2 návštěvy dopravního hřiště.

Také jsme se zúčastnili závodů ve štafetovém běhu Minizátopek.I když jsme letos medaili nezískali - byli jsme na 4.místě, děti si určitě zaslouží  pochvalu za velkou snahu.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

 

Aktualizováno Neděle, 17 Září 2017 11:21
 
Konec školního roku - Vodní hrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 07 Červenec 2017 14:07

Školní rok jsme zakončili Vodními hrátkami na zahradě a táborákem.Teplé počasí  v závěru školního roku nám přálo ke hrám s vodou.Jako v opravdovém Vodním světě se děti cítili,když jsme pro ně připravili všechny možné i nemožné hry s vodou.Samozřejmě nechybělo ani sprchování a stříkající velryba Matylda u brouzdaliště před MŠ. Děti se vydováděly a osvěžily  zároveň a s rodiči jsme si poseděli u táboráku.Všichni jsme si popřáli krásné prázdniny a hodně sluníčka,kterého jsme si v červnu opravdu hodně užili.

Soutěž ve sběru papíru.

Ještě bychom chtěly poděkovat všem dětem a rodičům za nošení papírů,novin a letáků a zapojení se tak do soutěže.Určitě se to vyplatilo - neboť jsme vyhráli 3.místo(po MŠ I.Šustaly a MŠ Mniší) a získali finanční odměnu od fy Slumeko,za kterou určitě nakoupíme dětem odměny a nějaké hračky do MŠ.

Děkujeme za spolupráci ve školním roce 2016/2017 a přejeme krásnou dovolenou. Kolektiv MŠ Česká

Aktualizováno Pondělí, 10 Červenec 2017 10:53
 
Spaní s předškoláky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 23 Červen 2017 16:12

V duchu pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků se neslo celé pozdní odpoledne a večer v MŠ.Děti svým rodičům,sourozencům a prarodičům zahrály pohádku O Sněhurce,která se jim moc povedla.Poté byli předškoláci pasováni na školáky a na zahradě jsme si opekli špekáčky s rodiči.Potom jsme se s nimi rozloučili,připili si na úspěšný školní rok a šli jsme plnit úkoly,které si pro děti připravilo 7 trpaslíků. Dokonce jsme na zahradě našli i POKLAD.A vůbec nám nevadilo,že je noc,protože jsme si na cestu svítili - jak jinak - lucerničkami.Po pyžamové diskotéce jsme všichni usnuli a vůbec nás nevzbudily hromy a blesky, které se v noci kolem nás proháněly. Ráno jsme se vzbudili plni zážitků a moc se těšili na své maminky.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Sobota, 24 Červen 2017 14:21
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 9 z 45