Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Karneval v Ledovém království PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 24 Únor 2013 17:24

Jako každý rok jsme si užili karnevalového veselí ,soutěžení a tancování.Sněhová nadílka nás inspirovala jen do jiného názvu.

A tak se v našem Ledovém království objevily Ledové královny,které přivítaly všechny masky.Objevili se mrazíci,lední medvědi,sněhuláci,rampouchy,sněhové královny,princezny,ledový král,sněhové vločky,sněhurky a další velmi nápadité masky.Celá školka byla vyzdobena do sněhu a ledu,ale nám zima nebyla.

Všechny děti i s paní učitelkami si to náležitě užili a všem maminkám děkujeme za spolupráci při vymýšlení a chystání masek.

ImageImage 

Image Image

ImageImage 

Image Image

Více fotek najdete zde:

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Co nového v lednu a únoru PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 14 Únor 2013 11:13

V měsíci lednu a únoru navštěvovali děti z 2.a3.třídy Solnou jeskyni. Pobyt v solné jeskyni působí blahodárně proti nemocem jako je astma, lupénka, alergie a dalším. Příznivě povzbuzuje imunitní systém. Jeden relaxační pobyt nahradí 2 - 3 dny u moře těsně po bouři, kdy je vzduch prosycen prvky a minerály. Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti tu měly připravenou podložku na hraní a bábovičky.Dětem se pobyt v Solné jeskyni moc líbil.

Image Image

 

Na téma zdraví jsme  také dozvěděli mnoho naučného a zajímavého v projektu Naše tělo a zdraví.Najednou se třídy proměnily v ordinaci a tolik doktorů a sestřiček bychom nenašli ani ve známém seriálu.Také jsme pravidelně chodily do tělocvičny 17.listopadu cvičit a pravidelně bobovat na nedaleký kopec.A v měsíci lednu se rozloučily s bazénem po 10 lekcích děti z 3.třídy a vystřídaly je děti z 2.třídy.

Image Image

 

 

V měsíci únor také proběhl zápis do ZŠ.Děti z 2.a3.třídy se měly možnost seznámit s prostředím školy,p.učitelkami a dětmi v 1.třídě při návštěvě ZŠ 17.listopadu.Před zápisem jsme si ve školce hráli na školu a opakovali všechno,co by děti měly znát před nástupem do 1.třídy.

Image Image

 

Počasí nás opět nezklamalo a my jsme se mohli ponořit do tajů pohádek z ledového království.Zima a její kouzla jsou nám inspirací k blížícímu se karnevalu,který nese název Karneval v Ledovém království.Těšíme se na masky,které maminky spolu s dětmi vytvoří.Termín karnevalu se blíží – středa 20.2.

 

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Za zvířátky do lesa ke krmelci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 10 Leden 2013 17:25

Jako každý rok jsme se moc těšili za zvířátky do lesa.Maminky nám do baťůžků nabalily dobrotky pro zvířátka - mrkev,jablka,suchý chleba,rohlíky,,nabrali jsme i kaštany,které jsme na podzim nasbírali a usušili a vydali se do zasněnženého lesa ke krmelci.Po cestě jsme pozorovali a poznávali stopy zvířátek,mezi stromy jsme zahlédli stádo srnek,na stromě veverku a několik kosů,kteří nám poletovali nad hlavami.

1.třída došla k rybníčku a ke kapličce - 2. a 3..třída až do nedalekého lesa.Tam jsme vysypali naše dobroty a popřáli zvířátkům dobrou chuť.

Starost o zvířátka a ptáčky v zimě je jeden z cílů našeho Výchovně vzdělávacího programu v MŠ a děti měly velkou radost z toho,že zvířátkům v zimě můžou nějakým způsobem pomoci.Určitě si tuhle zimní vycházku do lesa ještě jednou zopakujeme.

Image Image

ImageImage 

Image Image

více fotek naleznete zde :

Aktualizováno Neděle, 21 Duben 2013 20:40
 
Vánoce ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 22 Prosinec 2012 20:06

Vánoce ve školce jsme s dětmi prožili vánočně.Slavnostní oběd s cukrovím od rodičů,příchod Ježíška,besídka pro rosiče,poštění lodiček,chytání a zdobení kaprů - papírových,zpívání koled,návštěva výstavy betlémů a další tradice.Všechny děti si určitě všechno užily a teď už se těší na Vánoce doma se svými blízkými.

Také Vám všem přejeme krásné prožití Vánoc a hodně štěstí a zdarví v novém roce 2013.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Čtvrtek, 14 Únor 2013 10:55
 
Mikulášská besídka v Pečovatelském domě PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 05 Prosinec 2012 18:46

Rádi jsme přijali pozvání na Mikulášskou besídku do Pečovatelského domu na ulici Česká.Připravili jsme si několik básniček a písniček s tématem Čert,Mikuláš,Vánocea  a šli jsme potěšit babičky a dědečky v tomto předvánočním čase.Také jsme si připravili vánoční přáníčka a obdarovali jsme všechny přítomné.Byli jsme oceněni velkým potleskem a nějakou sladkostí, ze které děti - jak jinak - měly velkou radost.

Přejeme všem krásné prožití vánočních svátků.

Image  Image

 

Aktualizováno Sobota, 22 Prosinec 2012 20:07
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 30 z 31