Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Moje trdlování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 01 Prosinec 2013 18:18

V sobotu jsme se sešli v KDK,aby děti vystoupily na velkém podiu na akci Moje trdlování.Sešlo se sice jen 8 odvážlivců,přesto si to všichni pořádně užili.Za vystoupení jsme dostali diplom,dárečky,občerstvení a sladkou odměnu.

Děkujeme rodičům a hlavně dětem za reprezentaci naší školy na této akci.

NA fotky se můžete podívat zde:

 

Aktualizováno Neděle, 01 Prosinec 2013 22:11
 
Natáčení vánočního DVD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 25 Listopad 2013 19:08

Kabelová televize Kopřivnice nás pozvala na natáčení vánočního DVD.9 koled v podání dětských souborů ze všech kopřivnických mateřských škol + 3 koledy v podání souboru Camerata.

Každá MŠ z Kopřivnice se naučila jednu koledu a zažila opravdové natáčení v televizním studiu.Zvuk,kamera,klapka a už jedeme na ostro: Pásli ovce Valaši............Snad se rodičům bude líbit.

TV studio KTK Kopřivnice ho bude nabízet za 79,- a můžou si ho rodiče objednat přímo v MŠ.V prodeji bude od pondělí 16.12.

Fotky si můžete prohlédnout zde.Pozor - přidané fotky od KTK.

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Listopad 2013 16:28
 
Sportujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 22 Listopad 2013 17:22

I naše MŠ se zúčastnila závodů pořádaných ZŠ E.Zátopka.Sportujeme s Emílkem.Za naši školu startovalo 10 sportovců a závodili v běhu na 200 m a překážkové dráze.V běžeckých závodech se hned 3 chlapci dostali do semifinálových bojů - Jiří Douda postoupil z 1.místa,Adam Myslikovjan z 2.místa a Nicolo Quitt ze 3.místa. Nejúspěšnější byl Jirka Douda,kteržý skončil na celkovém 6.místa ze všech závodníků,což zaslouží určitě pochvalu.Celkově jsme se umístili na 6.místě.

Závodníci v překážkové dráze získali 3.místo a medaile,což je velmi super výsledek.

Všechny děti za své úsilí dostali za odměnu perník a my všem zúčastněným dětem gratulujeme.

Aktualizováno Pátek, 22 Listopad 2013 17:22
 
ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Listopad 2013 17:17

Ukončení projektu Podzim s drakem se uskutečnilo s rodiči na zahradě spojené s brigádou.Rodiče to vzali velmi zodpovědně,někteří přišli s hráběmi a pomohli nám uklidit a pohrabat zahradu před nastávající zimou.

S dětmi jsme pak zamávali drakům,děti kreslily,skládaly,vyráběly draky,přivazovaly dráčkovi mašličky a dráčky namotávaly.Za splněné úkoly dostaly odměnu a nakonec jsme si všichni opekli párky za velké tmy,kdy nás osvětloval a zahříval velký táborák.

Akce se líbila a my se budem zase těšit na jaro,až zahradu s rodiči zase otevřeme.

Aktualizováno Neděle, 10 Listopad 2013 17:20
 
Říjen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 06 Říjen 2013 16:02

Fotky si můžete prohlédnout zde:

Projekt Podzim v lese...

...jsme zakončili pohádkou O třech medvědech.Do školky jsme si donesli plyšové medvídky a mohli jsme malovat,kreslit,dramatizovat pohádku - všechno o medvědech v našem Medvídkově.Na podzim pozorujeme krásu a barevnost podzimní přírody,chodíme do lesa a poznáváme stromy,listy a plody,které jsme si nasbírali a využili při našich podzimních dílničkách.V každé třídě jsme si vyráběli draky, dráčky a podzimníčky z různých materiálů.A ty nám budou zdobit celou školku až do prvních sněhových vloček.

Také jsme na zahradě popadli hrabě a pustili se do hrábání spousty napadaného listí.Krásné podzimní počasí nám k tomu přeje.A co nestihneme shrabat my,pomůžou nám rodiče na brigádě a při zavírání zahrady před zimpu,kterou plánujeme  na čtvrtek 7.11.Všechny rodiče tímto zveme.

 

I zdravé může být dobré - aneb Hrajeme si zdravě

Naše školka je součástí celoročního projektu s názvem Hrajeme si zdravě. Jak už název napovídá, cílem projektu je hravým a nenásilným způsobem  přiblížit dětem zdravý způsob života. Součástí projektu byl i čtrnácti denní blok s názvem I zdravé může být dobré.  V tomto tematickém bloku jsme si s dětmi povídali o úrodě na polích a podzimní sklizni. Poznávali jsme ovoce a zeleninu všemi smysly.  Povídali jsme si o důležitosti ovoce a zeleniny na našem talíři a v našem jídelníčku. Ochutnávali jsme různé druhy ovoce a zeleniny. Celý blok vyvrcholil odpoledním setkáním rodičů a děti  z druhé třídy.  Děti  připravily pro rodiče ovocné špízy a rodiče na oplátku připravili dětem zeleninový salát. Společně jsme poté všichni zasedli ke stolu plnému dobrot, kterému vévodily ovocné špízy, zeleninový salát a talíře s nakrájeným ovocem a zeleninou. V duchu ovoce a zeleniny jsme si také společně zahráli pár her. Bylo to příjemně strávené odpoledne, plné vitamínů a pohody. Těšíme se na další společné setkání :-)

 

Podzim v zahradách a na poli

Na podzim dozrává spoustu ovoce  v sadech a spoustu zeleniny na polích a zahrádkách.Všechno je to hodně zdravé a má spoustu vitamínů.A hlavně - je to hodně dobré.Sklidili jsme jablíčka z naší jablůňky z bylinkové zahrádky,podívali jsme se  co roste v zahradách pod Bílou horou a pozorovali jsme,co roste na poli.Také jsme dramatiuzovali pohádku O řepě.

 

Výlet s rodiči a dětmi na kolech.

v úterý 1.10.jsme jeli s dětmi a rodiči na kolech po cyklostezce na Orinoko.Počasí bylo sice slunečné,ale chladné a možná to spoustu rodičů i odradilo.Přesto se našli odvážlivci - a myslím,že nelitovali.Všechny děti i rodiče dostali za odměnu diplom a oplatek.A tak  si ještě jednou výlet zopakujeme na jaře - až bude tepleji.

Fotky zde

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2013 13:31
 
<< Začátek < Předchozí 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Další > Konec >>

Strana 31 z 45