Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Dětský svět PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 25 Květen 2015 17:48

Letos jsme pro děti zvolili netradiční výlet  - a to návštěvu Světa techniky - expozici s názvem Dětský svět.A areálu Vítkovických železáren jsme mohli pozorovat nespočet železných tavicích pecí,kde se kdysi vyrábělo surové železo.

V samotném Dětském světě si děti mohly vyzkoušet profesi stavitele, jeřábníka,l ékaře, zahradníka,muzikanta a spoustu dalších.Pohrály si ve vodním světě,v zahradnictví,v obchodě ,zkusily si podojit kravičku a prozkoumaly stašidelný les.

Dětem se v exopizici Dětský svět tak líbilo,že se některým nechtělo vůbec domů.Takže rodičům doporučujeme víkendovou návštěvu tohoto kouzelného Světa dětí.

Odkaz na webové stránky.

http://www.stcostrava.cz/detsky-svet

Aktualizováno Pondělí, 25 Květen 2015 17:52
 
Návštěva u pana včelaře PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 19 Květen 2015 16:05

Jarní počasí láká na jarní procházky - a tak jsme rádi přijali pozvání od pana Němce podívat se na včeličky a něco se o nich dozvědět. Na zajímavém a poučném vyprávění  se vystřídaly děti ze všech tříd. Povídání o včelkách dělnicích, trubcích a o včelí matce pan Němec doplnil ukázkou úlu, medometu a viděli jsme, jak se stáčí med. Děti si vyzkoušely i plátěné ochranné klobouky a prohlédly si barevné domečky pro včelky. Vysvětlil nám význam včel v přírodě a jaké včelí produkty lidé využívají. Na závěr jsme se dozvěděli, že bez včel by to v přírodě nefungovalo tak, jak má.

Tímto děkujeme panu Němcovi za poučnou a pro děti určitě zajímavou návštěvu a budeme se těšit na září, kdy jsme opět přijali pozvání na Včelařské dny, které se konají 3. - 5. 9. 2015 v areálu muzea Fojtství.

 

Mimochodem - natáčel nás kameraman KTK - takže sledujte nejbližší vysílání KTK.

Více fotek  si můžete prohlédnou zde

Image

 

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Květen 2015 07:51
 
Logohrátky PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Květen 2015 17:04

Již po druhé měly rodiče možnost účastnit se Logohrátek v naší školce.Rodiče si mohli s dětmi vyzkoušet několik činností,které jim připravila paní učitelka Markétka a zároveň se dozvěděly,jak si s dětmi mohou s dětmi hrát a přitom procvičovat jazýček,dýchání,výslovnost,rytmizaci a pod.Všechny tyhle činnosti dětem pomáhají procvičovat mluvidla a zároveň řeč dětí.

Aktualizováno Pondělí, 18 Květen 2015 08:32
 
Den matek PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 06 Květen 2015 20:54

Den matek jsme letos oslavili s maminkami a ostatními příbuznými besídkou na jednotlivých třídách.V úvodu vystoupily děti z Tanečního kroužku pod vedením p.učitelky S.Dratvové a potom už vystoupily děti pro své maminky.Maminkám se všechno moc líbilo a děti krásnými dárečky udělaly maminkám velikou radost.

Aktualizováno Pondělí, 18 Květen 2015 08:31
 
Slet čarodějnic PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 29 Duben 2015 17:17

Ve čtvrtek 30.4.na naši zahradu přiletěli čaredějnice, čarodějátka i čarodějové ze všech koutů a museli prokázat své čarodějnické schopnosti a kouzla.Po čarodějnických zkouškách byla zvolena "Miss čarodějnice" a vyhlášena soutěž pro třídy o nejpočetněnjší počet čarodějů a čarodějátek v čarodějnickém převleku.

Vyhráli úplně všichni,kteří přišli v nějakém převleku  a tento 1.slet si užili.Tímto děkujeme všem rodičů za přípravu masek a převleků - a že to někteří vzali vážně dokazovalo,že přišli namaskované i celé čarodějnické rodiny.

Také děkuji spoluorganizátorce z DDM Janě Hanzelkové a sponzoru Cukrářství u Babi za krásný dort pro nejpočetnější skupinu čarodějátek.

Těšíme se na další akci pro děti a rodiče.

Aktualizováno Neděle, 03 Květen 2015 17:09
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 25 z 48