Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Den dětí v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 29 Květen 2014 16:44

V pátek 30.5.pro děti k jejich svátku připravilo město Kopřivnice akci s nízvem Preventění na Den děti,kterého se zúčastnila i 2. a 3.třída.Zásahy hasičů,Policie ČR,zachranáře v akci a soutěže jak ve stanu před Měˇu nebo v KDK.To všechno měly děti možnost shlédnout.Odnesly si domů i odměny a děti z 3.třídy dostaly ještě ke svátku zákusek v cukrárně U babi.Na slíbenou zmrzlinu bylo bohužel trochu zima.Tak snad příště...

Na Den dětí jsme stejně jako loni pro děti připravili výlet Štramberáčkem do Štramberku.Opět pro nás Štramberáček - k údivu všech kolemjdoucích - přijel přímo před MŠ.Po cestě jsme mávali všem okolo a jízdu si užívali.S dětmi jsme zašli na Trúbu,prošli si náměstí a starší děti návštěvu Muzea loutek.Bohužel déšť nás zahnal zpět do vláčku a vydali jsme se na cestu zpátky do školky

Aktualizováno Neděle, 01 Červen 2014 16:12
 
Výlet do Valašské dědiny v Rožnově PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:24

Jak se žilo kdysi - tak se jmenuje projekt,ve kterém dětem vyprávíme o životě našich babiček a dědečků,učíme se tradiční řemesla - pekeř, kovář, švec, kominík, zahradník -prostřednictvím lidových písní, hudebně pohybových her, tanců a ilustrací.Na výletě do Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm jsme pak na vlastní oči viděli staré chalupy,světničky,pece - na kterých spaly děti,starodávnou školu s panem učitelem nebo starý mlýn,ve kterém v noci prý straší.

Výlet se nám vydařil a na Valašské dědině se nám moc líbilo.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:26
 
Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 14 Květen 2014 15:11

Den matek a otců jsme společně oslavili s rodiči na zahradě MŠ a v jejím okolí.Nejdříve jsme plnili různé úkoly v okolí MŠ a závěrečný úkol - výroba srdíčka pro maminku jsme splnili na zahradě.Potom děti předvedly krátký program pro maminky,tatínky,babičky a ostatní návštěvníky - tanečky,písničky,básničky a nakonec  jsme si opekli párky u táboráku.Po dvou nezdařených akcích nám počasí konečně přálo a my si užili krásný den.

Den matek v Pečovatelském domě.

Skupinka dětí ze 3.třídy byla potěšit i babičky v Pečovatelském domě na ulicí Česká.Děti svým krátkým programem potěšily několik babiček a maminek.Také jim popřály a předaly svou vlastoručně vyrobenou papírovou kytičku.Babičky měly velkou radost a dětem na oplátku daly sladkou odměnu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Středa, 14 Květen 2014 15:16
 
Květen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 06 Květen 2014 17:13

Zdravá pětka

Doplňující program ke zdravé výživě proběhl ve školce v pondělí 5.5.Děti si zopakovaly co je zdravé a čeho by se měly v naší stravě vyvarovat,poslechly si pár pěkných písniček,zatancovaly si a vyrobily si ze zeleniny a ovoce zdravého panáčka,kterého si později i snědly.

Minivíceboj

V úterý 6.5.se 5 kluků a 5 holčiček zúčastnilo Minivíceboje mateřských škol.Všechny děti bojovaly jak nejlépe dovedly - v běhu slalomem, v hodu míčkem do dálky, ve skoku z místa a v běhu na 150m. Při vyhodnocení se nejlépe umístil v celkovém počtu Jirka Douda - a to na 6.místě. Všem dětem - Jirkovi,Vojtovi,Dominikovi,Davidovi,Michalovi,Lucince,Terezce,Barunce,Nelince,Lucince děkujeme za reprezentaci naší školky a přejem všem hodně úspěchů v jejich sportování.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 06 Květen 2014 17:16
 
Duben v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 21 Duben 2014 15:33

Slet čarodějnic

 

Do druhé třídy se ve středu slétli čarodejnice a čarodějové. Do čarodějné školky se děti dostaly přeskokem košťat a kouzelnou formulí: "ČÁRY MÁRY ... !" Čarodějové a čarodejnice si s košťaty zatančili i zasoutěžili. Společně si připravili čarodejnický lektvar. Svá košťata vyzkoušeli také na školní zahradě, kde si na nich zalétali. Děti si odnesly "pamětní list" a korunu ve tvaru pavouka.

Den Země

Ke Dni Země si  všechny MŠ z Kopřivnice připravily výrobek na výstavu s názvem Abeceda přírody,které jsme vystavovaliv Parku u Šustalovy vily.Tam se děti zapojily do zábavných a naučných soutěží.

Ve školce se učíme třídit odpad,poznáváme barevné kontejnery a víme k čemu slouží,staráme se o naši společnou zahradu a čistíme les a potůček od odpadků, aby naše Modrá planeta byla čistá a zdravá.

V měsíci dubnu jsme využili krásného jarního počasí a chodili na polodenní vycházky.Děti z 2.a 3.třídy využili pozvánky od dětí a paní učitelek z MŠ Lubina na zajímavou výstavu a vydali se k nim na návštěvu

Jarní vycházku po okolí absolvovaly i děti z  1.a 2.třídy a šly nakrmit a podívat se na mláďátka koziček v ohradě cestou směrem na Příbor.

Děti z 2.třídy úspěšně zakončily 10.lekcí plaveckého výcviku a na poslední hodinu si pozvaly rodiče.Všem dětem bylo úspěšně předáno Mokré vysvědčení.

Svátky jara – Velikonoce

S příchodem jara se každoročně slaví Velikonoce a my se na ně vždy pečlivě připravujeme.

Děti z 2.třídy se dozvěděly spoustu zajímavostí v  pořadu Velikonoce v Muzeu Příbor,kam se vydaly na výlet autobusem .

Děti ve všech třídách s paní učitelkami pekly velikonoční perníčky,beránky,malovaly vajíčka,vyráběly přáníčka a s rodiči si v dílničkách vyrobily zajíčky,voskem si nazdobili v vajíčka a vyrobili věneček na pověšení .Každý si tak před velikonočními svátky nesl vlastoručně vyrobené výrobky,se kterými si doma určitě vytvoří krásnou velikonoční výzdobu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Květen 2014 17:10
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 30 z 46