Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Leden v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 28 Leden 2018 18:15

V novém roku 2018 jsme přivítali Tři krále,kteří nám popřáli hodně štěstí a zdraví v roce 2018.

Na pořádnou zimu ještě čekáme,přesto jsme si užili zimních radovánek alespoň pár dnů,kdy sníh napadla a bohužel zase rychle zmizel.Přesto jsme si povídali o zimě a o tom,jak taková zima vypadá nejenom u nás,ale třeba v dalekém Grónsku.Také jsme mysleli na zvířátka a ptáčky, ktří v zimním období těžce hledají potravu a tak jsme jim jejich jídelníček trochu zpestřili.Pár dnů s opravdovým sněhem jsme využili k zimním radovánkám na zahradě.Ale přesto, na pravou zimu ještě stále čekáme...

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Neděle, 28 Leden 2018 18:29
 
Předvánoční čas PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 11 Prosinec 2017 21:15

Také do naší školky uvítal Mikuláš s čertíkem a dvěma anděly.Všchny děti  mu řekly básničku a zazpívaly písničku a odměnou jim byl balíček plný dobrot.

Také se s dětmi chystáme na Vánoce.Ve školce jsme shlédli pohádku Slyšte, slyšte o tom, jak se narodil Ježíšek.Pečeme perníčky,zdobíme vánoční stromečky, vyrábíme vánoční přáníčka a připravujeme se na Vánoční besídku.Ta se bude konat ve 2.třídě v úterý 12.12. a v 1. a 3.třídě bude ve čtvrtek 14.12.S dětmi jsme byli také na Vánočním koncertě Míši Růžičkové, kterou všichni známe díky jejim písničkám.

Také se těšíme na vánoční nadílku a sváteční oběd.Prosíme maminky,aby nám na vánoční oběd připravily trošku vánočního cukroví, aby nám na vánočním stole nic nechybělo.Vánoční čekání si zpříjemníme návštěvou v Muzeu v Příboře, kde se dozvíme, jak se Vánoce slavily kdysi, Vánočním koncertem v KDK a  Vánočním zvoněním  a zpíváním koled.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Pondělí, 11 Prosinec 2017 21:54
 
Sportujeme s Emílkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 28 Listopad 2017 17:55

Jako každý rok jsme se s dětmi zúčastnili soutěže Sportujeme s Emílkem, kterou pořádá ZŠ E.Zátopka.Děti soutěžily v běhu na 200 m a v překážkové dráze.V běhu se nám dařilo lépe, nicméně pochvalu si zaslouží všechny děti.

V běhu na 200 m jsme skončili na krásném 2.místě, Michal, Michalka a Radek postoupili do finálových bojů.Nejlépe si potom vedl Radek Kožaný, který skončil celkově na 3 místě, Míša Kalužová se zase dostala mezi 7 nejlepších jako jediná holka!

Děti soutěžící v překážkové dráze se umístily na 7.místě. Důležité je, že všechny závodící děti se moc snažily a také byly odměněny.Děkujeme soutěžícím dětem za snahu a rodičům za fandění.

 
Školička bruselní PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Říjen 2017 21:17

Ve spolupráci s HC Kopřivnice jsme začali chodit na lekce bruslení.Pro zájemce z řad dětí trenéři kopřivnického hokeje připravili lekce na zimním stadioně, k dispozici mají brusličky na půjčení a ještě pro nás zařádili autobus,který nás odveze tam i zpět do školky. Nabídka se setkala s velkým zájme z řad rodičů a děti to po první lekci moc baví.Celé 2 měsíce - říjen a listopad se tak můžeme těšit každé úterý na bruslení.

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 21:21
 
Dopravní výchova PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Říjen 2017 20:59

Celé září jsme se s dětmi ve 3.třídě věnovali pravidlům silničního provozu,poznávání dopravních prostředků,dopravních značek a přecházení přes silnici na přechodu bez semaforu  nebo se semaforem.Ve školce jsme si to vyzkoušeli formou hry a na vycházkách jsme si to vyzkoušeli"opravdově". Třemi návštěvami na dopravním hřišti jsme  si vyzkoušeli jízdu na koloběžkách a přecházení přes přechod podle semaforů a při poslední návštěvě nás pozoroval strážník Městské policie, jestli jsme se to všechno dobře naučili.Všechny děti od něj dostaly "řidičský průkaz" na koloběžky za správnou jízdu.

S rodiči na zahradě jsme dopravní tématiku vyzkoušeli formou plněním úkolů na 6 stanovištích a za správné splnění děti dostaly razítko Za 6 razítek potom dostaly zaslouženou sladkou odměnu.S rodiči si potom opekly špekáček a užily si tak pěkný podzimní den na zahradě.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde ↓

Image

Aktualizováno Středa, 04 Říjen 2017 21:08
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 5 z 31