Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Začátek nového školního roku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 03 Září 2017 13:49

Září je již v plném proudu a my se ve školce seznamujeme s našimi kamarády.

Zatímco děti z 1.a 2.třídy se adaptují na nové prostředí a a seznamují se s p.učitelkami ,děti z 3.třídy navštívily již několik akcí.

V prvním zářijovém týdnu nás navštívilo Sférické kino a my jsme mohli shlédnout působivé promítání  filmu  Začarovaný korálový útes.

30

S dětmi ze 3.třídy jsme navštívili Festival medu a písničku v Muzeu Fojtství, kde se děti dozvěděly spoustu zajímavostí o včelkách a medu, také se pobavily u programu klauna Prcka Pepina.

ve 2.týdnu jsme s dětmi navštívili dopravní hřiště a pomalu se začínáme učit, jak se správně jezdí na křižovatce s přechodem. Určitě se to naučíme perfekteně,protože nás čekají minimálně ještě 2 návštěvy dopravního hřiště.

Také jsme se zúčastnili závodů ve štafetovém běhu Minizátopek.I když jsme letos medaili nezískali - byli jsme na 4.místě, děti si určitě zaslouží  pochvalu za velkou snahu.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

 

Aktualizováno Neděle, 17 Září 2017 11:21
 
Konec školního roku - Vodní hrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 07 Červenec 2017 14:07

Školní rok jsme zakončili Vodními hrátkami na zahradě a táborákem.Teplé počasí  v závěru školního roku nám přálo ke hrám s vodou.Jako v opravdovém Vodním světě se děti cítili,když jsme pro ně připravili všechny možné i nemožné hry s vodou.Samozřejmě nechybělo ani sprchování a stříkající velryba Matylda u brouzdaliště před MŠ. Děti se vydováděly a osvěžily  zároveň a s rodiči jsme si poseděli u táboráku.Všichni jsme si popřáli krásné prázdniny a hodně sluníčka,kterého jsme si v červnu opravdu hodně užili.

Soutěž ve sběru papíru.

Ještě bychom chtěly poděkovat všem dětem a rodičům za nošení papírů,novin a letáků a zapojení se tak do soutěže.Určitě se to vyplatilo - neboť jsme vyhráli 3.místo(po MŠ I.Šustaly a MŠ Mniší) a získali finanční odměnu od fy Slumeko,za kterou určitě nakoupíme dětem odměny a nějaké hračky do MŠ.

Děkujeme za spolupráci ve školním roce 2016/2017 a přejeme krásnou dovolenou. Kolektiv MŠ Česká

Aktualizováno Pondělí, 10 Červenec 2017 10:53
 
Spaní s předškoláky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 23 Červen 2017 16:12

V duchu pohádky Sněhurka a sedm trpaslíků se neslo celé pozdní odpoledne a večer v MŠ.Děti svým rodičům,sourozencům a prarodičům zahrály pohádku O Sněhurce,která se jim moc povedla.Poté byli předškoláci pasováni na školáky a na zahradě jsme si opekli špekáčky s rodiči.Potom jsme se s nimi rozloučili,připili si na úspěšný školní rok a šli jsme plnit úkoly,které si pro děti připravilo 7 trpaslíků. Dokonce jsme na zahradě našli i POKLAD.A vůbec nám nevadilo,že je noc,protože jsme si na cestu svítili - jak jinak - lucerničkami.Po pyžamové diskotéce jsme všichni usnuli a vůbec nás nevzbudily hromy a blesky, které se v noci kolem nás proháněly. Ráno jsme se vzbudili plni zážitků a moc se těšili na své maminky.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Sobota, 24 Červen 2017 14:21
 
Květen,červen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Červen 2017 17:16

Květen a červen v MŠ je bohatý na výlety a různé akce,které pro děti připravujeme.

První společný výlet byl na Zámek Kunín,kde si pro nás pracovníci zámku připravili pohádkový den.Mohli jsme nakouknout do zámeckých komnat,viděli jsme spoustu loutek a shlédli jsme pěknou pohádku o drakovi.

Další výlet jsme pro děti připravili k jejich svátku Dne dětí. Jeli jsme vláčkem Štramberáčkem do Štramberku, kde jsme si udělali krásnou procházku na Trúbu, do Muzea Zdeňka Buriana, nebo do jeskyně Šipka.Výlet se vydařil a děti si jízdu ve vláčku moc užívaly.

Canisterapie .V projektu  PES s canisterapeutickým týmem  SmilingDog  v mateřských školách navštívili děti pejci se svým doprovodem.Projekt má za cíl seznámit děti jak se o pejsky pečuje a jak se k pejsům máme chovat.Děti byly z pejsků nadšené a byly rády,že si pejsky můžou pohladit a pohrát s nimi.Vše za doprovodu lektorek.Můžete se podívat na reportáž KTK Kopřivnice zde:

Návštěva letiště.Děti ze 3.třídy se byly podívat na letišti v Mošnově.Poté co jsme prošli bezpečnostní kontrolou, uvítala nás mluvčí letiště a řekla dětem co se smí do letadla brát a co je přísně zakázáno.Potom jsme se projeli letištním autobusem po ranveji a zamířili k hasičům.Prohlídka nové hasičárny byla velmi zajímavá.Nakonec jsme zamávali letadlu, které právě startovalo a letělo na Malorku.Tak šťastnou cestu všem,co pojedou v létě s rodiči také někde k moři.

Ale ještě si užijeme dalších výletů ve školce, které nás čekají do konce školního roku.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

 

Aktualizováno Neděle, 11 Červen 2017 18:42
 
Den rodiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 15 Květen 2017 08:08

V  úterý 16.5 jsme oslavili společně s rodiči a prarodiči Den rodiny.Děti si připravily tanečky,písničky básničky a potom spolu s rodiči na zahradě plnily úkoly.Všichni si potom opekli párky a užívali si krásného odpoledne na zahradě MŠ.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 22 Květen 2017 17:24
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 6 z 31