Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Zámek Lešná PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 29 Duben 2015 17:01

V krásném jarním počasí jsme se rozjeli na výlet na zámek Lešná u Valašského meziříčí.Prohlédli jsme si krásný zámecký park v okolí zámku a plnily několik úkolů,které pro nás byly připraveny.Prohlédli jsme si několik vzácných stromů a krásně rozkvetlých keřů a jarních kytiček.

Navštívili jsme aktuální výstavu Historické cukrárny a prohlédli krásnou výstavu k tématu. Dozvěděli jsme se, jak dříve děti mlsaly, sladké tajemství čokolády, procvičili si jemnou motoriky při skládání a zdobení maket dortů.Škoda jen,že jsme nemohli ochutnat.

Těšíme se na další výlet.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

 

 

Aktualizováno Středa, 29 Duben 2015 17:18
 
Minivíceboj MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 29 Duben 2015 16:41

Ačkoliv to zezačátku nevypadolo,že budou děti závodit,všechno dobře dopadlo a závody se přesunuly do haly ZŠ E.Zátopka.

Děti ze všech školek mezi sebou soutěžily a daly do toho všechno - ale vyhrát může jen jedna školka.Všem našim reprezentantům za MŠ Česká děkujeme za velmi dobré výkony.

Aktualizováno Středa, 29 Duben 2015 17:13
 
Den Země PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 23 Duben 2015 19:08

V projektu Den Země jsme s dětmi absolvovali několik aktivit.

V úterý  nás na školní zahradě navštívila pracovnice ekologické skupiny Hájenka.V programu"Kouzelná zahrádka" děti objevovaly kouzla a nástrahy zahradní říše.Děti se dozvěděly,jak můžeme zahrádce pomoci,aby na ní byla úrody.

Ve středu jsme šli do lesa Kubáň a pomohli jsme mu od odpadků.Děti sbíraly v rukavicích a byly poučeny o nebezpečném odpadu,který nesmí sbírat.

Ve čtrvrtek jsme navštívili program ke Dni Země v parku Dr.E.Beneše.Vystavovaly tam všechny mateřeké školy své výrobky z recyklovaného materiálu a shlédly program na pódiu zábavnou show Popeláčci.

 

 
Mobilní planetárium ve školce PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 19 Duben 2015 17:31

V pátek jsme mohli shlédnou krásnou pohádku a O krtečkovi.Ale nebyl to obyčejný krteček a nebylo to obyčejné kino.Bylo to Mobilní planetárium.A pohádka byla velmi poučná.

Byl to příběh Krtka Platóna, který žije se svou krtčí mámou a tátou hluboko v zemi, kam svítí Slunce jen skrz malý otvor ve skále.
Tento malý krtek je velmi zvědavý a bystrý. Trápí ho otázka, proč Slunce přes otvor do jejich krtčí díry někdy svítí a někdy ne. Vrtá mu hlavou, jak asi vypadá svět venku. Chtěl by přijít na to, jak všechno na světě funguje....

Celý týden jsme si s dětmi ve 2.třídě povídali o vesmíru,planetách,raketách a kosmonautech.Takže jsme spoustu věci o vesmíru věděli.Ale tento zážitek byl opravdu krásný a dětem se moc líbil.

Odkaz pro rodiče:

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 19 Duben 2015 17:33
 
Pes Sorbon PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 16 Duben 2015 20:30

 

Tento program je určen pro MŠ i ZŠ. Je zaměřen na chování dětí (nejen) ke zvířatům. Zabývá se výcvikem domácích mazlíčků, chováním k nim a obecnými pravidly pro to, jak se stát dobrým pánem a kamarádem

Děti viděly zajímavou ukázku výcviku pejska Sorbona. Dozvěděly se, jak je důležitý náhubek nejenom pro ochranu ostatních, aby je pes nepokousal, ale i pro ochranu psovoda, zvlášť když venčí psa dítě. Také byly upozorněny na nešvary v chování  lidí (dětí), které mohou způsobit agresi psa vyvolanou pocitem strachu a také, že děti nikdy nesmí hladit cizího pejska za plotem. Během vystoupení se děti zúčastnily společné hry pejska s míčem a zahrály si fotbal.Po celou dobu psovod maximálně sledoval  psa a jeho reakce aby nedošlo k nepříjemné události, například střet dítěte se psem nebo jen s náhubkem.Většinu vystoupení měl pes náhubek, který používá právě při hře s míčem.

 

 

Aktualizováno Čtvrtek, 16 Duben 2015 20:31
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 26 z 48