Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 14 Květen 2014 15:11

Den matek a otců jsme společně oslavili s rodiči na zahradě MŠ a v jejím okolí.Nejdříve jsme plnili různé úkoly v okolí MŠ a závěrečný úkol - výroba srdíčka pro maminku jsme splnili na zahradě.Potom děti předvedly krátký program pro maminky,tatínky,babičky a ostatní návštěvníky - tanečky,písničky,básničky a nakonec  jsme si opekli párky u táboráku.Po dvou nezdařených akcích nám počasí konečně přálo a my si užili krásný den.

Den matek v Pečovatelském domě.

Skupinka dětí ze 3.třídy byla potěšit i babičky v Pečovatelském domě na ulicí Česká.Děti svým krátkým programem potěšily několik babiček a maminek.Také jim popřály a předaly svou vlastoručně vyrobenou papírovou kytičku.Babičky měly velkou radost a dětem na oplátku daly sladkou odměnu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Středa, 14 Květen 2014 15:16
 
Květen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 06 Květen 2014 17:13

Zdravá pětka

Doplňující program ke zdravé výživě proběhl ve školce v pondělí 5.5.Děti si zopakovaly co je zdravé a čeho by se měly v naší stravě vyvarovat,poslechly si pár pěkných písniček,zatancovaly si a vyrobily si ze zeleniny a ovoce zdravého panáčka,kterého si později i snědly.

Minivíceboj

V úterý 6.5.se 5 kluků a 5 holčiček zúčastnilo Minivíceboje mateřských škol.Všechny děti bojovaly jak nejlépe dovedly - v běhu slalomem, v hodu míčkem do dálky, ve skoku z místa a v běhu na 150m. Při vyhodnocení se nejlépe umístil v celkovém počtu Jirka Douda - a to na 6.místě. Všem dětem - Jirkovi,Vojtovi,Dominikovi,Davidovi,Michalovi,Lucince,Terezce,Barunce,Nelince,Lucince děkujeme za reprezentaci naší školky a přejem všem hodně úspěchů v jejich sportování.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 06 Květen 2014 17:16
 
Duben v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 21 Duben 2014 15:33

Slet čarodějnic

 

Do druhé třídy se ve středu slétli čarodejnice a čarodějové. Do čarodějné školky se děti dostaly přeskokem košťat a kouzelnou formulí: "ČÁRY MÁRY ... !" Čarodějové a čarodejnice si s košťaty zatančili i zasoutěžili. Společně si připravili čarodejnický lektvar. Svá košťata vyzkoušeli také na školní zahradě, kde si na nich zalétali. Děti si odnesly "pamětní list" a korunu ve tvaru pavouka.

Den Země

Ke Dni Země si  všechny MŠ z Kopřivnice připravily výrobek na výstavu s názvem Abeceda přírody,které jsme vystavovaliv Parku u Šustalovy vily.Tam se děti zapojily do zábavných a naučných soutěží.

Ve školce se učíme třídit odpad,poznáváme barevné kontejnery a víme k čemu slouží,staráme se o naši společnou zahradu a čistíme les a potůček od odpadků, aby naše Modrá planeta byla čistá a zdravá.

V měsíci dubnu jsme využili krásného jarního počasí a chodili na polodenní vycházky.Děti z 2.a 3.třídy využili pozvánky od dětí a paní učitelek z MŠ Lubina na zajímavou výstavu a vydali se k nim na návštěvu

Jarní vycházku po okolí absolvovaly i děti z  1.a 2.třídy a šly nakrmit a podívat se na mláďátka koziček v ohradě cestou směrem na Příbor.

Děti z 2.třídy úspěšně zakončily 10.lekcí plaveckého výcviku a na poslední hodinu si pozvaly rodiče.Všem dětem bylo úspěšně předáno Mokré vysvědčení.

Svátky jara – Velikonoce

S příchodem jara se každoročně slaví Velikonoce a my se na ně vždy pečlivě připravujeme.

Děti z 2.třídy se dozvěděly spoustu zajímavostí v  pořadu Velikonoce v Muzeu Příbor,kam se vydaly na výlet autobusem .

Děti ve všech třídách s paní učitelkami pekly velikonoční perníčky,beránky,malovaly vajíčka,vyráběly přáníčka a s rodiči si v dílničkách vyrobily zajíčky,voskem si nazdobili v vajíčka a vyrobili věneček na pověšení .Každý si tak před velikonočními svátky nesl vlastoručně vyrobené výrobky,se kterými si doma určitě vytvoří krásnou velikonoční výzdobu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Květen 2014 17:10
 
Březen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 31 Březen 2014 18:48

V březnu jsme v MŠ uvítali JARO.Sluníčkový týden - to byl týden,kdy jsme chodili celí žlutí,kreslili,modelovali,skládali a lepili sluníčky různých tvarů a z různých materiálů.Poznávali jsme jarní kytičky a pozorovali jsme je přímo v přírodě na jarních vycházkách.

