Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Návštěva Dopravního hřiště PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 12 Květen 2010 17:26

Tak, jako všechny školky, jsme navštívili Doporavní hřiště u MŠ I.Šustaly.Návštěvě předcházel projekt Dopravní školička, kde se děti učili pravidla silničního provozu -jak se má chovat chodec,řidič,cyklista,j ak správně přecházet ulici na přechodu bez semaforu i s ním.Naučili jsme se důležité dopravní značky a vše jsme se vydali  vyzkoušet do ulic.S dětmi jsme si prošli několik přechodů a stéle dokola opakovali - Podívej se nejdříve doleva,doprava,znovu doleva a opatrně přecházíme.

Až jsme došli na Dopravní hřiště,kde jsme si všechno vyzkoušeli  i s koloběžkami na opravdové křižovatce se semafory...Pro děti to byla hra i zábava dohromady,jen my jsme věděli,že to se děti naučí na Dopravním hřišti, kde je všechno jenom "jako", budou mít jednodušší v opravdové silničním provozu.

Ještě si návštěvu zopakujeme  dvakrát v červnu.A  to 9.6. a 22.6. to bude s opravdovým policistou,který bude rozdávat "opravdové" řidičáky.Tak hodně zdaru!

ImageImage

ImageImage

 Fotky zde:

Aktualizováno Čtvrtek, 01 Červenec 2010 16:13
 
Jak jsme slavili Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 27 Duben 2010 18:35

Na Den Země jsme se připravovali dlouho dopředu.V rámci projektu Na křídlech motýlů jsme navštívili knihovnu,kde jsme si vyslechli zajímavé povídání o motýlech - co se stane dávno před tím než se narodí,poznávali jsme nejrůznější druhy a taky jsme si vyrobili maloou housenku.Ve školce jsme na každém oddělení vyráběli všemožné motýly z různého odpadového materiálu - Pet lahve,vršky,skartovaný,novinový nebo balící bapír,ruličky od toaletního papíru apod.Spolu s ostatními dětmi z jiných mateřských škol jsme si všechny motýly vystavili před KDK na výstavě s názvem - jak jinak - Na křídlech motýlů.

Společně s některými rodiči jsme se vydali v sobotu do Kamenárky na Pohádkový les,kde jsme plnili úkoly týkající se přírody.

A v pondělí jsme byli čistit les od odpadků.Všechny děti vyrazilly v rukavicích a s igelitovou taškou a sbíraly to,co do lesa nepatří.Tímto děti pochopily,že i ony samy mohou přírodu chránit a zlepšovat přírodní podminky ve svém okolí.

 

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage 

Více fotek najdete zde:

 

Aktualizováno Čtvrtek, 27 Květen 2010 18:18
 
Jak jsme vítali jaro PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 21 Březen 2010 21:34

Na jaro jsme se všichni moc těšili a proto  jsme mu s jeho příchodem trochu pomohli.Vyháněli jsme zimu různými pohybovými hrami, říkankami a písničkami.Ve Sluníčkovém týdnu jsme se všichni oblékli do sluníčkové barvy.Kreslili  a stříhali jsme veselá jarní sluníčka, tvořili a konstruovali jsme sluníčka ze špejlí,z víček od Pet lahví a z různých stavebnic.Taky jsme si vytvořili sluníčko sami ze sebe.Z pohádky Jak zvířátka přivítala jaro jsme se dozvěděli,že sluníčko přivolává skřivan svou písničkou.Nakonec jsme si u potoka i spálili Moranu.

Zimu se nám vyhnat podařilo a jaro přišlo přesně včas.

ImageImage

ImageImage

ImageImage

ImageImage

Aktualizováno Středa, 12 Květen 2010 17:30
 
Návštěva v knihovně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 03 Březen 2010 19:14

V rámci projektu Z pohádky do pohádky si ve školce prohlížíme a také samozřejmě čteme z donesených pohádkových knížek.Děti téma velmi zajímá a živě se zapojují do vyprávění o obsahu pohádek.Také jsme navštívili Městskou knihovnu,kde jsme si s p.knihovnicemi povídali a také četli o pohádkách známých i strašidelných.Zahráli jsme si pohádkové pexeso,nebo jsme hledali dvojice k Večerníčkovým postavám.Nakonec jsme si tyto dvojice nakreslily.Ve školce pokračujeme v pohádkovém tématu. Vše vyvrcholí návštěvou výstavy Medvídků,na kterou nás pozvali kamarádi z MŠ Lubina.Už se moc těšíme.

ImageImage

Aktualizováno Úterý, 27 Duben 2010 18:36
 
KoprSTAR 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 23 Únor 2010 20:11

Ve spolupráci s DDM Kopřivnice a Junior TV se v úterý 23.2.2010 na naší školce konal casting do populární pěvecké soutěže KoprSTAR 2010.Na dvě desítky odvážných dětí se přihlásilo se svými písničkami.Zazněly písničky dětské,od P.Nováka ,od J. Uhlíře nebo od populární zpěvačky Ewy Farne.Za klavírního doprovodu p.uč.Jana Hanibala si děti zazpívaly do opravdového mikrofonu.Ostatní děti jich odměnily vždy velkým potleskem

Nejlepší zpěváci dostali diplom,odměnu a pozvánku na semifinálové kolo KoprSTAR do DDM,všichni ostatní zpěváčci dostaly diplom a odměnu.Všem odvážlivcům gratulujeme a těšíme se,že někoho z našich dětí uvidíme ve finále této populární soutěže.Budeme držet palce.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Více fotek zde:

Aktualizováno Neděle, 21 Březen 2010 21:53
 
<< Začátek < Předchozí 41 42 43 44 45 46 Další > Konec >>

Strana 43 z 46