Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Vodní svět PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 16 Červen 2014 17:50

Česílkův svět - ekologický program občanského sdružení Hájenka

V rybníku žijí kromě vodních živočichů a rostlin určitě také vodníci. My jsme navštívili v rybníku a potoku vodníka Česílka, který musí také chodit do školy a učit se různé věci. V tomto programu jsou hravou a přístupnou formou předávány žákům základní informace o vodě a o její funkci v přírodě. Program je zaměřen na pozorování vodních živočichů i rostlin.

 

Aktualizováno Pondělí, 16 Červen 2014 17:54
 
A je tady červen... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 08 Červen 2014 18:14

Návštěva hasičů v MŠ a návštěva služebny MěP

Chovat se správně a dodržovat pravidla silničního provozu už máme nacvičené.Ale zachovat se správně v krizových situacích,to jsme se museli naučit.Samozřejmostí je vždy poprosit o pomoc dospěláka.Ale když ani ten není po ruce,musíme zavolat někoho,kdo nám pomůže.A tak se předškoláci učili telefonní čísla 155,158,150 a také 156 už ví ,která čísla komu patří.

Hasiče jsme si pozvali na návštěvu do MŠ,aby nás seznámili s výstrojí ,výzbrojí i s jejich prací a my jsme šli zase na návštěvu na služebnu MěP,abychom se dozvěděli i o jejich práci.

Dopravní výchova

Celé dva týdny se věnujeme dopravní výchově - učímě děti poznávat dopravní značky,jak se mají chodci a řidiči chovat v silničním provozu,jak přecházet správně po přechodu,chodíme na dopravní hřiště,kde se učíme jízdě podle semaforů, učíme se jak správně chovat,když vyjedem na svém kole na silnici.Vše se učíme hrou,ale i ve skutečném provozu.Ve středu nás čekala na dopravním hřišti zkouška přímo před zraky strážníků Městské policie.Vzhledem horkému počasí jsme vycházku na dopravní hřiště vzdali a zkouška dětí 3.třídy proběhla na zahradě MŠ.Všichni prošli na výbornou a od paní učitelek získali Řidičský průkaz pro dětská vozidla.

Cyklovýlet

V sobotu 7.6. jsme se s několika dětmi a jejich rodiči vydali se svými koly po cyklostezce směrem ke Kapličce,do Příbora až do Skotnice k restauraci U žabáka. V teplém počasí jsme se zaslouženě občerstvili v malém parku,kde bylo malé dětské hřiště,kde si děti mohly pohrát.Na cestě zpátky jsme se stavili v Příboře na zmrzlinu,kterou si vychutnali děti i rodiče.

Velkou pochvalu udělujeme všem dětem,které zdolaly několik kilometrů na svých kolech,ale i rodičům,že drželi tempo s těmi pomalejšími.

Těšíme se na další společný výlet.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2014 14:24
 
Den dětí v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 29 Květen 2014 16:44

V pátek 30.5.pro děti k jejich svátku připravilo město Kopřivnice akci s nízvem Preventění na Den děti,kterého se zúčastnila i 2. a 3.třída.Zásahy hasičů,Policie ČR,zachranáře v akci a soutěže jak ve stanu před Měˇu nebo v KDK.To všechno měly děti možnost shlédnout.Odnesly si domů i odměny a děti z 3.třídy dostaly ještě ke svátku zákusek v cukrárně U babi.Na slíbenou zmrzlinu bylo bohužel trochu zima.Tak snad příště...

Na Den dětí jsme stejně jako loni pro děti připravili výlet Štramberáčkem do Štramberku.Opět pro nás Štramberáček - k údivu všech kolemjdoucích - přijel přímo před MŠ.Po cestě jsme mávali všem okolo a jízdu si užívali.S dětmi jsme zašli na Trúbu,prošli si náměstí a starší děti návštěvu Muzea loutek.Bohužel déšť nás zahnal zpět do vláčku a vydali jsme se na cestu zpátky do školky

Aktualizováno Neděle, 01 Červen 2014 16:12
 
Výlet do Valašské dědiny v Rožnově PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:24

Jak se žilo kdysi - tak se jmenuje projekt,ve kterém dětem vyprávíme o životě našich babiček a dědečků,učíme se tradiční řemesla - pekeř, kovář, švec, kominík, zahradník -prostřednictvím lidových písní, hudebně pohybových her, tanců a ilustrací.Na výletě do Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm jsme pak na vlastní oči viděli staré chalupy,světničky,pece - na kterých spaly děti,starodávnou školu s panem učitelem nebo starý mlýn,ve kterém v noci prý straší.

Výlet se nám vydařil a na Valašské dědině se nám moc líbilo.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:26
 
Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 14 Květen 2014 15:11

Den matek a otců jsme společně oslavili s rodiči na zahradě MŠ a v jejím okolí.Nejdříve jsme plnili různé úkoly v okolí MŠ a závěrečný úkol - výroba srdíčka pro maminku jsme splnili na zahradě.Potom děti předvedly krátký program pro maminky,tatínky,babičky a ostatní návštěvníky - tanečky,písničky,básničky a nakonec  jsme si opekli párky u táboráku.Po dvou nezdařených akcích nám počasí konečně přálo a my si užili krásný den.

Den matek v Pečovatelském domě.

Skupinka dětí ze 3.třídy byla potěšit i babičky v Pečovatelském domě na ulicí Česká.Děti svým krátkým programem potěšily několik babiček a maminek.Také jim popřály a předaly svou vlastoručně vyrobenou papírovou kytičku.Babičky měly velkou radost a dětem na oplátku daly sladkou odměnu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Středa, 14 Květen 2014 15:16
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 24 z 30