Přihlášení/Odhlášení




MŠ Česká
Šípkový čaj s rýmovníkem PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 20 Říjen 2020 17:07

Přišel k nám chladný podzim, a tak jsme se s dětmi rozhodli si uvařit čaj plný vitamínů. Bohužel nám celý týden pršelo, a tak se pro šípek musela paní učitelka vypravit sama.

Na druhý den nám paní učitelka přinesla košíček, ve kterém byl nejen šípek ale také pár lístků z rýmovníku. Společně jsme si to očistili, nakrájeli na menší kousky. Přidali jsme pár lístků z naší máty, kterou máme u nás ve třídě na okně. Zalili jsme vše horkou vodou a nechali louhovat.

Čaj jsme společně přecedili a přidali do něho trochu medu od včeliček na oslazení. Čaj krásně voněl a dodal nám potřebné vitamíny, aby nás žádná nemoc na podzim nepřekvapila.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/sipkovy-caj-s-rymovnikem


Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2020 17:08
 
Měla babka...... PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 18 Říjen 2020 12:08

Měla babka čtyři jablka, tuto písničku zná každé malé dítě. Naše nejmenší děti tato písnička provázela celý týden. Děti spolu s paní učitelkou šly posbírat jablíčka z naší jabloňky, která má ještě stále jablíčka. Z těchto jablíček udělali dědečkovi skvělý dort.

Jablíčka společně oloupali, nakrájeli, uvařili a do dortové formy začali skládat na střídačku piškoty a jablečnou směs. Dort nechali přes noc ztuhnou v lednici a dali si všichni na zkoušku.

Děti si z domova přinesly svá jablíčka, která v pátek zpracovali do štrůdlu. Děti vyválely těsto, posypaly jablky a skořicí. Společně jsme ho zatočili a pomazali vajíčkem. Paní kuchařka nám štrůdly upekla v troubě, a ještě teplé nám je přinesla. S dětmi jsme je pocukrovali a po svačince nakrájeli a ochutnali. Moc nám chutnal a už se těšíme, až si zase něco společně upečeme.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/mela-babka-1


Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2020 17:09
 
Zeleninový týden PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Říjen 2020 15:24

Podzim nám nabízí spousty zdravého ovoce a také zeleniny.

V zeleninovém týdnu jsme si společně s dětmi nejen o zelenině povídali a ochutnávali, ale také jsme si ukázali, jak se zelenina zpracovává a nakládá pro zimní období.struhadlo.jpg

Zelí je zelenina plná vitamínů, která se dá zpracovat a využít v kuchyni po celý rok různými způsoby. My jsme si vyzkoušeli, jak se dá zelí nakládat a způsobem kvašení vytvořit kysané zelí.

Určitě si pochutná celá rodina.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/slapeme-zeli-1

Fotky z akcí v naší MŠ si můžete prohlédnou zde

Image

Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2020 17:09
 
Jablíčkové prostírání PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Říjen 2020 13:54

V rámci odpoledních činností pro děti, jsme vyzkoušeli nové šicí stroje,které jsme dostali v rámci Technických školek od MěÚ Kopřivnice v rámci projektu MAP Kopřivnice II.

Z látky jsme se pokusili ušít prostírání a textilní pytlíky na sušená jablíčka. Potiskali jsme barvami na textil razítkem z jablíček. Moc se nám to povedlo a teď nám prostírání zdobí naše stolečky a máme kam schovat sušená jablíčka - křížaly.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/jablickove-prostirani

Aktualizováno Úterý, 20 Říjen 2020 17:10
 
Jablíčkový týden - SZŠ PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Neděle, 11 Říjen 2020 13:13

Naše jablůňka stále plodí spoustu jablíček a my jablíčka stále zpracováváme. Opadaná jablíčka si umyjeme, nakrájíme a na zahradě, kde je postupně pojídáme. Ale protože všechny nesníme, tak jablíčka krájíme a sušíme v sušičce. Křížaly uschováme na zimu, abychom i v zimě měli přísun vitamínů. Také jsme si udělali mošt. Omytá jablíčka, pořezaná na kousky, jsme dali do odšťavňovače a pozorovali, jak z nich vzniká krásná jablíčková šťáva. Takže „Na zdraví“.

http://www.skutecnezdravaskola.cz/novinky/skolni-blogy/jablickovy-tyden



Aktualizováno Neděle, 11 Říjen 2020 13:20
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 1 z 47