Březen - měsíc knihy.A i my jsme knihu skloňovali ve všech pádech.Do školky jsme si donesli svoji nejoblínější knížku,prohlíželi a četli jsme si z nich.Navštívili jsme knihovnu a naučili se,jak s knihou zacházet.

Minikoprstar.I my jsme se zúčastnili soutěže Minikoprstar.V MŠ proběhl školní kasting pod vedením p.učitelky Jany a byly vybrány děti do finálového kola.V DDM se zúčastnilo hned několik dětí z 3.třídy a Jirka Douda a Lucinka Hyklová si vyzpívali 3.místo.Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast.

Expedice Bílá hora.Několik dětí se svými rodiči,paní učitelka Danka a Eva se vydali jedno jarní odpoledne na turistický výšlap nazvaný Expedici Bílá hora,kterou pořádaly Mateřské školy Kopřivnice.Všichni společně zdolali vrchol Bílé hory a plnili nejrůznější úkoly.Za odměnu si všichni opekli špekáčky a užili jarního odpoledne.

Výstava stavebnice Merkur.Zaujaly nás plakáty o velké výstavě a tek jsme neváhali a vydali se pos stopách Merkuru.V KDK jsou velkolepé výrobky z této stavebnice,v Šustalově vile jsme si prohlédli menší modely a také jske si mohli pohrát se šroubky amtičkami a postavit si svůj model.Na Fojtství je pak výstava o minulosti této stavebnice.Také jsme ve školce oprášili krabici s touto stavebnicí a šroubujeme a šroubujeme....

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 01 Duben 2014 17:26
 
Únor v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 09 Únor 2014 18:13

Minikoprstar

Celý týden se ve školce věnujeme tématu masopust,muzikanti,hudební nástroje,maškarní veselí a zpěv.Proto jsme využili nabídky uspořádat ve školce školní kolo souteže Minikoprstar,kterou pořádá DDM Kopřivnice.Zájemci si připravili písničku a soutěž mohla začít.Soutěžící přišly podpořit i děti z 1.třídy a všechny moc povzbuzovaly.Vyhráli všichni soutěžící,dostali krásné dárečky a diplomy - a nám nezbývá nic jiného,než jim popřát hodně štěstí v soutěži Koprstar.

 

Muzikantský KARNEVAL

Letos se karneval nesl ve znamení masopustu,ke kterému patří hudba,tanec,muzikanti.Děti se učily poznávat hudební nástroje a kdo měl doma nějaký,donesl ho na karneval.Objevilo se spoustu flétniček,bubínků,činelů,kytar a klávesových nástrojů - včetně harmoniky.Dětem přišel zahrát a zazpívat opravdový muzikant,který hrál na strunný hudební nástroj ukulele a na harmoniku.Děti si s ním zazpívaly spoustu písniček a zahrály pohádku.Kromě toho si děti zatancovaly na diskotéce,předvedly všem své masky,zasoutěžily si a nakonec dostaly zasloužené odměny a diplomy.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Zahájení ZOH v naší MŠ

Tak, jako opravdové ZOH v Soči,tak jsme si zahájili ZOH hry u nás ve školce.Nechyběla česká a olympijská vlajka,olympijský oheň a průvod sportovců.Celé 2 týdny budeme soutěžit v různých disciplínách a nejenom sportovních.Budeme získávat razítka a nakonci her všechny sečteme a rozdělíme si olympijské medaile.

 

Olympiáda v tělocvičně

Co by byla olympiáda bez sporovců.A tak jsme si zahájili ZOH i v tělocvičně,kde jsme mohli plně uplatnit myšlenku "Když sportujeme,jsme zdraví".A tělocvična v ZŠ 17.listopadu nám umožněje jednou za týden si opravdu zacvičit ve velkých prostorách a na velkém nářadí.Děti se vždy těší a cvičí naplno a s chutí.

 

Návštěva solné jeskyně

O tom,že solná jeskyně má příznivý vliv na lidský organismus je věc známá.Něco málo jsme našli i na internetu:

Solná jeskyně slouží pro regeneraci a ozdravení lidského organismu. Do vzduchu se zde uvolňují mikročástice soli a stopových prvků, které jsou pro naše tělo nezbytné. Pobyt v solné jeskyni je doporučován zejména lidem s nemocemi hormích cest dýchacích, astmatikům a alergikům.Dětští lékaři doporučují pobyty u moře hlavně pro děti s potížemi horních a dolních dýchacích cest. I když v České republice moře nemáme, nemusíme v současnosti již za mořským klimatem cestovat daleko do jiných států. Nabízí se nám pobyt v solných jeskyních.

Proto jsme se s dětmi 2. a 3.třídy rozhodli,že využijeme Solnou jeskyni na Polilinice v Kopřivnici k několika návštěvám.Na podlaze je rozsypaná sůl z Mrtvého moře, což umožňuje dětem si hrát po celé ploše jeskyně a mít přímý kontakt se solí, která má příznivý vliv na kůži. Děti si mohou hrát nebo relaxovat na lehátku.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

 

 

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Únor 2014 18:04
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 25 z 31