Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Tajuplný les PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pátek, 07 Listopad 2014 14:20

Ve čtvrtek 5.11.jsme se za krásného netypicky teplého počasíí rozloučili se všemi lesními skřítky,zvířátky,trpaslíky a lesními vílami před nastávající zimou.Za doprovodu písničky Když jde malý bobr spát se všechny děti v maskách roztančily, všem rodičům předvedly své krásné modely a zazpívaly písničku Tisíc skřítků podzimníčků. Potom šly do Tajuplného lesa na školní zahradě pomáhat  lesním skřítkům s úkoly a zazimováním zahrady.S přicházející tmou děti využily světýlka,lucerničky a lampionky,aby si svítily na cestu.Také jim pomáhalo spoustu lucerniček a dýňových halowenů.které si vyrobily společně se svými rodiči v podzimních dílničkách a které byly po celé zahradě.Za odměnu pak všichni dostaly sladkou odměnu a něco na zahřátí - i když to ani nebylo moc potřeba.Po opečení párků se všichni spokojeně rozešli domů.Děkujeme rodičům za příjemnou atmosféru při této akci pro rodiče a děti.

 

Aktualizováno Pátek, 07 Listopad 2014 14:38
 
Pozvánka PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 02 Listopad 2014 17:02

Aktualizováno Neděle, 02 Listopad 2014 17:03
 
Lesní království PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 15 Říjen 2014 12:30

Děti 3.třídy se v úterý 14.10.vydaly  od Husovy lípy směrem k Šostýnu do Lesního království.Tuto akci pro nás připravilo Ekologické sdružení Hájenka.

Během tohoto terénního programu s děti navštívily kouzelné místo, kde kromě lesních skřítků a stromových víl žije také spousta zvířátek a roste mnoho zajímavých rostlin a stromů. Děti prošly lesním královstvím, které má několik kouzelných pater. Dokážeme je spočítat?Děti se bavily u zajímavých a her a úkolů.

Program byl zaměřen na seznámení dětí s lesním ekosystémem.

 

 

Aktualizováno Středa, 15 Říjen 2014 12:30
 
Jablíčkový den PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 14 Říjen 2014 12:06

Ve středu 8.října jsme si s dětmi V 1.třídě užili JABLÍČKOVÝ DEN.Pozvali jsme maminky a babičky,aby se na nás přišly podívat,co jsme se všechno za 1 měsíc naučili a zvládli.Jelikož nastal podzim,povídíme si o ovoci,poznáváme ovocné stromy a ovoce,které právě dozrálo.Společně s rodiči jsme vyráběli jablíčkové talířky ubrouskovou technikou.Nakrájeli a vyváleli jsme si jablíčkový závin, z jablíček a hroznů vyrobili JEŽEČKA.Taneček o jabloňce, o ježkovi,básničky o jablíčku bylo pěkným zpestřením pro děti a jejich rodiče.

Aktualizováno Úterý, 14 Říjen 2014 12:12
 
Výlet do Bartošovic PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 06 Říjen 2014 18:13

V pondělí jsme se byli podívat v Záchranné stanice pro volně ohrožená zvířata v Bartošovicích. V tomto krásně zrekonstruovaném profesionálním zařízení pomáhají poraněným, či jinak handicapovaným volně žijícím živočichům. Zabývají se jejich léčením, rehabilitací, přípravou na vypuštění a vlastním návratem vyléčených exemplářů do přírody.

V prostorách záchranné stanice si měly děti možnost prohlédnout expozici živých zvířat.Viděli jsme sovy,sojku,straku,krkavce,orla,králíčky,veverku,čápy bílé i černé a spoustu dalších zvířátek.

Stálá expozice představuje lesní zvířata,živočichy žijící kolem vody a ve vodě,zvířátka polí a luk.Venku si děti prohlédly budky a domečky ,bobří hrad,skládaly obrázek čápa,mohly si prohlédnot čapí hnízdo na komíně a spoustu dalšího.Tento výlet byl zábavný a hlavně poučný.Děkujeme zaměstnancům za poutavou prohlídku.

 

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Pondělí, 06 Říjen 2014 18:15
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Další > Konec >>

Strana 22 z 31