Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Únor 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 10 Březen 2019 19:03

V únoru začaly děti ze 3.třídy navštěvovat lekce plavání na bazénu. Vedou si velmi dobře, všichni již zvládají plavaní ve velkém bazénu a nikdo se nebojí. Celkem proběhne 10 lekcí a chtěli bychom zajistit i lekce plavání pro 2.třídu.

Také proběhl další kroužek pro rodiče a děti z cyklu Technických školek, Děti si s rodiči vyrobily Ptačí budku i s ptáčkem. Děti to velmi baví a chtěli bychom do práce s technickým materiálem zapojit víc dětí.

V rámci projektu Naše tělo a zdraví se děti seznámily s tím, jak naše tělo vypadá a také jak pečovat o jeho zdraví. Už víme, které potraviny jsou zdravé a které nejsou, víme, že našemu zdraví prospívá pohyb, kterému se hodně věnujeme jak v MŠ, tak v přírodě, na zahradě, na hřišti a také chodíme pravidelně cvičit do tělocvičny ZŠ 17.listopadu.Výukový program Zdravá pětka, který proběhl v MŠ naučil děti, jak zdravě jíst.

Také v únoru proběhl Pohádkový karneval, na který jsme se všichni moc těšili a také jsme si ho hodně užili. Všechny děti přišly v nejrůznějších maskách, tancovalo se a soutěžilo...

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

Aktualizováno Neděle, 10 Březen 2019 19:20
 
Leden 2019 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 04 Únor 2019 16:34

V lednu nás navštívili Tři králové a popřáli nám všem hodně štěstí a zdraví v novém roce 2019.

Také napadl první sníh, na který jsme čekali celý prosinec.Hned jsme ho využili k prvním zimním radovánkám.Donesli jsme si boby a hurá na kopec!!!!

Také v zimě myslíme na zvířátka.Ke krmelci v lese jsme donesli spoustu dobrotek, na kterých si zvířátka určitě pochutnali.Také jsme udělali několik krmítek pro ptáčky.

Ve spolupráci s Usměvavým lyžováním z Palkovic chodilo několik dětí z MŠ na lyžování, kde se běhěm jednoho týdne naučily lyžovat a jezdit na vleku.

Všichni předškoláci ,kteří půjdou zanedlouho k zápisu,byli na návštěvě v 1.třídě ZŠ E.Zátopka,aby se seznámili s prostředím této školy. Ještě nás čeká 1.třída ZŠ 17.listopadu, kam půjde asi většina našich předškoláků.

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

Aktualizováno Pondělí, 04 Únor 2019 16:47
 
Prosinec 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 20 Prosinec 2018 20:04

Začátkem prosince začíná Advent a všichni se těšíme na Ježíška.Děti s p.učitelkami i rodiči vzali přípravu vážně.Ve vánočních dílničkách se vyráběly svícny,peklo se cukroví,vyráběly adventní věnce a dekorace, zdobily vánoční stromečky,zvonilo se na Ježíška, zpívaly koledy a psaly se dopisy pro Ježíška.

Také nás navštívil malíř a ilustrátor Adolf Dudek se svým pásmem Kreslíme Vánoce a navštívil nás Mikuláš s čertem a andělem.V čertování jsme pokračovali i v předvánočních besídkách.

 

Nakonec jsme se dočkali a Ježíšek k nám do MŠ opravdu přišel. Přinesl dětem spoustu dárečků, ze kterých měly velkou radost.

Všem dětem,ale i jejich rodičům přejeme krásné a pohodové prožití vánočních svátků v rodinném kruhu a hodně štěstí a zdraví do nového roku.

Aktualizováno Pátek, 28 Prosinec 2018 14:41
 
Podzim v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 18 Listopad 2018 17:21

Krásný podzim jsme s dětmi hodně trávili v přírodě. Chodili jsme do lesa a pozorovali krásy přírody, poznávali jsme přírodniny, stromy, listy a tvořili z přírodnin obrázky. Učili jsme se poznávat počasí a srovnávali znaky podzimu s jiným ročním obdobím. S rodiči jsme si  v podzimní dílničce vyrobili lucerničky, skřítky Podzimníčky a z vydlabaných dýní jsme vyrobili halowenky, které nám zdobili třídu, šatny, chodbu a celou školku. Loučení se zahradou - Skřítkování - jsme kvůli počasí přesunuli do školky, ale to nám moc nevadilo .Na buchtách od maminek jsme si i tak pochutnali.

Poznávali jsme ovoce a zeleninu a učili se poznávat jednotlivé druhy a třídit je Udělali jsme si dobrý a zdravý zeleninový a ovocný salát a upekli jablečný štrúdl. Zahráli jsme si pohádku O řepě a naučili básničky a písničky o podzimu.

K podzimu také patří draci. Pohádku Dráček Mráček jsme si četli před spaním, vyrobili jsme si krásné papírové draky a ty kupované jsme si pouštěli na hřišti a také s rodiči na Drakiádě- 3.třída. Počasí bylo stále krásné, sluníčko nás pořád hřálo a teď je čas, aby napadl první sníh.

Všechny připravované akce najdete v Kalendáři akcí a včechny fotky z dění v MŠ, z výletů nebo akcí můžete shlédnout zde: Image

 

Aktualizováno Neděle, 18 Listopad 2018 17:51
 
Minizátopek 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 02 Říjen 2018 17:10

Již několik let se účastníme závodů ve štafetovem běhu Minizátopek.Všech 10 závodníků se s velkou chutí pustilo na trať velkého okruhu na hřišti ZŠ E.Zátopka za velkého povzbuzování ostatních dětí i kamarádů z 2.třídy.Nakonec si děti vyběhaly krásné, ale nepopulární bezmedailové 4.místo. Ale určitě si  zaslouží velkou pochvalu za obrovské úsilí a všem závodníkům děkujeme za reprezentaci naší školky.

Aktualizováno Úterý, 02 Říjen 2018 17:13
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 3 z 31