Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Únor v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 10 Únor 2015 14:38

Pohádkový karneval

V úterý 24.2. se celá školka proměnila v Pohádku.Do školky přišlo tolik pohádkových bytostí,že se to nedalo ani spočítat.Všem nám přišel dopoledne zpříjemnit i kouzelník,který před dětmi vykouzlil živého holoubka nebo králíčka.Děti soutěžily,tancovaly a užívaly si karnevalového reje.

 

Minikoprstar

Ve školce proběhlo školní kolo soutěže  a se všemi dětmi jsme se na něj poctivě připravovali.Zpívali jsme,dokonce jsme se doprovázeli i na hudební nástroje až jsme vytvořily velkou kapelu.

Pro začátek vystoupily s písničkou Já jsem muzikant všechny paní učitelky.Vystoupit před všemi dětmi ze školky mělo odvahu jen několik odvážlivců.Všechny vystupující děti dostaly diplom a sladkou odměnu.

 

 

 

Návštěva v Klokánku

Nejmenší děti z 1.třídy navštívily Mateřské centrum Klokánek na ulici Francouzská.Je to tam podobné ,jako u nás ve školce. Spousta hraček, skluzavka,prolézačky a dětské šlapadla.

Děti si pohrály,vyzkoušely skluzavku,vyrobily si sněhuláčka na špejli a chlapci si postaviy krásné stavby z kostek.

Děkujeme mamince od naší Verunky za pozvání a na oplátku jsme pozvali děti z Klokánku na návštěvu k nám do MŠ.

Logohrátky

V průběhu minulého týdne, měli rodiče dětí z první třídy možnost zúčastnit se "Logohrátek". Během setkání si rodiče a děti měli možnost vyzkoušet dechová cvičení, artikulační cvičení a sluchová cvičení. Vše probíhalo formou hry a společného povídání. Děti se vesele bavily a seznamovaly s novými činnostmi. Maminky měly možnost vyzkoušet si cvičení pro správný vývoj řeči se svými dětmi, zeptat se na otázky, které je zajímaly. Také se seznámit s kvalitními publikacemi a společenskými hrami, které plní funkci preventivní logopedické péče.

 

Poslední bazén dětí z 3.třídy.

Naši předškoláci se rozloučili s bazénem na poslední zíávěrečné hodině a pozvali si tam i své rodiče.Mohli se předvést,co se všechno za 10 lekcí naučili.Odměnou jim bylo.Odměnou jim bylo "Mokré vysvědčenéí! a medaile.

Nyní začnou chodit na bazén děti z 2.třídy.

Aktualizováno Středa, 04 Březen 2015 17:39
 
Leden 2015 v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 07 Leden 2015 13:28

Předškoláci v 1.třídě ZŠ

Pozvánkou od paní učitelek z 1.stupně ZŠ 17.listopadu na návštěvu do 1.tříd jsme byli velmi potěšení a rádi jsme ji využili.Děti se před zápisem do 1.tříd seznámily s prostředím ZŠ ,s některými p. učitelkami a zárověň se přišly podívat za svými kamarády,kteří již navštěvují 1.třídu.To jsme koukali,co už všechno děti v 1.třídě už umí.Budeme držet palce i našim předškolákům...

U krmelce v lese

V zimním období chodíme každý rok do lesa za zvířátky nosíme jim potravu,aby měla co jíst.Nejinak tomu bylo i teď.Krásné zimní počasí nám přálo a do krmelce děti donely jablíčka,suché pečivo,mrkvičku i kaštany,které jsme na podzim poctivě sbírali.I na zobání pro ptáčky jsme nezapomněli.A tak vám zvířátka v tom zasněženém lese přejeme"Dobrou chuť".

Svátek Tří králů

Jako každý rok se 6.1 sešlo ve školce hned několik králů.Všichni jsme si vyrobili korunky se známými písmeny K+M+B a šli jsme vinšovat štěstí a zdraví v novém roce všem dětem,provozním zaměstnancům i p.kuchařkám v kuchyni.Zazpívali jsme si písničku My tři králové a na každé dveře jsme se podepsali K+M+B 2015.

Takže ať nový rok 2015 přinese všem lidičkám jen štěstí a zdraví......

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 01 Únor 2015 17:14
 
Předvánoční čas v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 27 Prosinec 2014 19:08

Besídka v Pečovatelském domě

V čase předvánočním jsme mysleli i na obyvatele Domu s pečovatelskou službou na ulici Česká a šli jsme jim zpříjemnit adventní čas.Svýmipísničkami,tanečky,koledami a dárečky jsme jim snad udělali velkou radost

Vánoční dílničky

S rodiči jsme si v každé třídě nazdobili šatny a chodby vánočními ozdobami nebo si vyrobili vánoční ozdobu domů ve vánočních dílničkách.Při poslechu koled jsme si navodili příjemnou předvánoční atmosféru

 

Výstava betlémů

V Katolickém domě byla úžasná výstava betlémů všecho druhu.Toho využili děti a paní učitelky z 2.třídy a prohlédli so betlémy z papíru,ze dřeva,pohyblivé figurky i zdobení perníčků,pletení zvonečků.

 

Vánoční stromeček pro zvířátka v lese

Nezapomněli jsme ani na zvířátka v lese a z donesených dobrot jsme jim u krmelce nazdobili vánoční stromeček pro zvířátka.Popřáli jsme jim pěkné vánoce a dobrou chuť...

 

Vánoce a besídka v MŠ

A nakonec jsme se dočkali...Vánoce ve školce můžou začít.Samozřejmě,že i k nám přišel Ježíšek,užili jsme si slavnostního vánočního obědu s vánočním pohoštěním,které nám upekli maminky.A odpoledne začala besídka pro rodiče,na kterou jsme se všichni moc těšili.Prskavky,koledy,vánoční písničky a básničky - to všechno přispělo ke krásné vánoční atmosféře.

A všem rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků ve svých domovech a se svou rodinou a hodně štěstí a zdraví ro roku 2015.

 

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Sobota, 27 Prosinec 2014 19:37
 
Mikulášská nadílka v DDM PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 09 Prosinec 2014 19:33

Letos jsme za Mikulášem,čertem a anděly šli do DDM.Po pohádce o kůzlátkách,při které se pobavily nejen děti ale i paní učitelky se děti dočkaly příchodu Mkuláše.po splnění úkolů a po zazpívání písničky,všechny děti dostaly balíček plný dobrůtek.Děkujeme zaměstnancům DDM za vtipnou pohádku a připravený program pro naše děti.

Aktualizováno Úterý, 09 Prosinec 2014 19:39
 
Školní časopis PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 03 Prosinec 2014 10:51

Vydáváme školní časopi.Listopadové číslo si můžete přečíst zde.

Aktualizováno Čtvrtek, 04 Prosinec 2014 21:37
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 28 z 48