Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Jablíčkový den PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 14 Říjen 2014 12:06

Ve středu 8.října jsme si s dětmi V 1.třídě užili JABLÍČKOVÝ DEN.Pozvali jsme maminky a babičky,aby se na nás přišly podívat,co jsme se všechno za 1 měsíc naučili a zvládli.Jelikož nastal podzim,povídíme si o ovoci,poznáváme ovocné stromy a ovoce,které právě dozrálo.Společně s rodiči jsme vyráběli jablíčkové talířky ubrouskovou technikou.Nakrájeli a vyváleli jsme si jablíčkový závin, z jablíček a hroznů vyrobili JEŽEČKA.Taneček o jabloňce, o ježkovi,básničky o jablíčku bylo pěkným zpestřením pro děti a jejich rodiče.

Aktualizováno Úterý, 14 Říjen 2014 12:12
 
Výlet do Bartošovic PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 06 Říjen 2014 18:13

V pondělí jsme se byli podívat v Záchranné stanice pro volně ohrožená zvířata v Bartošovicích. V tomto krásně zrekonstruovaném profesionálním zařízení pomáhají poraněným, či jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Zabývají se jejich léčením, rehabilitací, přípravou na vypuštění a vlastním návratem vyléčených exemplářů do přírody.

V prostorách záchranné stanice si měly děti možnost prohlédnout expozici živých zvířat.Viděli jsme sovy,sojku,straku,krkavce,orla,králíčky,veverku,čápy bílé i černé a spoustu dalších zvířátek.

Stálá expozice představuje lesní zvířata,živočichy žijící kolem vody a ve vodě,zvířátka polí a luk.Venku si děti prohlédly budky a domečky ,bobří hrad,skládaly obrázek čápa,mohly si prohlédnot čapí hnízdo na komíně a spoustu dalšího.Tento výlet byl zábavný a hlavně poučný.Děkujeme zaměstnancům za poutavou prohlídku.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Pondělí, 06 Říjen 2014 18:15
 
Podzimní vycházky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 30 Září 2014 15:37

Krásné podzimní počasí přímo vybízí k vycházkám do přírody.V úterý 30.9. se všechny třídy rozhodly pro polodenní výlet.A nelitovali jsme.3.třída šla pod Bílou horu a pozorovala město Kopřivnice  z výšky.Děti z 2.třídy šly do lesa,pozorovaly listnaté a jehličnaté stromy,sbíraly přírodniny-žaludy,kaštany,kůru..Děti z 1.třídy si ověřily fyzickou zdatnost a šly na dlouhou vycházku ke Kapličce.Všechny děti se vrátily unavené z dlouhé procházky - ale všichni jsme si moc užili krásného slunečného počasí.

Aktualizováno Úterý, 30 Září 2014 15:38
 
Návštěva v MŠ Krátká PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 22 Září 2014 16:30

V průběhu září se s dětmi  seznamujeme s okolím MŠ,naším městem Kopřivnice a jeho okolím.Chodíme na vycházky do města,po okolí a do ostatních MŠ, na jejich nové zahrady.V pátek ,za krásného slunečného počasí, jsme navštívili MŠ Krátká a jejich Zahradu v pohybu.Vvyzkoušeli jsme lanovku,posilovnu a průlezky.Na oplátku jsme pozvalii děti z jejich školky na naši zahradu  - Vodní svět.

 

 

Aktualizováno Pondělí, 06 Říjen 2014 18:15
 
Minizátopek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 18 Září 2014 18:45

První závody mezi školkami prověřily fyzičku dětí po prázdninách.Závody se konaly na hřišti ŽŠ M.Horákové za účastí slavných olympioniků, včetně paní Dany Zátopkové. My jsme sice nevyhráli,ale chuť do závodění to dětem určitě nevzalo.Na příští závody budeme pořádně trénovat a určitě vyhrajeme.

 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 27 z 45