Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Výlet na Starý Jičín PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:27

Ke Dni dětí jsme připravili výlet na hrad Starý Jičín. Autobus nás dopravil na parkoviště ,ale pak nás už čekala cesta lesem až na hrad. Zde nás už očekával kastelán hradu se svým pomocníkem, převlečeni v dobových kostýmech. Po krátké svačince jsme se vydali do hradní věže , abychom se dozvěděli něco o hradu, o hradních strašidlech a pověsti o svatém kříži a čertovi , který zanechal svůj otisk ve skále blízko hradu. Paní učitelka Baruška si vyzkoušela i mučidla , ale brzy jsme ji vysvobodili.Na nádvoří pak nejstarší děti složily slavnostní slib a byly pasováni do řad předškoláků. Ostatní děti si mohly zastřílet z kuše a čekala je sladká odměna. Na rozloučenou jsme dostali pravý středověký groš. To už nás čekala zpáteční cesta, kterou zvládli i naší nejmenší kamarádi.Pro všechny to byl parádní zážitek.Celý výlet se vydařil a už se těšíme na další.

Jana Holubová


 

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:10
 
Dopravní výchova na trojce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 01 Červen 2016 14:19

Děti se seznámily hravou formou s dopravními prostředky kolem nás a umístily je podle místa jejich pohybu. Různorodými činnostmi se seznámily také s pravidly vedoucích k jejich bezpečnosti.Namalovaly si dopravní prostředky, vyrobily si z odpadového materiálu semafory a dopravní značky.Při hře s novou pomůcku „Pomáhej a chraň“ popisovaly, kdo se chová v silničním provozu dobře a kdo špatně a proč. Ve hře „Velký učí malého“děti popisovaly proč je chování malého Pepíčka rizikové a co bychom mu poradili.Společně s kamarády jsme se pobavili v kolektivních a soutěživých hrách.Zahráli jsme si sluchové hry, poznávali zvuky dopravních prostředků. Své znalosti ze třídy jsme si vyzkoušeli na dopravním hřišti i na naší školní zahradě. Odměnou nám byl Dětský řidičský průkaz. Projeli jsme se vlakem do Veřovic a prohlédli si nádraží a vše co s ním souvisí.

E.Řeháková

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 01 Červen 2016 21:03
 
Výlety po okolí PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 16 Květen 2016 14:34

Výlet do Veřovic

Výlet vlakem do Veřovic se uspořádal v týdnu, kdy jsme se v naší školce povídali o dopravě a všem, co se týká silničního provozu. Cesta vlakem byla pro některé i první jízdou v životě. Vše začalo prohlídkou čekárny na nádraží v Kopřivnici, kde jsme si zakoupili jízdenky. Nastoupili jsme do motoráčku a výlet mohl začít. Dobře jsme si prohlédli pana průvodčího, který cestujícím kontroloval jízdenky. Ve Veřovicích jsme si prohlédli nádražní budovu a vlaky, co zde stály, zde jsme se i nasvačili a vyfotili s panem průvodčím. Naskočili jsme zpět do vlaku a užívali si cestu zpět, každý už  plánoval nejbližší cestu, kdy s rodiči pojede vlakem.(B.Podzimková)

Dopravní hřiště:

Jak se vlastně mají chovat  děti na kole či na koloběžce v provozu, jsme si byli vyzkoušet ve středu na dopravním hřišti. Řádně vybaveni helmami a poučením o bezpečnosti,jsme se rozdělili na dvě skupiny, chodce a řidiče. Chodci měli za úkol správně reagovat a barvy semaforu a rozhlížet se na přechodech bez světelného značení. Zatímco řidiči si projížděli nejrůznější varianty, které hřiště nabízelo, museli však dávat pozor na stranu silnice, kde se mají držet, semafory a případné chodce, které pouštěli, aby mohli přejít chodník. Po chvíli se chodci a řidiči vystřídali, takže všichni si vyzkoušeli vše.  Ještě nás čeká jedna návštěva dopravního hřiště a už teď se na ni moc těšíme.( B.Podzimková)

Štramberk:

Počasí nám přálo a tak se společně druhá a třetí třída vydala na procházku do Štramberka. Šlo se nám krásně, před cílem už se trošku pletly nožky, ale za zpěvu a úsměvu jsme vydechli pod Štramberskou trúbou. Pořádně jsme se nasvačili a napili. S tradiční místní pochoutkou, štramberským uchem, jsme se pokochali pohledem na krajinu a po odpočinku jsme se vydali na cestu zpět. Třetí třída nazpět do školky vyrazila pěšky a druhá třída se zastavila ještě na návštěvě u paní Korčiánové v květinářství Květinka. Děti si prohlédly, co všechno paní Korčiánová prodává a jak to v takovém obchodě vypadá. Poté už jel autobus i druhé třídě nazpět do Kopřivnice. Na oběd se těšily všechny děti, protože tato procházka nám dala zabrat, ale stála za to. (B.Podzimková)                                                                                      

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 19 Květen 2016 08:34
 
Den rodiny PDF Tisk Email
Napsal uživatel B.Podzimková   
Pondělí, 16 Květen 2016 14:32

Rodina je nejkrásnější článek naší společnosti. Oslava Dne rodiny neminula ani naši školku, kde se mnoho dní předem nacvičoval taneček za každou třídu a vyráběly se výrobky, jež by naše nejmilejší zahřály u srdce. Celá ta sláva vypukla ve čtvrtek odpoledne a to tanečními čísly. Poté se děti s rodiči vrhli na soutěže, které byly vytvořeny právě pro dvojice (rodič-dítě, či sourozenci). Rodiče vozili své děti v kolečkách, se svázanýma nohama společně prošli slalomovou dráhu, společně vytvořili trakař, pohoupali se na houpačce a nebo se děti povozily na zádech rodičů. Sladká odměna čekala pro závodníky na každém stanovišti. Po tomto veselí jsme spolu s tatínky rozdělali oheň a začali opékat špekáčky. Pohoda vyzařovala nejen ze spokojených dětí, které si hrály na zahradě, ale i mezi rodiči kteří si v poklidu poseděli u ohně a strávili tak spolu se všemi pěkné odpoledne.(B.Podzimková)


 

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 14:55
 
Odpoledne pro maminky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 11 Květen 2016 08:01

Den Matek v 2.třídě se nesl v duchu krátké besídky plné písní, básní a tanečního představení s milou povinností potěšit naše maminky přáním pěkného dne. Už od rána se všechny děti pečlivě podílely na přípravě občerstvení, mazaly veku pomazánkou, slepovaly čokoládovo-banánové jednohubky. Nechyběla ani poslední zkouška všech básniček a písniček pro naše maminky a babičky. Odpoledne po spánku  jsme se krásně upravili a učesali a už jsme očekávali první příchozí. Maminky přišly opravdu všechny a dokonce i pár tatínků a babiček. Besídka proběhla s malou trémou, ale všem se moc líbila. Společně jsme si potom pomocí maminek, babiček a tatínků  vyrobili podtácky z čajových sáčku a udělali si pěknou vzpomínku na tento den, který se všem moc líbil.(B.Podzimková)

Aktualizováno Pondělí, 16 Květen 2016 14:55
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 10 z 29