Přihlášení/Odhlášení
MŠ Česká
Vánoce v MŠ. PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 22 Prosinec 2020 12:37

Na Vánoce se všichni těšíme a taky jsme se na ně připravili.Ve všech třídách si děti nazdobily stromeček, upekly cukroví,vyzdobily třídu a šatny,vyrobily si přáníčka a dárečky pro rodiče. Také jsme vyrobili pár přáníček pro babičky,dědečky a personál v Pečovatelském domě na ulici Česká, aby jsme i tam vykouzlili úsměv na tváři.

A Vánoční den mohl začít. Nechyběly ani vánoční tradice - pouštění lodiček, výroba svícínku z jablíček, krájení jablíčka, povídání o Ježíškovi, DRAMATIZACE POHÁDKY O NAROZENÍ JEŽÍŠKA.Letos jsme místo Vánoční besídky rodičům nahrávali videa.Snad se nám povedly.

A pak jsme už jen čekali,jestli ten Ježíšek opravdu příjde.A opravdu přišel a donesl dětem spoustu dárečků.Nechyběla ano sváteční tabule a vánoční oběd s cuzkrovím.Děti byly zkrátka nadšené a my p.učitelky vlastně také.

PŘEJEME VÁM VŠEM KRÁSNÉ,POHODOVÉ VÁNOCE A DO TOHO NOVÉHO ROKU NIC JINÉHO NEŽ HODNĚ A HODNĚ ZDRAVÍ.SNAD TEN PŘÍŠTÍ ROK BUDE LEPŠÍ NEŽ TENTO.

Aktualizováno Úterý, 22 Prosinec 2020 13:00
 
Vánoční pečení perníčků PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Sobota, 19 Prosinec 2020 21:57

S dětmi jsme si chtěli zahrát na malé pekaře a cukráře. A tak jsme vymysleli, že si upečeme nějakou dobrůtku na vánoční stůl. Nejraději máme medové perníčky a tak jsme se pustili do práce. Nejdříve jsme se seznámili s receptem a postupem podle kterého jsme postupovali. Každý pekař dal ruku k dílu, někdo vážil, jiný hlídal recept, další vyvaloval. Každý si vykrojil alespoň jeden perníček. Dali jsme je na velký plech a společně odnesli do kuchyně, kde nám paní kuchařka dovolila sledovat jak se ty naše perníčky pečou, samozdřejmě za přísných pravidel. Po upečení jsme nechali perníčky vychladnou a ochutnali jsme jeden perníček a musíme říct že se nám povedly.

fotky zde:

 

 

Aktualizováno Neděle, 20 Prosinec 2020 18:28
 
Zdravé mlsání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 14 Prosinec 2020 17:53

 

I my se ve školce s dětmi připravujeme na Vánoce a pečeme cukroví. Mrkvové cukroví je zdravé a dobré. Připravili jsme si všechny ingredience a vše si odvážili podle receptu. Špaldovou mouku, nastrouhali mrkvičku a voňavou citronovou kůru a přidali máslo. Potom jsme to všechno zpracovali, rozváleli a vykrajovali. Samozřejmě za přísných hygienických podmínek. U paní kuchařky jsme si to upekli a ještě teplé obalili v cukru. Museli jsme ihned ochutnat, ale něco si necháme i na vánoční tabuli, až budeme mít ve školce Vánoční den s nadílkou. Už se moc těšíme

Více fotek zde:

Aktualizováno Sobota, 19 Prosinec 2020 22:21
 
Předvánoční čas PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 13 Prosinec 2020 17:17

Všichni se moc těšíme a také připravujeme na Vánoce.Zdobíme si stromečky, vyrábíme adventní věnce a adventní výzdobu, opakujeme si vánoční zvyky a tradice, vyrábíme přáníčka ,hrajeme si pohádku O narození Ježíška, tvoříme Betlémy ,pečeme zdravé mrkvové cukroví, zdobíme papírové kapříky, zpíváme vánoční písničky a koledy a užíváme si tento předvánoční čas.Vánoce se zkrátka blíží a my si to ve školce moc užíváme.

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Neděle, 13 Prosinec 2020 17:48
 
Mikuláš v MŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 13 Prosinec 2020 17:05

Do MŠ zavítal Mikuláš a přivedl si s sebou hodného čerta.i když se děti trošičku bály,nakonec vše dobře dopadlo.Všechny děti zazpívaly písničku a řekly básničku a naoplátku dostaly od Mikuláše nadílku.

Aktualizováno Neděle, 13 Prosinec 2020 17:07
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 48