Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská


ŘÍJEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 17 Říjen 2016 16:43

CO NÁS ČEKÁ V ŘÍJNU:

5.10. Záchranná stanice Bartošovice

5.10. Expedice Bílá hora - ZRUŠENO

6.10. Divadlo v KDK Když jde kůzle otevřít

17.10. Sférické kino v MŠ

20.10. Expedice Bílá hora - ZRUŠENO

25.10. Po stopách dinosaura - akce pro rodiče a děti od třídy U perníkové chaloupky -ZRUŠENO

26.-28.10. Podzimní prázdniny

 

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

V pondělí 17.10. "vyrostla" na třídě U Sněhurky zajímavá barevná kopule, u které nás přivítala příjemná paní lektorka. Seznámila nás se sférickým kinem. V čem bylo sférické kino odlišné od klasického? Děti se mohly dívat na různé příběhy v leže na zádech.

 

 

Už už to vypadalo, že se budou předškolní děti brodit v Záchranné stanici v Bartošovicích v kalužích plné vody a s pláštěnkou. Naštěstí se počasí jeden den v týdnu umoudřilo, a tak se mohl s dětmi přivítal koloušek, který se nechal pohladit, a spousta ostatních druhů ptactva a menších zvířátek.

Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2016 12:32
 
ŘÍJEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Úterý, 04 Říjen 2016 05:01

a

Aktualizováno Neděle, 06 Listopad 2016 12:31
 
ZÁŘÍ 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Středa, 21 Září 2016 02:48

Co nás čeká?

22.9. Divadlo Beruška v MŠ

27.9. Výlet do Dinoparku v Ostravě (vhodné oblečení a obuv, batůžek s pláštěnkou, pitím a malou svačinkou)


 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

 

Krásnou procházkou po Dinoparku v Ostravě jsme si užili, přestože sluníčko na nás vykouklo, až na zpáteční cestu domů. Prohlédli jsme si 118 druhů dinosaurů, shlédli jsme 3D pohádku v kině, projeli jsme se místním vláčkem s výkladem a krásně unavení jsme přijeli zpátky do MŠ na oběd.

 

 

Štafetový závod Minizátopek, kterého se zúčastnily předškolní děti, se konal 15. září 2016 na hřišti Emila Zátopka v Kopřivnici. Děti trénovaly a svým rychlým během si zasloužily krásné 4. místo. Dětem moc gratulujeme a těšíme se na další závody.

 

 

 

Třída U dvanácti měsíčků navštívilo v pátek 2. září 2016 Festival medu a písniček. Na tomto festivalu děti navštívily včelaře, výrobu úlů, výrobu voskových svíček a zábavu klauna Pepína Prcka. Dětem se festival moc líbil a již se moc těší na další rok.

 

 

Aktualizováno Úterý, 04 Říjen 2016 05:12
 
ČERVENEC, SRPEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Pondělí, 09 Květen 2016 04:38

 

 

 

KRÁSNÉ SLUNEČNÉ PRÁZDNINY!!!

 

 


 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Jako každým rokem, tak i letos, proběhlo loučení s předškolními dětmi. Nejdříve byly pasování na školáky, poté si s rodiči opékali párek a nakonec se společně rozloučili. Děti si připravily ve třídě spacák, nasadily na záda batohy a už se jelo vláčkem do Štramberku. Cílem cesty byla jeskyně Šipka, kde děti hledaly mapu, která je zavedla za pokladem. Cesta do MŠ byla plná emocí. A ráno už děti vítala paní kuchařka s čajem a vánočkou a jejich kamarádi, kteří ještě jeden rok zůstanou s námi v mateřince.

 

Poslední divadélko v letošním školním roce přijelo za dětmi dne 14. 6. Divadlo Beruška představilo pohádku o Africe a zvířátkách. Také přijel indián, který zatančil taneček v nových botách.


Tatínci, v rámci projektu polytechnická výchova, stloukli ze dřeva ptačí budky a naučili děti pracovat s nářadím a dřevem. Odměnou jim byl jablkový závin, kafíčko a úsměv všech zúčastněných.


Pro rodiče i děti si připravily paní učitelky výlet za pejsky do útulku ve Vlčovicích. Děti si s pejsky pořádně vyhrály. Pejsky hladily, drbaly, vyvenčily i rozmazlovaly pamlsky. Ne jedno dítě chtělo psího mazlíčka domů...


Odpolední celoorganizační akce "Hrajeme si a pomáháme" byla připravená pro všechny děti ze všech mateřinek, která začínala u MŠ I. Šustaly a končila při MŠ Záhumenní. Pro děti byly připravené různé aktivity, malování na obličej, skákací hrad a písničky s HIT rádiem.


Pán Zimovčák seznámil děti se svým projektem "Na kole dětem". Děti si zkusily jízdu na kole vyrobené v minulém století a poté se společně projeli po cyklotrase v Kopřivnici.


