Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Výlet do Valašské dědiny v Rožnově PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:24

Jak se žilo kdysi - tak se jmenuje projekt,ve kterém dětem vyprávíme o životě našich babiček a dědečků,učíme se tradiční řemesla - pekeř, kovář, švec, kominík, zahradník -prostřednictvím lidových písní, hudebně pohybových her, tanců a ilustrací.Na výletě do Skanzenu v Rožnově pod Radhoštěm jsme pak na vlastní oči viděli staré chalupy,světničky,pece - na kterých spaly děti,starodávnou školu s panem učitelem nebo starý mlýn,ve kterém v noci prý straší.

Výlet se nám vydařil a na Valašské dědině se nám moc líbilo.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 22 Květen 2014 16:26
 
Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 14 Květen 2014 15:11

Den matek a otců jsme společně oslavili s rodiči na zahradě MŠ a v jejím okolí.Nejdříve jsme plnili různé úkoly v okolí MŠ a závěrečný úkol - výroba srdíčka pro maminku jsme splnili na zahradě.Potom děti předvedly krátký program pro maminky,tatínky,babičky a ostatní návštěvníky - tanečky,písničky,básničky a nakonec  jsme si opekli párky u táboráku.Po dvou nezdařených akcích nám počasí konečně přálo a my si užili krásný den.

Den matek v Pečovatelském domě.

Skupinka dětí ze 3.třídy byla potěšit i babičky v Pečovatelském domě na ulicí Česká.Děti svým krátkým programem potěšily několik babiček a maminek.Také jim popřály a předaly svou vlastoručně vyrobenou papírovou kytičku.Babičky měly velkou radost a dětem na oplátku daly sladkou odměnu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Středa, 14 Květen 2014 15:16
 
Květen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 06 Květen 2014 17:13

Zdravá pětka

Doplňující program ke zdravé výživě proběhl ve školce v pondělí 5.5.Děti si zopakovaly co je zdravé a čeho by se měly v naší stravě vyvarovat,poslechly si pár pěkných písniček,zatancovaly si a vyrobily si ze zeleniny a ovoce zdravého panáčka,kterého si později i snědly.

Minivíceboj

V úterý 6.5.se 5 kluků a 5 holčiček zúčastnilo Minivíceboje mateřských škol.Všechny děti bojovaly jak nejlépe dovedly - v běhu slalomem, v hodu míčkem do dálky, ve skoku z místa a v běhu na 150m. Při vyhodnocení se nejlépe umístil v celkovém počtu Jirka Douda - a to na 6.místě. Všem dětem - Jirkovi,Vojtovi,Dominikovi,Davidovi,Michalovi,Lucince,Terezce,Barunce,Nelince,Lucince děkujeme za reprezentaci naší školky a přejem všem hodně úspěchů v jejich sportování.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 06 Květen 2014 17:16
 
Duben v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 21 Duben 2014 15:33

Slet čarodějnic

 

Do druhé třídy se ve středu slétli čarodejnice a čarodějové. Do čarodějné školky se děti dostaly přeskokem košťat a kouzelnou formulí: "ČÁRY MÁRY ... !" Čarodějové a čarodejnice si s košťaty zatančili i zasoutěžili. Společně si připravili čarodejnický lektvar. Svá košťata vyzkoušeli také na školní zahradě, kde si na nich zalétali. Děti si odnesly "pamětní list" a korunu ve tvaru pavouka.

Den Země

Ke Dni Země si  všechny MŠ z Kopřivnice připravily výrobek na výstavu s názvem Abeceda přírody,které jsme vystavovaliv Parku u Šustalovy vily.Tam se děti zapojily do zábavných a naučných soutěží.

Ve školce se učíme třídit odpad,poznáváme barevné kontejnery a víme k čemu slouží,staráme se o naši společnou zahradu a čistíme les a potůček od odpadků, aby naše Modrá planeta byla čistá a zdravá.

V měsíci dubnu jsme využili krásného jarního počasí a chodili na polodenní vycházky.Děti z 2.a 3.třídy využili pozvánky od dětí a paní učitelek z MŠ Lubina na zajímavou výstavu a vydali se k nim na návštěvu

Jarní vycházku po okolí absolvovaly i děti z  1.a 2.třídy a šly nakrmit a podívat se na mláďátka koziček v ohradě cestou směrem na Příbor.

Děti z 2.třídy úspěšně zakončily 10.lekcí plaveckého výcviku a na poslední hodinu si pozvaly rodiče.Všem dětem bylo úspěšně předáno Mokré vysvědčení.

Svátky jara – Velikonoce

S příchodem jara se každoročně slaví Velikonoce a my se na ně vždy pečlivě připravujeme.

Děti z 2.třídy se dozvěděly spoustu zajímavostí v  pořadu Velikonoce v Muzeu Příbor,kam se vydaly na výlet autobusem .

Děti ve všech třídách s paní učitelkami pekly velikonoční perníčky,beránky,malovaly vajíčka,vyráběly přáníčka a s rodiči si v dílničkách vyrobily zajíčky,voskem si nazdobili v vajíčka a vyrobili věneček na pověšení .Každý si tak před velikonočními svátky nesl vlastoručně vyrobené výrobky,se kterými si doma určitě vytvoří krásnou velikonoční výzdobu.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Pondělí, 05 Květen 2014 17:10
 
Březen v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 31 Březen 2014 18:48

V březnu jsme v MŠ uvítali JARO.Sluníčkový týden - to byl týden,kdy jsme chodili celí žlutí,kreslili,modelovali,skládali a lepili sluníčky různých tvarů a z různých materiálů.Poznávali jsme jarní kytičky a pozorovali jsme je přímo v přírodě na jarních vycházkách.

Březen - měsíc knihy.A i my jsme knihu skloňovali ve všech pádech.Do školky jsme si donesli svoji nejoblínější knížku,prohlíželi a četli jsme si z nich.Navštívili jsme knihovnu a naučili se,jak s knihou zacházet.

Minikoprstar.I my jsme se zúčastnili soutěže Minikoprstar.V MŠ proběhl školní kasting pod vedením p.učitelky Jany a byly vybrány děti do finálového kola.V DDM se zúčastnilo hned několik dětí z 3.třídy a Jirka Douda a Lucinka Hyklová si vyzpívali 3.místo.Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za účast.

Expedice Bílá hora.Několik dětí se svými rodiči,paní učitelka Danka a Eva se vydali jedno jarní odpoledne na turistický výšlap nazvaný Expedici Bílá hora,kterou pořádaly Mateřské školy Kopřivnice.Všichni společně zdolali vrchol Bílé hory a plnili nejrůznější úkoly.Za odměnu si všichni opekli špekáčky a užili jarního odpoledne.

Výstava stavebnice Merkur.Zaujaly nás plakáty o velké výstavě a tek jsme neváhali a vydali se pos stopách Merkuru.V KDK jsou velkolepé výrobky z této stavebnice,v Šustalově vile jsme si prohlédli menší modely a také jske si mohli pohrát se šroubky amtičkami a postavit si svůj model.Na Fojtství je pak výstava o minulosti této stavebnice.Také jsme ve školce oprášili krabici s touto stavebnicí a šroubujeme a šroubujeme....

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Úterý, 01 Duben 2014 17:26
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 29 z 45