Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


ZAVÍRÁNÍ ZAHRADY PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Listopad 2013 17:17

Ukončení projektu Podzim s drakem se uskutečnilo s rodiči na zahradě spojené s brigádou.Rodiče to vzali velmi zodpovědně,někteří přišli s hráběmi a pomohli nám uklidit a pohrabat zahradu před nastávající zimou.

S dětmi jsme pak zamávali drakům,děti kreslily,skládaly,vyráběly draky,přivazovaly dráčkovi mašličky a dráčky namotávaly.Za splněné úkoly dostaly odměnu a nakonec jsme si všichni opekli párky za velké tmy,kdy nás osvětloval a zahříval velký táborák.

Akce se líbila a my se budem zase těšit na jaro,až zahradu s rodiči zase otevřeme.

Aktualizováno Neděle, 10 Listopad 2013 17:20
 
Říjen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 06 Říjen 2013 16:02

Fotky si můžete prohlédnout zde:

Projekt Podzim v lese...

...jsme zakončili pohádkou O třech medvědech.Do školky jsme si donesli plyšové medvídky a mohli jsme malovat,kreslit,dramatizovat pohádku - všechno o medvědech v našem Medvídkově.Na podzim pozorujeme krásu a barevnost podzimní přírody,chodíme do lesa a poznáváme stromy,listy a plody,které jsme si nasbírali a využili při našich podzimních dílničkách.V každé třídě jsme si vyráběli draky, dráčky a podzimníčky z různých materiálů.A ty nám budou zdobit celou školku až do prvních sněhových vloček.

Také jsme na zahradě popadli hrabě a pustili se do hrábání spousty napadaného listí.Krásné podzimní počasí nám k tomu přeje.A co nestihneme shrabat my,pomůžou nám rodiče na brigádě a při zavírání zahrady před zimpu,kterou plánujeme  na čtvrtek 7.11.Všechny rodiče tímto zveme.

 

I zdravé může být dobré - aneb Hrajeme si zdravě

Naše školka je součástí celoročního projektu s názvem Hrajeme si zdravě. Jak už název napovídá, cílem projektu je hravým a nenásilným způsobem  přiblížit dětem zdravý způsob života. Součástí projektu byl i čtrnácti denní blok s názvem I zdravé může být dobré.  V tomto tematickém bloku jsme si s dětmi povídali o úrodě na polích a podzimní sklizni. Poznávali jsme ovoce a zeleninu všemi smysly.  Povídali jsme si o důležitosti ovoce a zeleniny na našem talíři a v našem jídelníčku. Ochutnávali jsme různé druhy ovoce a zeleniny. Celý blok vyvrcholil odpoledním setkáním rodičů a děti  z druhé třídy.  Děti  připravily pro rodiče ovocné špízy a rodiče na oplátku připravili dětem zeleninový salát. Společně jsme poté všichni zasedli ke stolu plnému dobrot, kterému vévodily ovocné špízy, zeleninový salát a talíře s nakrájeným ovocem a zeleninou. V duchu ovoce a zeleniny jsme si také společně zahráli pár her. Bylo to příjemně strávené odpoledne, plné vitamínů a pohody. Těšíme se na další společné setkání :-)

 

Podzim v zahradách a na poli

Na podzim dozrává spoustu ovoce  v sadech a spoustu zeleniny na polích a zahrádkách.Všechno je to hodně zdravé a má spoustu vitamínů.A hlavně - je to hodně dobré.Sklidili jsme jablíčka z naší jablůňky z bylinkové zahrádky,podívali jsme se  co roste v zahradách pod Bílou horou a pozorovali jsme,co roste na poli.Také jsme dramatiuzovali pohádku O řepě.

 

Výlet s rodiči a dětmi na kolech.

v úterý 1.10.jsme jeli s dětmi a rodiči na kolech po cyklostezce na Orinoko.Počasí bylo sice slunečné,ale chladné a možná to spoustu rodičů i odradilo.Přesto se našli odvážlivci - a myslím,že nelitovali.Všechny děti i rodiče dostali za odměnu diplom a oplatek.A tak  si ještě jednou výlet zopakujeme na jaře - až bude tepleji.

Fotky zde

Aktualizováno Úterý, 05 Listopad 2013 13:31
 
Září v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 22 Září 2013 16:31

Poznáváme naše okolí

V září ve školce poznáváme nové kamarády,seznamujeme se s prostředím MŠ a jejím okolím,také poznáváme město Kopřivnici, jeho tradice,jeho rodáky a také blízké okolí města.V rámci tohoto projektu  navštěvujeme zahrady okolních mateřských škol - MŠ Lubinu,Záhumenní a Jeřabinku,seznamujeme se významnými budovami - KDK - Technické muzeum a jeho automobily značky Tatra,Expozici Dany a Emila Zátokových a navazujeme na tradici jejich úspěchů ve sportu.

Minizátopek

Zúčastnili jsme se závodů Minizátopek - soutěž předškolních dětí ve štafetovém běhu.Sice jsme nenavázali na jejich vítězství - chce to ještě hodně trénovat,ale alespoň jsme vyhráli v našem soutěžním pokřiku.Také musíme poděkovat ostatním dětem a dětem z 2.třídy za hlasité povzbuzování.Všechny děti byly odměněny sladkou zlatou medailí a hlavně - běhání je baví.

Město je naše společné hřiště

Ve středu 25.9. jsme se účastnili akce města Město je naše společné hřiště.Celkem 2x jsme vystoupili před KDK - dopoledne i odpoledne - kdy jsme tancovali na písničku Na zvířecí poradě a ZOO.Přišli se podívat rodiče,kamarádi z 2.třídy i ostatní kamarádi z jiných mateřských škol.A vystoupení se dětem hodně povedlo.

Více fotek zde:

Aktualizováno Pondělí, 30 Září 2013 17:01
 
Třídní schůzky a zahájení školního roku 2013/2014 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 14 Září 2013 17:09

Ve čtvrtek 12.9. v 15.30 se uskutečnily Třídní schůzky s táborákem.

Po užitečných informacích,které si rodiče poslechli v 1.třídě MŠ si všechny děti a rodiče opekli párky a špekáčky a děti si pohrály na zahradě MŠ.

Aktualizováno Sobota, 14 Září 2013 17:12
 
Co se dělo v červnu v MŠ Česká PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 11 Červenec 2013 16:32

V rámci projektu Dopravní školička jsme se s dětmi učili ,jak se chovat v silničním provozu v roli chodce nebo cyklisty,seznamovali jsme se s práci hasičů a policistů,učili se rozlišovat, co prospívá zdraví, chovat se tak, aby v situacích pro dítě běžných a jemu známých neohrožovalo zdraví a bezpečí své i druhých.Chodili jsme na Dopravní hřiště,shlédli jsme naučný program Klauna Tú tú, byli jsme na návštěvě v nové požární zbrojnici a v MŠ nás navštívil policista.

 

 

Také jsme chodili na výlety do přírody - např do Příbora,Štramberku.Ukončili jsme Tenisovou školičky před početným publikem a děti z 1.třídy měly závěrečnou lekci plavání.Spolu s trenérkou Petrou a p.učitelkami předvedly rodičům,co se naučily.

Prožili jsme noc v MŠ s pohádkovými postavami a hledáním pokladu a rozloučili jsme se s předškoláky s programem malíře a ilustrátora A.Dudka a pasováním školáků.

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Říjen 2013 12:26
Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 28 z 31