Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká


Beseda ŠKOLNÍ ZRALOST PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 16 Leden 2020 10:31

Zveme všechny rodiče předškoláčků

na přednášku:

Je naše dítě zralé a připravené na školní docházku?

Setkáním Vás bude provázet speciální pedagog MŠ Kopřivnice:

Mgr. Alena Pokorná

Kdy: Ve středu 22.1.

v 15.00 hodin (3.třída)

 

 

Aktualizováno Středa, 05 Únor 2020 10:51
 
Uzavření MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 02 Leden 2020 17:14

Vzhledem k minimálnímu zájmu o školku ve čtvrtek 2.1.2020, bude MŠ v pátek 3.1.2020 uzavřena.Těšíme se na Vás v pondělí 6.1.2020

Děkujeme za pochopení.

Vedoucí učitelka MŠ Česká Hana Maková

Aktualizováno Úterý, 14 Leden 2020 09:33
 
Mikuláš v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 08 Prosinec 2019 17:51

Letos k nám opět zavítal Mikuláš,čert a andělé.Děti se na jejich návštěvu připravovaly a učily se básničky i písničky.Před jejich příchodem se trošku bály čerta,ale náš čertík byl hodný a nikoho do pekla nevzal.Mikuláš četl ze své knihy a děti slibovaly,že už zlobit nebudou.Andělé rozdali balíčky všem dětem i všem zaměstnancům a děti jim na oplátku zazpívaly písničku.

Aktualizováno Úterý, 04 Únor 2020 13:13
 
Říjen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 17 Listopad 2019 19:37

V říjnu jsme začali bruslit.Ve spolupráci s HC Kopřivnice a s p.Mariánem Kacířem se naše děti zúčastní 9 lekcí bruslení.Děti za pomoci chodítek trénují a postupně je odkládají.Věříme, že většině se to na poslední lekci povede a zalíbí tak,že z nich budou velcí hokejisti.

Také jsme poznávali roční období PODZIM a  srovnávali s ostatním ročním obdobím.Už víme co zraje na stromech,co roste na zahrádce,v lese i na poli.Víme,že se některá zvířátka chystají na zimu a připravují pelíšky,protože v zimě spí.Vyráběli jsme ježečky a udělali si s rodiči Ježečkovu dílnu, kdy jsme ježečky vyráběli a vyřezávali.

V říjnu jsme vyrazili také na krásný podzimní výlet do obory v Hukvaldech.Počasí bylo nádherné a Hukvaldy také.

Také jsme se chystali na naši podzimní slavnost na zahradě Broučkování.Vytvořili jsme si hned nekolik Broučků a Berušek, lampionky,tykadla i Podzimníčky a lucerničky na ozdobu.V Podzimní dílničce nám pomáhali i rodiče.

Broučkování - všichni Broučci a Berušky se sešli před školkou zatancovali jsme si tanečky,na zahradě plnili úkoly a nakonec jsme všechny Broučky uložili ke spánku za písničky Usnul a spí.Počasí nám přálo a tak se světýlka po zahraděa kolem táboráku  pohybovala ještě dlouho za tmy.

Více fotek najdete zde: Image

 

 

Aktualizováno Úterý, 04 Únor 2020 13:13
 
Září 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 29 Září 2019 18:53

Měsíc září probíhá v duchu adaptace nových dětí,seznamování se s kamarády,s prostředím a okolím MŠ a seznamováním se s městem Kopřivnice a jejím blízkým okolím.

Nějmenší děti si zvykali na odloučení s rodiči,seznamovali se se svou značkou,se svými kamarády a prostředím MŠ.Během září se všechny děti zapojily do všech činností,které si pro ně paní učitelky připravily.

Starší děti  navštívily 1.týden v září Dny medu,kde se seznámily s životem včel,zasoutěžily si a zatancovaly s Pepinem Prckem.

Navštívili nás velcí kamarádi z házené,ukázali nám jak se hraje házená.Děteme se to líbilo,teď záleží na rodičích,jestli je do házené přihlásí....Sportujeme také na zahradě,nebo na školním hřišti ZŠ 17.listopadu.Na hřišti jsme také trénovali štafetový běh,protože jsme šli na opravdové závody Minizátopek.Kdo se neprobojoval mezi 10 závodníků aspoň nám fandil.děti se na závodech moc snažily a to se vyplatilo.Umístili jsme se na krásném 2. místě a získali tak stříbrné medaile.Závodníkům moc gratulujeme.

Náš ŠVP nese název Putování cestou necestou.A v září cestujeme po nejbližším okolí.Nejdříve jsme navštívili nejbližší místa -Knihovnu na sídlišti Sever - nově opravenou a tam jsme shlédli vtipnou pohádku O princeznách,u které jsme se hodně pobavili. Technické muzeum, Muzeum E.a D.Zátopkových a prošli jsme si okolí a prohlédli Kopřivnici z výšky.Potom jsme navštívili Příbor a šli po stopách S.Freuda a prohlédli si letadlo - památník-který se v Příboře nachází.

Více fotek najdete zde: Image

 

 

 

 

 

Aktualizováno Pondělí, 30 Září 2019 15:42
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 45