ZŠ E. Zátopka každoročně pořádá svou školní akademii, na které letos nechyběla naše mateřská škola. Dětem se všechna vystoupení líbila a své nadšení projevily dlouhým aplausem.


Předškoláci si udělali výlet a navštívili MŠ Lubina a ve středu 1. 6. ke Dni dětí odjeli do Ostravy do Dinoparku.

 

Povolání rodičů - tak zní střednědobý projekt od našich smíšených tříd. Děti jsou seznámeny se zaměstnáním svých rodičů. Ve třídách si vyzkouší, co taková cukrářka, knihovnice, pilot, chovatelka, švadlena, lékař, včelař, fotograf umí, znají a dovedou, a poté nás maminky a tatínci vítají ve své práci.

fotografka a včelař

 

řidič a redaktor

 

pilot a lékař

cukrářka a knihovnice

Na třídě u předškoláčků zahájily paní učitelky střednědobý projekt DINOSAUŘI. Nejdříve děti našly zkameněliny a vykopávky, společnými silami vyráběly dino-vajíčka, namalovaly obrovského dinosaura a plnily zajímavé aktivity, které jim připravily paní učitelky.

 

Ve spolupráci s první základní soukromou školou MIS music, byl uspořádán koncert pro děti a rodiče na školní zahradě v atriu, a to v úterý 17. 5. v 15.00. Pán učitel Hanibal zahrál písničky na elektrické klávesy, pán učitel Pístecký foukal do zobcové flétny a jejich žáci seznámili obecenstvo s trubkou, saxofonem a klarinetem.

A protože nám počasí přeje, cestujeme do blízkého okolí. Poznáváme nová města, krásu okolního prostředí, vychutnáváme si dobrůtky z batůžku a jízdu vlakem či autobusem.


 

Tanečky, zpívánky a divadelní představení bylo k vidění v úterý 10.5. na školní zahradě. Celá akce byla věnovaná všem maminkám de Dni matek. Děti si za své výkony mohly začarovat a zatancovat spolu s "Vílou Kopretinou", která připravila dětem zábavné odpoledne.

 

Předškoláci ukončili svůj projekt Doprava na školním hřišti. Skládaly se zkoušky z jízdy na koloběžce, ze znalostí dopravních značek a předpisů. "Policejní příslušník" dětem pogratuloval, předal řidičský průkaz a malou sladkou odměnu.Aktualizováno Úterý, 05 Červenec 2016 12:04
 
DUBEN 2016 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Taťána Soukalová   
Sobota, 09 Duben 2016 05:04

 

fotografie najdete na http://deticky1.rajce.idnes.cz

Poslední dubnový den si pro nás připravil divadelní představení v nedalekém Štramberku. Děti se místo odpočinku projely autobusem a zhlédly pěknou pohádku.

 

V rámci IB Stopy v přírodě se děti seznamovaly a pozorovaly přírodu a její jevy v okolních městech. V Příboře nás zaujala voda, ve Štramberku kamenné stavby. Na školní zahradě jsme rozvíjeli u dětí vědomosti o půdě, hlíně a písku.

 

Předškolní třída měla projekt Doprava. Vyzkoušeli si kolový výlet do okolí Kopřivnice. Nikdo se neztratil, nikdo se nezranil! Všichni si výlet pochvalovali a třeba si výlet zopakují ještě jednou...

 

Navštívili jsme akci v parku E. Beneše ke Dni Země. Prohlédli jsme si výrobky kamarádů z jiných MŠ, vyzkoušeli jsme si mletí zrní na obilném kruhu, pohladili si morčata a králíčky, potěšili nás cvičení pejsci, ale nejlepší byl nafukovací oranžový balonek.

 

Tento měsíc slaví narozeniny i naše Země. Uspořádaly jsme akci pro rodiče s dětmi na školí zahradě, kdy jsme společně pozorovali, objevovali a plnili činnosti týkající se kamenů, vody a půdy.

 

Předškoláci byli pozvání na den otevřených dveří do ZUŠ v Kopřivnici. Děti byly seznány s různými druhy kroužků např. pohybový, výtvarný nebo hudební.

 

Venku konečně nastalo jarní probuzení. Takže jsme si namasírovali nohy a vyšli jsme se podívat do Příbora.

 

Zavítali jsme i ke Kapličce, na Bubla ranč nebo k paní učitelce na zahrádku.

 

 

Písečná animace? Neznáte? My už ano. Malování do písku nám předvedla lektorka výtvarné výchovy. A že je to těžké, mohly přímo vyzkoušet i naše děti. Na návštěvu jsme si přizvali kamarády z Mateřské školy Česká.

 

 


Aktualizováno Neděle, 22 Květen 2016 05:24
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další > Konec >>

Strana 4 z 25