Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Co nového v lednu.... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 12 Leden 2014 17:11

V zimě za zvířátky

Tak dlouho jsme čekali na to ,až přijde sníh a ten vydržel jen týden a zase roztál.Chystali jsme se ke krmelci za zvířátky,ale vycházku nam zakzilo inverzní počasí a velký smog.Nakonec se to povedlo jen dětem z 1.třídy a nasypaly zvířátkům dobrotky za nás všechny.A my - děti z 2. a 3.třídy si budeme muset počkat,až nám zase paní Zima přinese trochu sněhu a my se vydáme na zimní procházku ke krmelci.


 

Předplavecký výcvik

Děti z 3.třídy ve čtvrtek ukončily předplavecký výcvik a na poslední hodinu si pozvaly rodiče,aby jim předvedly,co se všechno naučily.V malém bazénu ukázaly delfínky,žabky,předvedly jak se umí potápět,velký bazén hravě několikrát přeplavaly ve stylu prsa i znak a zaslouženě dostaly "Mokré vysvědčení".Nyní čeká předplavecký výcvik děti z 2.třídy.

 

 

 

Návštěva v 1.třídě ZŠ 17.listopadu

Zápisy do ZŠ se blíží a tak jsme s dětmi navštívili ZŠ 17.listopadu,aby se děti seznámily s p.učitelkami a prostředím školy.Děti z 1.třídy se na nás moc těšily.Ukázaly nám,co se za půl roku naučily - četly,počítaly a také nám ukázaly,jak umí psát.Děti z MŠ se posadily i do lavic-jako opravdoví školáci a dostaly úkol, s kterým jim trochu pomohli i prvňáčci.

 

My tři králové jdeme k Vám....

Po Vánocích jsme se sešli opět ve školce a určitě jsme si měli co povídat o prožitých Vánocích.Všichni jsme si popřáli hodně štěstí a zdraví do nového roku 2014.

Celý týden se nesl ve znamení svátků Tři králů a pomalu končících Vánoc.Převlékli jsme se za Tři krále a popřáli mnoho štěstí do nového roku všem dětem z celé školky a všem zaměstnancům.Ještě jsme se šli podívat na výstavu do Šustalovy vily na Jiné vánoce a dozvědělise,jak slaví Vánoce jinde ve světě. Poslední den v týdnu jsme odstrojili stromečky.Je čas se s vánoci rozloučit a těšit se na opravdovou zimu,které se nemůžeme dočkat.Sníh přece k zimě patří....

Aktualizováno Pondělí, 03 Únor 2014 14:30
 
Čekání na Ježíška PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 22 Prosinec 2013 16:15

Vánoce,vánoce přicházejí.........Ale než opravdu přijdou,krátíme si ve školce čas různými aktivitami.Zveme si do školky rodiče,aby si v dílničkách vyrobili vánoční ozdoby.A než si je odnesou domů,tak nám tyto výrobky vyzdobí chodbu,schodiště, okna.Děti při práci samozřejmě rády pomáhají.

Děti ze 3.třídy jely na výlet do nedalekého Příbora,kde si v muzeu poslechly zajímavé povídání o tom,jak se Vánoce slavily kdysi,jak se zdobil stromeček,co bylo na svátečním stole a jaké jsou zvyklosti a tradice o Vánocích,které se některé uchovaly do dneška - pouštění lodiček,vylévání olova,zpívání koled.Nakonec jsme si prohlédli krásnou výstavu Betlémů.

NAkonec přišel den D,kdy jsme si pro rodiče připravili Vánoční besídku.Dopoledne jsme ještě šli zvonit na Vánoční zvonění před KDK,kde jsme si zazpívali koledy a odpoledne se scházeli rodiče,aby se na nás podívali.Vánoční básničky, písničky, koledy,Čertovské dovádění nebo pohádku o tom, jak se narodil Ježíšek.To všechno mohli rodiče i prarodiče shlédnout.A určitě se jim to všem líbilo.

 

Přejeme všem dětem,rodičům krásné prožití vánočních svátků a hodně sil a zdraví do nového roku 2014.

Za kolektiv MŠ Česká Hana Maková

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 22 Prosinec 2013 16:33
 
Pořád se něco děje - hlavně v prosinci PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 05 Prosinec 2013 17:53

Jako každý rok je prosinec nabitý akcemi.ZAčátek prosince je ve znamení pečení perníčků,zdobení stromečků a příchodu Mikuláše,čerta a anděla do MŠ.

Perníčky si ve školce pečeme, aby nám zkrátil čas při čekání na Ježíška,aby nám provonily školku ,nebo abychom mohli perníčky ozdobit vánoční stromeček.Letos jsme si stromečky nazdobili nejenom ve svých třídách,ale i na MěÚ v Kopřivnici,kde jsme rozdali přáníčka a popřáli veselé vánoce panu starostovi ing.J Jalůvkovi,ale i všem,koho jsme potkali.

Čekání na Mikuláše si děti z 1.třídy zpříjemnily Mukulášskou dílničkou s rodiči a ve čtvrtek MIkuláš opravdu přišel.Čert si nikoho neodvedl - asi jsme byli všichni hodní,naopak -každému dal anděl s Mikulášem balíček a kalendář.

A aby nebylo smutno babičkám a dědečkům v Pečovatelském domě,přišli jsme je potěšit a zapívat několik písniček, přednést několik básniček a rozdat valstoručně vyrobené dárečky.Také my jsme dostali za odměnu něco sladkého.

A teď se budeme těšit na toho Ježíška........

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Čtvrtek, 05 Prosinec 2013 17:58
 
Moje trdlování PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 01 Prosinec 2013 18:18

V sobotu jsme se sešli v KDK,aby děti vystoupily na velkém podiu na akci Moje trdlování.Sešlo se sice jen 8 odvážlivců,přesto si to všichni pořádně užili.Za vystoupení jsme dostali diplom,dárečky,občerstvení a sladkou odměnu.

Děkujeme rodičům a hlavně dětem za reprezentaci naší školy na této akci.

NA fotky se můžete podívat zde:

 

Aktualizováno Neděle, 01 Prosinec 2013 22:11
 
Natáčení vánočního DVD PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 25 Listopad 2013 19:08

Kabelová televize Kopřivnice nás pozvala na natáčení vánočního DVD.9 koled v podání dětských souborů ze všech kopřivnických mateřských škol + 3 koledy v podání souboru Camerata.

Každá MŠ z Kopřivnice se naučila jednu koledu a zažila opravdové natáčení v televizním studiu.Zvuk,kamera,klapka a už jedeme na ostro: Pásli ovce Valaši............Snad se rodičům bude líbit.

TV studio KTK Kopřivnice ho bude nabízet za 79,- a můžou si ho rodiče objednat přímo v MŠ.V prodeji bude od pondělí 16.12.

Fotky si můžete prohlédnout zde.Pozor - přidané fotky od KTK.

Aktualizováno Čtvrtek, 28 Listopad 2013 16:28
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 26 z 31