Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Začátek školního roku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 17 Září 2014 16:23

Opět jsme se po prázdninách všichni potkali v MŠ a přivítali jsme nové kamrády.Na třídních schůzkách si rodiče poslechli důležité informace o chodu školky,školní řád,informace o projektech a školním vzdělávacím programu,o krozcích a další informace.Ten,kdo nestihl přijít,informace mu dají paní učitelky na oddděleních nebo vedoucí učitelka.Nakonec si děti s rodiči opekli špekáčky a popovídali u táboráku.

Aktualizováno Středa, 17 Září 2014 16:33
 
Ukončení školního roku PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 29 Červen 2014 16:05

Cvičení ve Wellness centru

Na pozvání Lenky Quittové jsme navštívili Welnes centrum a zkusili si zacvičit na speciálních chodících pásech a potom v malé tělocvičně jsme absolvovali kruhový trénink pod vedením zkušených cvičitelek.

Děti si protáhly tělo,zlepšily fyzickou kondici a v rámci projektu Hrajeme si pro zdraví děti plnily jeden z cílů - a to cvičit,sportovat.

Tímto děkujeme majitelům - manželům Quittovým za tuto možnost.

 

Spaní ve školce

V pondělí jsme se s dětmi sešli vpodvečer,abychom strávili noční dobrodružství přímo v MŠ.

Vyrobili jsme si námořnocké tričko a po pirátské pohádce a záhadném vzkazu v láhvi jsme se vydali hledat pirátský poklad.Cestou jsme plnili pirátské úkoly,a naonec v lese jsme pod vedením největšího piráta našli poklad.Ještě jsme plnili bobříka odvahy a vrátili se unaveni do školky.Po pyžamové diskotéce děti ulehly do svých spacáků a usnuly.

Pasování školáků,kouzelník,táborák

Ve středu jsme se sešli před MŠ,abychom se všichni rozloučili se školním rokem.Po krátkém vystoupení dětí z Tanečního kroužku pod vedením p.uč.S.Dratvové vystoupil kouzelník,který navodil tu správnou atmosféru.

Potom nastal pro děti,které odcházejí ze školky ten pravý okamžik,kdy byly pasováný na školáky - žáky 1-třídy ZŠ.Ještě společné focení,loučení  jsme se přesunuli na zahradu,kde jsme si opekli párky,na které jsme se těšili nejvíc.

Teď už nám už nezbývá nic jiného,než si popřát krásné prožití prázdnin,slunečnou dovolenou a hodně odpočinky,než nám začne znovu ten nový školní rok.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 29 Červen 2014 16:45
 
Vodní svět PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 16 Červen 2014 17:50

Česílkův svět - ekologický program občanského sdružení Hájenka

V rybníku žijí kromě vodních živočichů a rostlin určitě také vodníci. My jsme navštívili v rybníku a potoku vodníka Česílka, který musí také chodit do školy a učit se různé věci. V tomto programu jsou hravou a přístupnou formou předávány žákům základní informace o vodě a o její funkci v přírodě. Program je zaměřen na pozorování vodních živočichů i rostlin.

 

Aktualizováno Pondělí, 16 Červen 2014 17:54
 
A je tady červen... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 08 Červen 2014 18:14

Návštěva hasičů v MŠ a návštěva služebny MěP

Chovat se správně a dodržovat pravidla silničního provozu už máme nacvičené.Ale zachovat se správně v krizových situacích,to jsme se museli naučit.Samozřejmostí je vždy poprosit o pomoc dospěláka.Ale když ani ten není po ruce,musíme zavolat někoho,kdo nám pomůže.A tak se předškoláci učili telefonní čísla 155,158,150 a také 156 už ví ,která čísla komu patří.

Hasiče jsme si pozvali na návštěvu do MŠ,aby nás seznámili s výstrojí ,výzbrojí i s jejich prací a my jsme šli zase na návštěvu na služebnu MěP,abychom se dozvěděli i o jejich práci.

Dopravní výchova

Celé dva týdny se věnujeme dopravní výchově - učímě děti poznávat dopravní značky,jak se mají chodci a řidiči chovat v silničním provozu,jak přecházet správně po přechodu,chodíme na dopravní hřiště,kde se učíme jízdě podle semaforů, učíme se jak správně chovat,když vyjedem na svém kole na silnici.Vše se učíme hrou,ale i ve skutečném provozu.Ve středu nás čekala na dopravním hřišti zkouška přímo před zraky strážníků Městské policie.Vzhledem horkému počasí jsme vycházku na dopravní hřiště vzdali a zkouška dětí 3.třídy proběhla na zahradě MŠ.Všichni prošli na výbornou a od paní učitelek získali Řidičský průkaz pro dětská vozidla.

Cyklovýlet

V sobotu 7.6. jsme se s několika dětmi a jejich rodiči vydali se svými koly po cyklostezce směrem ke Kapličce,do Příbora až do Skotnice k restauraci U žabáka. V teplém počasí jsme se zaslouženě občerstvili v malém parku,kde bylo malé dětské hřiště,kde si děti mohly pohrát.Na cestě zpátky jsme se stavili v Příboře na zmrzlinu,kterou si vychutnali děti i rodiče.

Velkou pochvalu udělujeme všem dětem,které zdolaly několik kilometrů na svých kolech,ale i rodičům,že drželi tempo s těmi pomalejšími.

Těšíme se na další společný výlet.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Pátek, 13 Červen 2014 14:24
 
Den dětí v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 29 Květen 2014 16:44

V pátek 30.5.pro děti k jejich svátku připravilo město Kopřivnice akci s nízvem Preventění na Den děti,kterého se zúčastnila i 2. a 3.třída.Zásahy hasičů,Policie ČR,zachranáře v akci a soutěže jak ve stanu před Měˇu nebo v KDK.To všechno měly děti možnost shlédnout.Odnesly si domů i odměny a děti z 3.třídy dostaly ještě ke svátku zákusek v cukrárně U babi.Na slíbenou zmrzlinu bylo bohužel trochu zima.Tak snad příště...

Na Den dětí jsme stejně jako loni pro děti připravili výlet Štramberáčkem do Štramberku.Opět pro nás Štramberáček - k údivu všech kolemjdoucích - přijel přímo před MŠ.Po cestě jsme mávali všem okolo a jízdu si užívali.S dětmi jsme zašli na Trúbu,prošli si náměstí a starší děti návštěvu Muzea loutek.Bohužel déšť nás zahnal zpět do vláčku a vydali jsme se na cestu zpátky do školky

Aktualizováno Neděle, 01 Červen 2014 16:12
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 28 z 45