Přihlášení/Odhlášení
MŠ Francouzská


Výlet na Pustevny PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Čtvrtek, 31 Květen 2012 11:49

Fotky z našich akcí si můžete prohlédnout na www.rajce.idnes - heslo:  děticky1

 

VÝLET NA PUSTEVNY

 

Ve čtvrtek 24.května 2012 se vypravili naši malí turisté na výlet na Pustevny. Autobusem jsme se dovezli nahoru pod krásné chaty, které jsou malované jako z pohádky. Pak jsme se vydali na cestu po naučné stezce k Radegastovi, během které jsme se dozvěděli spoustu zajímavostí o hoře Radhošti, která ukrývá dávné poklady, o poustevnících i o okolní přírodě.

I když nás provázela mlha hustá tak, že by se dala krájet, krásně jsme si protáhli nožky i celé tělo a do školky jsme se vraceli s písničkou na rtech. Abychom nezapomněli, kolik krásy jsme spatřili, hned jsme si nakreslili sochu Radegasta a namalovali domečky – Maměnku, Libušín a Tanečnici. Obrázky si můžete prohlédnout na nástěnkách v naší třídě. Těšíme se na další výlety, které nás v červnu čekají.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Úterý, 18 Září 2012 16:42
 
Aktuálně PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Středa, 04 Duben 2012 09:34

 Den matek

Na oslavu svátku maminek se děti ze 4. třídy naší mateřské školy velmi těšily. Svým maminkám, babičkám i tatínkům připravily opravdu velké překvapení. V kytičce přání z písniček a básniček byla ukryta také malá opera (operka), a to zhudebněná pohádka O dvanácti měsíčkách. Děti také poděkovaly maminkám za jejich lásku květinkou a srdíčkem, které pro ně ve školce vyrobily.

Přejeme všem maminkám a babičkám ať jsou jejich dny protkány radostí a štěstím v blízkosti jejich nejmilejších.

Image Image

Image Image

Aktualizováno Úterý, 18 Září 2012 16:42
 
Projekt: Kam nás stopy zavedou PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Úterý, 28 Únor 2012 13:02

 

AFRIKA

 

Letošní zimu jsme se rozhodli prožít netradičně a téměř na dva  měsíce jsme se s dětmi ze

4. třídy vydali do Afriky. Věřte, užili jsme si na tomto kontinentě spoustu krásných, zajímavých a poučných chvil.

Atlasy, encyklopedie  a další hromada knih o životě lidí a zvířat a o přírodních krásách a zajímavostech nás provázely po celou naši „expedice“. A právě hrdina knihy „ hroch Oranžoch“  nás při našem putování doprovázel.

Africkým karnevalem náš projekt  „Kam nás stopy zavedou končil“. Rodičům jsme předvedli africké tance a písně ve slavnostních kostýmech domorodců, které si děti samy vyrobily. Jambo ( ahoj ) Africe jsme dali bubnováním na skutečné  africké nástroje.

Image Image

 

 

KARNEVAL V MŠ

 

Děti v každé třídě si zvolily své téma karnevalu a tak jsme v naší mateřské škole 16. února po celý den mohli spatřit myší bál, rej čarodějnic, pohádkovou diskotéku či africké tance s bubnováním.

V plné parádě jsme se odpoledne předvedli s programem před rodiči, kterým jsme se velmi líbili a hodné maminky nás odměnily zdravými pamlsky. Děkujeme a za rok opět ahoj na karnevalu!

Image Image

Aktualizováno Středa, 04 Duben 2012 09:45
 
Na návštěvě v 1. třídě ZŠ 17. listopadu PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 23 Leden 2012 18:25

Už brzy čeká  naše budoucí prvňáčky  zápis do 1. třídy a proto jsme se vypravili do ZŠ 17.listopadu na návštěvu. Čekaly na nás milé paní učitelky a bývalí kamarádi - dnes již školáci, kteří nám předvedli, kolik se toho naučili od září. Také jsme si mohli sami vyzkoušet, jaké je to být opravdickým školákem. Ze školy jsme odcházeli plni nových dojmů a očekávání a také s obrázkem a dárkem.

ImageImage

ImageImage

Aktualizováno Středa, 04 Duben 2012 09:47
 
Stopy vedou k Ježíškovi PDF Tisk Email
Napsal uživatel Hana Maková   
Pondělí, 12 Prosinec 2011 18:03

 Stopy vedou k Ježíškovi

V rámci projektu jsme již tradičně navštívili 9.12.2011 muzeum Z.Freuda v Příboru, kde mohly děti porovnat oslavu Vánoc dříve a dnes. Samy si měly možnost vyzkoušet některé tradiční činnosti z tehdejších dob - draní peří, házení střevícem, lití rozpuštěného vosku, pouštění skořápek se svíčkou po vodě apod.
V MŠ se připravujeme na příchod Ježíška pečením perníků, výrobou nejrůznějších vánočních ozdob, přáníček a dárečků, které vystavíme na školním vánočním jarmarku, na který vás všechn tímto zveme.

POZVÁNKA

na vánoční jarmark, který se uskuteční ve dnech 14. a 15. prosince v prostorách spojovací chodby
v přízemí.
Výrobky dětí si budete moci zakoupit a výtěžek opět věnujeme sdružení Záblesk pro hluchoslepé děti.
Přijďte podpořit tuto zdařilou akci!Laughing  Děkujeme

 

FOTOGRAFIE Z NAŠÍ MATEŘSKÉ ŠKOLY NALEZNETA NA PROHLÍŽEČI:

www.rajce.idnes.cz

heslo: deticky1

Image Image

Image Image

Aktualizováno Úterý, 28 Únor 2012 13:03
 
<< Začátek < Předchozí 21 22 23 24 Další > Konec >>

Strana 22 z 24