Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Výlet do DinoParku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 22 Květen 2019 16:33

Vzhledem k předpovědi počasí jsme se hodně báli, že se vyplní.Ale měli jsme štěstí.Počasí nám víc než přálo - oblačno, polojasno a i sluníčko vykukovalo.A pláštěnky mohly zůstat v baťůžku.Krásná procházka kolem modelů dinosaurů v životních velikostech,hry na dětských houpadlech a prolézačkách se nám moc líbily.Projeli jsme se DinoExpresem, viděli jsme právě narozené mláďátko, shlédli jsme film o dinosaurech v3 D kinu  a udělali jsme spoustu krásných fotek.Tak se, milí rodiče, určitě podívejte.

Více fotek najdete zde: Image

Aktualizováno Středa, 22 Květen 2019 16:43
 
Den otců matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 13 Květen 2019 20:46

Přesunutá akce na zahradě se nám vydařila,rodiče si s dětmi zatančili tanečky,děti rozdaly dárečky,potom plnily úkoly a nakonec jsme si opekli párky.Počasí nám přálo a tak jsme si užili pěkné odpoledne na zahradě spolu s rodiči.

 

Aktualizováno Středa, 22 Květen 2019 16:39
 
Duben v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 05 Květen 2019 11:44

Krásné slunečné jaro nás vylákalo do přírody. Držíme se tradic a tak jsme s jarními říkadly a řehtačkami vynesli Morenu a rozloučili jsme se s dlouhou zimou. Nejenom  v přírodě  jsme poznávali jarní kytičky, domácí zvířátka a také jsme ke Dni Země uklidili les a připojili se tak do akce Ukliďme Česko.

Oslavili jsme Velikonoce, vyrobili jsme si s rodiči v dílničkách velikonoční ozdoby a děti z 2.třídy se v Muzeu Příbor dozvěděli, jak se slavili Velikonoce kdysi.

Jeli jsme na první jarní výlet do Záchranné stanice v Bartošovicích, kde jsme se dozvěděli, jak se tam starají o nemocná a poraněná zvířátka a ptáky.

3.třída ukončila předplavecký výcvik a 2.třída naopak začala a čeká jich také celkem 10 lekcí.

Den Země jsme kromě již zmiňovaného úklidu lesa oslavili v Parku v Kopřivnici, kde jsme na výstavku vyrobili velké pohádkové leporelo a účastnili se několika soutěží. Zahradu jsme spolu s rodiči otevřeli odpoledne, kde jsme si všechny nabité zkušenosti o jaru zopakovali v soutěžích a potom jsme si opekli špekáčky.

 

 

Aktualizováno Neděle, 05 Květen 2019 12:17
 
Únor 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Březen 2019 19:03

V únoru začaly děti ze 3.třídy navštěvovat lekce plavání na bazénu. Vedou si velmi dobře, všichni již zvládají plavaní ve velkém bazénu a nikdo se nebojí. Celkem proběhne 10 lekcí a chtěli bychom zajistit i lekce plavání pro 2.třídu.

Také proběhl další kroužek pro rodiče a děti z cyklu Technických školek, Děti si s rodiči vyrobily Ptačí budku i s ptáčkem. Děti to velmi baví a chtěli bychom do práce s technickým materiálem zapojit víc dětí.

V rámci projektu Naše tělo a zdraví se děti seznámily s tím, jak naše tělo vypadá a také jak pečovat o jeho zdraví. Už víme, které potraviny jsou zdravé a které nejsou, víme, že našemu zdraví prospívá pohyb, kterému se hodně věnujeme jak v MŠ, tak v přírodě, na zahradě, na hřišti a také chodíme pravidelně cvičit do tělocvičny ZŠ 17.listopadu.Výukový program Zdravá pětka, který proběhl v MŠ naučil děti, jak zdravě jíst.

Také v únoru proběhl Pohádkový karneval, na který jsme se všichni moc těšili a také jsme si ho hodně užili. Všechny děti přišly v nejrůznějších maskách, tancovalo se a soutěžilo...

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

Aktualizováno Neděle, 10 Březen 2019 19:20
 
Leden 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 04 Únor 2019 16:34

V lednu nás navštívili Tři králové a popřáli nám všem hodně štěstí a zdraví v novém roce 2019.

Také napadl první sníh, na který jsme čekali celý prosinec.Hned jsme ho využili k prvním zimním radovánkám.Donesli jsme si boby a hurá na kopec!!!!

Také v zimě myslíme na zvířátka.Ke krmelci v lese jsme donesli spoustu dobrotek, na kterých si zvířátka určitě pochutnali.Také jsme udělali několik krmítek pro ptáčky.

Ve spolupráci s Usměvavým lyžováním z Palkovic chodilo několik dětí z MŠ na lyžování, kde se běhěm jednoho týdne naučily lyžovat a jezdit na vleku.

Všichni předškoláci ,kteří půjdou zanedlouho k zápisu,byli na návštěvě v 1.třídě ZŠ E.Zátopka,aby se seznámili s prostředím této školy. Ještě nás čeká 1.třída ZŠ 17.listopadu, kam půjde asi většina našich předškoláků.

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

Aktualizováno Pondělí, 04 Únor 2019 16:47
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 45